Skocz do zawartości

WRACAMY DO BMW 335D STR 49


arek11

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 729
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

No jak się z mocy korzysta to musi palić. Choć na forum jest moda żeby 335d zrobić na 370-390 koni i urządzać rajdy o kropelce z prędkością 95 km/h i chwalić się spalaniem 5.8 w takim aucie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jechałem z m3 f80 więc prędkości jak widać na AWRON 245 a licznikowo 260 km/h 460 km przejechane w 2g 30 min z przerwą na tankowanie kawę i kanapkę .Co najlepsze w Polsce 500 km jechałem 5 godz .Spalanie spalaniem ale m3 f80 musiało tankować szybciej (tankowaliśmy razem ale mi nie zapaliła się nawet rezerwa).

Popsute to 335d i mówią na dzielni że wolne ... dawaj to m3 f80 kolegi do potestowania :)

Jak będziesz gotowy to będzie m3 f80 a jak będzie ci mało to będzie m3 f80 competition

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
No jak się z mocy korzysta to musi palić. Choć na forum jest moda żeby 335d zrobić na 370-390 koni i urządzać rajdy o kropelce z prędkością 95 km/h i chwalić się spalaniem 5.8 w takim aucie...

 

o kim piszesz ? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może Dacia Duster. 40tys i wyjeżdżasz nową z salonu tylko koni troche mało :P

335d Arka fajne polecam jechałem jako pasażer i jak zahamował to mi aż coś w kręgosłupie łupnęło od przeciążenia tak ten hebel działa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak się z mocy korzysta to musi palić. Choć na forum jest moda żeby 335d zrobić na 370-390 koni i urządzać rajdy o kropelce z prędkością 95 km/h i chwalić się spalaniem 5.8 w takim aucie...

 

o kim piszesz ? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

 

Z tego co pamiętam kolega Czerwony tak "upalał"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Po miesiącu czekania na moje cudo BMW 335d które było u lakiernika wybrałem się na wycieczkę z rodziną .I od razu trafiło mi się takie M5 ,droga minęła szybko

LYFk8Ze.jpg

xKt5gvq.jpg

a tutaj widać jak bardzo przydaje się AWRON ,chwila przyjemności a temp.wody podskoczyła do 106 C

cglQ95v.jpg

Czy wie ktoś może jak mogę doprowadzić lampę przednią do stanu pierwotnego ,lewą lampę wymieniłem na nową a prawa troszkę inaczej świeci .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedaj prawa i kup nowa nie zrobisz tak by obie wygladaly identycznie


Myles chlodnice??

Wymieniales na nowa??

Moze trzeba zalozyc.cos wydajniejszego... przy tym dokoksowaniu seria moze byc malo.. szczególnie przy stalym obciazeniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta z 335i nie bedzie pasowac?


Mishimoto robi do 335i


https://www.mishimoto.co.uk/bmw-335i-135i-performance-aluminium-radiator-06-13.html


Z tego, co znalazlem to obie chlodnice maja 600mm szerokosci i 335i ma 343mm wysokosci, a 335d 348 albo odwrotnie. Zatem roznica to 5mm, ktore zapewne da sie upchac

Patrzac na polaczenia rur, to beda takie same albo podobne. Zatem jesli w 335i mishimoto daje rade, to w 335d, ktore nie grzeje sie tak jak n54 powinno byc jeszcze lepiej.

Ma ktos doswiadczenie z chlodnica oleju w 335d?

Edytowane przez Punisherrr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiary obu chlodnic sa podobne. Weze maja chyba te same polaczenia. Naj;epiej napisac do mishimoto i zapytac. Cena jednak mala nie jest dlatego pewnosc trzeba miec


Ewentualnie jakis termostat, ktory sie szynciej otwiera przy nizszej temp i powinno troche obnizyc temperature+ inny plyn chlodniczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślałem o innym płynie ale ponieważ chciałbym zmienić auto na inne to niechciałbym inwestować kasy

https://www.petrostar.pl/plyny/plyny-chlodnicze/evans/evans-power-cool-plyn-chlodniczy-bezwodny-5l,p1926462215

znalazłem u siebie w postach kilka rozwiązań

 

Jeżeli ktoś z forum wie cos na temat powłok na elementy silnika,wiekszą chłodnice płynu do 335d to piszcie

http://www.e90post.com/forums/attachment.php?attachmentid=1428098&stc=1&d=1464026405


wydajniejsza chłodnica np

https://tomson.com.pl/product-pol-3058-Aluminiowa-chlodnica-wody-Mishimoto-MMRAD-E90-07-BMW-335i-E90-E92-E93-135i-1M-E82-E88-Z4.html

lub

http://csfrace.com

ciężko coś dopasować p and p, jeżeli nic nie dopasuję to najlepszym rozwiązaniem będzie sportowy płyn

http://www.petrostar.pl/plyny-eksploatacyjne/uklad-chlodniczy/evans/evans-power-cool-plyn-chlodniczy-bezwodny-5l,p1926462215


niby p and p ale na stronie nie ma żadnych informacji o bmw 335d

xCr2kgP.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozesz tez zalozyc kierownice powietrza by poprawic wydajnosc chlodzenia bo za zderzakiem chlodzi sie slabo.. w motocyklu oprocz plynu mam tez korek plynu chlodniczego zamiast 1.2bar 1.6 to tez podnositemp wrzenia ale w tym silniku ciezko zatrzec... bo imforetrzm cieplejszy silnik tym luzniejszy tlok w cylindrze..w m57 jest na odwrot. Sama wydajniejsza chlodnica jest najlepszym rozwiązaniem... ale kierownice powietrza rowniez powinny pomoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Auto nie zostało sprzedane ,więc postanowiłem kilka dni temu wymienić wszystko to co musiałem tak jak by auto zostało ze mną na dłużej. Wymieniłem w olej ,płyn chłodniczy ,klocki przód i tył oraz przednie tarcze hamulcowe .

8EFnKAC.jpg

GlzKPC9.jpg

6pSHka3.jpg

a tutaj obecny stan licznika

Ixy85G1.jpg

ostatnia wymiana 17.05.2018 przy przebiegu 259216 km licznikowe /swap 93566 km olej wymieniłem po przejechaniu 13066 km przed ostatnia wymiana oleju była 04.01.2018 przy przebiegu 246150 km licznikowe /swap 80.500 km po przejechaniu 10.470 km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.