Skocz do zawartości

523i 96r gubi iskrę


bugi28

Rekomendowane odpowiedzi

Witam drodzy forumowicze jestem posiadaczem e39 523i z gazem do niedawna wszystko było miodzio.tydz temu auto nagle zgasło pod domem i nie dało rady odpalic zacholowałem do mechanika i okazało sie ze czujnik położenia wału wymieniłem i dalej nie odpala na drugi dzien przyjechał jakis magik z kompem i naprawił mówił ze rozkodowała sie ok tydz był spokój po tym czsie zaczeła szarpac,przerywac jakby iskre gubiła i znowu łapała nieraz nawet zgasłsa podczas drogi i nie mozna było odpalic tragedia normalnie dzis podjechałem pod dom i zgasła ,ze groma nie chciała odpalic po godz odpaliła jakby nic sie nie stało o co chodzi pomóżcie koledzy.Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Maciek pisze. Takie objawy są dla czujnika wałka. Bo odczytuje niewłaściwie położenie wałka i zachpwuje się tak jak by był przestawiony zapłon. Dlatego są problemy z odpaleniem i utrzymaniu odpowiedniej pracy silnika. Jak jest czujnik wału uszkodzony to często nawet nei odpali wcale.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdarzało sie ze gubił iskre jakby ,wytracał predkosc do zera a nastepnie nie chciał zapalic az do wycz akumulatora teraz przejeżdziłem 3dni było ok przejechałem 200 km dzis wracam z pracy przerwał i wytracał predkośc ,zredukowałem przy 50 do dwójki i zaskoczył od razu pojechałem ze 5km i znowu przerwał redukcja na 2 przy 60 pomogła czy to napewno czujnik położenia wałka??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czujnik wymieniony na niwy siemens i to samo 2 dni dobrze potem jedzie z 10km szarpie przerywa w koncu gaśnie i nie chce odpalic ,po 15 min na holu odpaliła przejechałem 15km zgasła i nie chce zapalic o co chodzi masakra ,Ma ktoś jakieś pomysły??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.