Skocz do zawartości

WRACAMY DO BMW 335D STR 49


arek11

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 729
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Vaporr juz chyba ogloszenie sprzedazy szykuje :lol:

Hahaha, zaraz wyskoczy z galerią, a pozniej stwierdzi ze nie chce sprzedac, tylko zły klient przyjechal i miał czelność kupic :cry2: :cry2:

Jeden jeździ kilka lat tym samym inny zmienia co pare mies i co w tym dziwnego, 335is fakt odezwał się ktoś sam na prv że chce kupić i sprzedałem- rozumiem że to ciężkie do przeżycia dla Ciebie, jak masz ból d... to idź do lekarza :lol: Punisherr 340i jak sie lata? Słabo, lepiej Ci powiem 320d ;) to wątek arka nie mój i nie będę ciągnął tematu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Dawno nic nie pisałem ,od roku BMW 335D jest używane przez moją żonę(ja przesiadłem się na Mercedesa ).Żona ma taki uśmiech :D . Miałem kilka ofert kupna ale zawsze coś nie pasowało kupującym , postanowiliśmy nie rozstawać się z 335d .Wszystkie graty które posiadam miały zostać przekazane kupcowi.Jednym z nich była 2 skrzynia biegów która została przystosowana do większej mocy .W tym tygodniu została zainstalowana w 335D ,dodatkowo zmieniłem program skrzyni biegów. Stage 3 został zamieniony na xhpflashtool stage 2.Zostało wymienionych kilka części żeby skrzynia chodziła łagodniej przy większych mocach .To zaowocowało bardzo dużą zmianą kultury pracy skrzyni biegów przy dużej mocy .


Wymiana oleju przy 269036 km (licznikowe /swap 103386 km).

SS4UHMG.jpg

po przejechaniu 9820 km .Prawie rok temu wymieniałem olej ( 17.05.2018 przy przebiegu 259216 km licznikowe /swap 93566 km

 

Auto nie zostało sprzedane ,więc postanowiłem kilka dni temu wymienić wszystko to co musiałem tak jak by auto zostało ze mną na dłużej. Wymieniłem w olej ,płyn chłodniczy ,klocki przód i tył oraz przednie tarcze hamulcowe .

8EFnKAC.jpg

GlzKPC9.jpg

6pSHka3.jpg

a tutaj obecny stan licznika

Ixy85G1.jpg

ostatnia wymiana 17.05.2018 przy przebiegu 259216 km licznikowe /swap 93566 km olej wymieniłem po przejechaniu 13066 km przed ostatnia wymiana oleju była 04.01.2018 przy przebiegu 246150 km licznikowe /swap 80.500 km po przejechaniu 10.470 km

 

A tutaj kilka pomiarów temperatur z testów nowej skrzyni ,teraz wiem dla czego nie sprzedaję auta . MASAKRA

dthAY70.jpg

L3XVKsQ.jpg

UCOCUQr.jpg

H29fMX6.jpg

7hFEMOJ.jpg

Dtql1Uy.jpg

b9X8vlW.jpg

ABpP1lL.jpg

7lsBAwi.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie podobnie przy stg2, i nie mam miski x5m


Skrzynia lagodniej pracuje, ale czuc zmiane biegow gdy cisniemy ostro

Start na S i wyrywa jak szatan, a mam tylko 324km i 645nm

Z M1 na suchym nawt gosciu w s3 sie zdziwili, wiec polecam taki stage do jazdy na codzien

D dalej muli, chyba ze mamy non stop pedal w podlodze


Troche szkoda bylo sprzedawac, jak tyle wlozone, a kazdy chce za grosze kupic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Start na S i wyrywa jak szatan, a mam tylko 324km i 645nm

Z tym szatanem to tak na serio ? :D

Punkt widzenia zależy od pktu siedzenia, kiedyś 335d seryjne wydawało mi się piekielnie szybkie, teraz 400 jest mało za to diesla to już bym nie kupił teraz ze względu na dźwięk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vapor niedlugo tylko prom kosmiczny, bo nawet f16 nie da rady


Mialem 350km w 335d i juz dawno bylo to malo

Mowie o odczuciach przy tak malej mocy po xhp

Startowales kiedys pd zera 335d z butem w podlodze?!

Przeciez tam tnie moc i stajesz na chwile

W tradie jest super, ale start nawet przy 400km jest slaby


Fxx maja to poprawione i nawet 2.0d startuje lepiej niz nie jedno 3.0d w e9x


Poprostu setyjny program w 6hp to jest tragedia i to mial wniesc moj post

Prosty przyklad na stronie xhp-335ix po ssmym xhp stage 3 robi setke szybciej wg licznika w 0.5s

Wedlug rl pewnie 0.3-0.4, zatem jest to spora roznica

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Program stage 2 jest szybszy niż ori ,ale wolniejszy stage 3.Ja już dawno nie sprawdzałem przyspieszenia od 0-100 km ,nawet nie wiem czy byłbym szybszy przez ten program stage2 .Wszystkie pomiary robiłem na ori programie .Teraz mam jeszcze zrobiona całą skrzynie pod te moje 400 KM i 750NM .Mam jeszcze kilka pomysłów co można zrobić w aucie ale to już na spokojnie ,jeszcze ktoś tam pyta o auto .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi bardziej chodzilo o reakcje ze startu porownujac do serii. Ze swiatel i tak dostaniemy od mocnych 4wd, ale patrzac jak kiedys mialem problem z jakimis malymi 4x4 to teraz jest spora poprawa



Zeby to szybko jezdzilo to musi byc ostro porobione na ponad 400km, ale to juz inna bajka i wytrzymalosc tez sie zmniejsza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Punisherrr 335d to nigdy nie było auto do robienia 0-100, więc nie do końca wiem czemu tak bez przerwy mówisz o problemach z tymi 4x4. Może jakiś 4x4 faktycznie pojedzie szybciej te pierwsze kilkaset metrów, ale co z tego skoro po 140 kmh zostaje w tyle, a to jest najczęściej jazda do której kupuje się i robi 335d, jak tu świetnie arek pokazuje.
3A0jS9b.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Punisherrr 335d to nigdy nie było auto do robienia 0-100, więc nie do końca wiem czemu tak bez przerwy mówisz o problemach z tymi 4x4. Może jakiś 4x4 faktycznie pojedzie szybciej te pierwsze kilkaset metrów, ale co z tego skoro po 140 kmh zostaje w tyle, a to jest najczęściej jazda do której kupuje się i robi 335d, jak tu świetnie arek pokazuje.

Po xhp duzo sie zmienia i to mi chodzi

Seryjny program nie pozwala na dobry start, ale xhp juz tak

Pisalem to w pierwszym poscie wyzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka osób już próbowało pokazać co potrafi napęd na 4x4 koła i tak dla przykładu Audi A6 ze świateł wystartowała jak przeciąg.Ja spokojnie jak zawsze a po 60 kmh pedał w podłodze .Mina pana z Audi jak go doszedłem .Hybrydowe turbiny przy prędkościach powyżej 100 kmh urywają kilka sek, z 0-100 kmh urwałem 1 sek .Ale to było na starym programie ,teraz nie próbowałem .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie tak trzeba ruszac, bo inaczej dsc tnie moc. Lekko sie turlamy i gaz w podloge

Mozna zrobic aktualizacje dsc i nie wiem czy to nie programuje e-lsd

Mialem to w 335d i wrazenie jakby startowala na oba kola, ale pewnosci nie mam

Stawialo ja bokiem za kazdym razem jak but byl w podlodze i nie bylo ciecia mocy


Ma ktos to zrobione?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To oparte o torsen :) raz się zepnie raz nie... oczywiscie Mega w stosunku do otwartego dyfra... Ale Ryłko płytowa szpera daje pewność działania za każdym razem... też szukam... spawany wieniec mocno utrudnia sprawę..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tamtym tygodniu wpadły nowe opony ,tym razem wróciłem do opon typu run flat.

bywlc5i.jpg

ya637T9.jpg

5QEyqzt.jpg

b3e7qK9.jpg

L1x14l9.jpg

Miałem chwilę czasu żeby porównać jak pracuję skrzynia ,okazuje się że doszło kilka NM i to przy małej prędkość .Po raz pierwszy wartości NM przekroczyły 600 NM ,pomimo że na hamowniach wychodzi grubo ponad 700NM

YUldkNU.jpg

h5qqYAR.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Continentale 5 nie wytrzymały jednego sezonu ,przejechałem ok 4000 km .Gwarancji nie uznali ,teraz miałem zimówki i jak zobaczyłem jak wyglądają w środku. Pomimo że zawsze brałem wzmacniane ( XL) to i tak nie wytrzymywały, Za mały profil i pękają a z RUN FLATami nie było problemów nigdy .Jeżeli chodzi o jazdę to nie czuję różnicy ,mam jeszcze ustawienia zawieszenia zimowy set up .Nie wiem co będzie jak obniżę i ustawię na twarde .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem micheliny 4s przez miesiąc ,najlepsze opony.

Przy tylnej osi i 470km 4,0s rl,na poprzednich bridgestone potenza runflat okolice 4,5 przez gubienie trakcji

Jak z pss nie wiem bo nie mialem ale na 4s różnica byla odczuwalna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Weekend majowy odpaliłem BMW i przejechaliśmy ponad 1000 kilometrów. Ponieważ jechałem autostradami to przepaliłem tłumik w moim BMW, żona jeździ autem na codzień do pracy więc auto się trochę zamula .Na autostradzie 2 auta przede mną miały mały wypadek ,BMW 1 chciało wykonać jakiś manewr i nie zmieściło się między 1 auto a moje Bmw. BMW 1 wjechało przede mnie ale buchnęło w auto przed nim ,ja wyhamowałem .Teraz wiem co oznacza mieć dobrze tuningowane auto, wszystkie chipy bez zadbania o zawieszenie, hamulce i inne rzeczy nie mają sensu .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.