Skocz do zawartości

BMW 530D F10 2010r, Lębork VIN WBAMX51040C312570


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Bardzo proszę Was drodzy forumowicze o pomoc , na oku mam te bmw z allegro : http://allegro.pl/bmw-530d-f10-11-msport-hud-keyless-i4382361015.html

 

nr. VIN : WBAMX51040C312570

 

Po pierwsze podejrzana wydaje mi się cena jak na tak bogate wyposażenie i silnik , niedawno (tydzień temu) gość wystawiał te auto za 108 000 zł , teraz za 102 000 zł , a po rozmowie z nim chce pozbyć się już go za 94 000 zł .Po drugie sprzedający twierdzi , że jest prywatnym właścicielem , ma dwa obywatelstwa polskie i niemieckie i auta na co dzień użytkuje w Niemczech żeby w Polsce nie płacić akcyzy. Mówi , że auto sprzedawałby jako Niemiec, oczywiście twierdzi ,że auto nigdzie nie malowane , wszystkie szyby oryginalne , stan wizualny i techniczny bdb itd , książkę serwisową prowadził niby przez 3 lata dopóki nie skończyła się gwarancja na auto i jest drugim właścicielem , kupił go wcześniej od innego Niemca. Po trzecie , gość pisał , że na umowie możemy zaniżyć wartość auta i napisać , że samochód jest z uszkodzonym silnikiem tak abym zapłacił mniejszą akcyzę , ale nie wydaje mi się aby to było dobre rozwiązanie , a płacenie prawie 18 tys. tej złodziejskiej akcyzy mija się z celem. Po czwarte co sądzicie o przednim zderzaku , nie podoba mi się jego spasowanie , czy orientujecie się czy sprzedawali taki w oryginale ?

 

Proszę o pomoc co myślicie o tym aucie i sprzedającym ? Auto jest z Lęborka .

 

 

 

Wyposażenie

 

Składanie Dane pojazdu

Art.

 

Wartość

Numer podwozia WBAMX51040C312570

Kod typu MX51

Typ 530D (EUR)

Typoszereg E F11 ()

Seria 5

Rodzaj konstrukcji TOUR

Układ kierowniczy LL

Drzwi 5

Silnik N57

Pojemność skokowa 3.00

Moc 180

Napęd HECK

Skrzynia biegów AUT

Kolor BLACK SAPPHIRE METALLIC (475)

Tapicerka LEDER DAKOTA/ZIMTBRAUN (LCEZ)

Data prod. 2010-08-17

 

Składanie Wyposażenie

Kod

 

Nazwa (interfejs)

 

Nazwa (ETK)

S1CBA CO2 UMFANG Zakres CO2

S205A AUTOMATIC GETRIEBE Automatyczna skrzynia biegów

S230A EU SPEZIFISCHE ZUSATZUMFAENGE Zakres dodatkowy, charakteryst. dla UE

S255A SPORT-LEDERLENKRAD Kierownica sportowa ze skóry z poduszką

S258A BEREIFUNG MIT NOTLAUFEIGENSCHAFTEN Ogumienie zdatne do jazdy po uszkodzeniu

S2DDA LM RAEDER STERNSPEICHE 330 Obr. BMW, st. le. szprycha gwiaz. 330

S2VHA INTEGRAL-AKTIVLENKUNG Integral active front steering

S316A AUTOMATISCHE HECKKLAPPENBETAETIGUNG Autom. uruchamianie tylnej klapy

S322A KOMFORTZUGANG Funkcja dostępu komfortowego

S3AGA RUECKFAHRKAMERA Kamera jazdy wstecz

S3MCA INDIV.DACHRELING HOCHGL.SHADOW LINE Ind. relingi dach. wys. poł. Shadow Line

S402A PANORAMA GLASDACH Dach panoramiczny elektryczny

S417A SONNENSCHUTZROLLO HINTERE TUERSCH. Roleta przeciwsłoneczna drzwi tylna

S418A GEPAECKRAUMPAKET Pakiet bagażnika

S423A FUSSMATTEN IN VELOURS Dywaniki podłogowe Velours

Kod

 

Nazwa (interfejs)

 

Nazwa (ETK)

S428A WARNDREIECK Trójkąt ostrzegawczy i apteczka

S430A INNEN-/AUSSENSPIEGEL AUT.ABBLENDEND Lust. wew./zew. z automatyką przyciemn.

S431A INNENSPIEGEL,AUTOMATISCH ABBLENDEND Lusterko wewn. ściemniane automatycznie

S441A RAUCHERPAKET Pakiet dla palących

S453A AKTIVE SITZBELUEFTUNG VORN Klimatyzowane fotele przednie

S456A KOMFORTSITZE ELEKTRISCH VERSTELLBAR Fotel komfort z pamięcią

S488A LORDOSENSTUETZE FAHRER/BEIFAHRER Podparcie lędźwi kierowcy i pasażera

S494A SITZHEIZUNG FUER FAHRER/BEIFAHRER Podgrzwanie fotela kierowcy/pasażera

S4CEA EDELHOLZAUSF.FINELINE ANTHRAZIT Wers. z dr. szlach. Fineline antracyt

S4URA AMBIENTES LICHT Oświetlenie wnętrza dookoła

S4UYA SKI UND SNOWBOARDTASCHE Torba na narty i snowboard

S502A SCHEINWERFER-WASCHANLAGE Spryskiwacze reflektorów

S508A PARK DISTANCE CONTROL (PDC) Park Distance Control (PDC)

S522A XENON-LICHT Światło ksenonowe

S524A ADAPTIVES KURVENLICHT Adaptacyjne doświetlanie zakrętów

Kod

 

Nazwa (interfejs)

 

Nazwa (ETK)

S534A KLIMAAUTOMATIK Klimatyzacja automatyczna

S5ACA FERNLICHTASSISTENT Asystent świateł drogowych

S5AGA SPURWECHSELWARNUNG Ostrzeżenie przed zmianą pasa

S609A NAVIGATIONSSYSTEM PROFESSIONAL System nawigacji Professional

S610A HEAD-UP DISPLAY Wyświetlacz przezierny

S612A BMW ASSIST BMW Assist

S614A INTERNET VORBEREITUNG Instalacja sieci internet

S615A ERWEITERTE BMW ONLINE INFORMATION Rozszerzona informacja BMW Online

S616A BMW ONLINE BMW Online

S620A SPRACHEINGABESYSTEM Wejście głosowe

S633A HANDY VORB. BUSINESS/BLUETOOTH-SCH. Instalacja tel. kom. Business

S677A HIFI SYSTEM PROFESSIONAL System HiFi Professional DSP

S698A AREA-CODE 2 Area-Code 2 do DVD

S6AAA BMW TELESERVICES BMW Teleservices

S6ABA STEUERUNG TELESERVICES Sterowanie teleserwisem

Kod

 

Nazwa (interfejs)

 

Nazwa (ETK)

S6FLA USB-AUDIO-SCHNITTSTELLE Złącze USB-/Audio

S6NFA MUSIC-SCHNITTSTELLE FUER SMARTPHONE Złącze muzyki do smartfona

S6VCA STEUERUNG COMBOX Sterowanie Combox

S760A INDIVIDUAL HOCHGLANZ SHADOW LINE Wysoki połysk Shadow-Line

P7A2A INNOVATIONSPAKET II Innovation pack II

S7SPA NAVI PROFESSINAL M.HANDYVORB.BLUETOOTH Naw. Professional/Handyvorber. Bluetooth

L801A DEUTSCHLAND-AUSFUEHRUNG Wersja krajowa Niemcy

S863A SERVICE KONTAKT-FLYER EUROPA Spis dealerów, Europa

S879A DEUTSCH / BORDLITERATUR Literatura pokładowa, niemiecki

S8KAA OELWARTUNGSINT. 30.000KM/24MONATE Dummy-SALAPA

S8SCA LAENDERSPEZ. TELESERVICEFREISCH. Aktywacja syst. telem. char. dla kraju

S8TFA AKTIVER FUSSGAENGERSCHUTZ. Aktywna ochrona pieszych

S8THA SPEED LIMIT INFO SPEED LIMIT INFO

S8V1A HINWEISSCHILD NCAP Tabliczka informacyjna

S999A AUFTRAGSSTEUERUNG HEA Zarządzanie zleceniami HEA

Kod

 

Nazwa (interfejs)

 

Nazwa (ETK)

S9AAA AUSSENHAUTSCHUTZ Zabezp. zewn. pokrycia z tworzywa szt.

 

Składanie Wyposażenie seryjne

Kod

 

Nazwa (interfejs)

 

Nazwa (ETK)

S1CDA BRAKE ENERGY REGENERATION Brake Energy Regeneration

S548A KILOMETERTACHO Licznik kilometrów

S851A SPRACHVERSION DEUTSCH Wersja językowa, niemiecki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyposażenie rozkodowałem wcześniej i wszystko się zgadza , chodzi mi o Wasze zdanie czy warto interesować się tym autem , nie podejrzana jest ta cena i tak szybkie schodzenie z niej , gość twierdzi , że sprzedaje bo chce kupić nowe X5 ? Czy jest jakiś bezpieczny sposób żeby zaniżyć wartość akcyzy aby nie płacić prawie 18 tys zł i czy ten patent z uszkodzonym silnikiem to dobra opcja i z zaniżeniem wartości auta na umowie kupna-sprzedaży ? Jak miała by odbywać się cała procedura sprzedaży z osobą sprzedającą , która ma dwa obywatelstwa polskie i niemieckie i auto sprzedawałaby jako Niemiec , jakie dokumenty i papiery musi mi przekazać aby nie było problemu z zarejestrowaniem auta w PL ? Czy to możliwe , że autem jeździ niemiec-polak po polsce tyle czasu bez akcyzy i us nie robi mu problemów ? to mi się wydaje podejrzane , dlatego chciałem prosić o Wasze zdanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

No na pewno dziwne to jest ze chce sprzedac auto jako niemiec :/ normalnie nie robi to roznicy.

 

Co do papierow, Fahrzeugschein, Fahrzeugbrief i tyle. Oczywiscie dobrze bu bylo jak by mial papiery z przegladow z TÜV-u tam sa tez przebiegi zapisane wiedz chociaz troche pewnosci by bylo.

 

Co do umowy to zapisz normalnie, przepisac zawsze ja mozesz i dac sobie go sprzedac sasiadowi ale nie wiem czy to przejdzie bo nigdy nie musialem akcyzy placic wiec sie nie znam : D

I nie wpisuj ze jest uszkodzony silnik, moze tak jest na prawde albo byl juz wymieniany na inny z duzo wiekszym przebiegiem i strzelisz sobie samobuja :mrgreen: no i spisz dane z dowodu ale to chyba oczywiste

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli ma polsko brzmiące nazwisko to będziesz potrzebował ksero jego dokumentów niemieckich bo inaczej będziesz miał problem z rejestracja wiem bo znajomy tak miał i dostał od Polaka faxen wszystkie jego papiery ,

 

Po drugie żaden prywatny sprzedawca nie pisze ze jest handlarżem bo jezeli nie jest w branży to nie przyjdzie mu to do głowy .

 

Auto tanie jak na 530 bo za tyle idą dobre 520 D .

 

Ja mysle ze jedynie rżeczoznawca może zaniżyć wartość ale jak auto jest po wypadku chyba że znasz jakiegoś któremu nie zależy na pracy i bedzieckombinowal ja takiego nie znam.

 

Silnik nie wchodzi w żanizenie ceny bo każdy tomke napisac .

 

A co do auta to sie nie wypowiem bo to nie moj przedział cenowy ,zasada jest taka im droższe auto tym moze byc większa wtopa :cool2: .

Nie ma dobrych tanich BMW jezeli chcesz kupic dobre tanie BMW kup dwa jedno dobre drugie tanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Niech sobie niektórzy popatrz jak wygląda auto z przebiegiem 211tk zanim wstawią e39 poniżej 20 tyś zł i przebiegiem 180tk i będą pytać czy przebieg jest realny :duh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem jest w tym ,że gość na co dzień użytkuje go w Polsce na niemieckich blachach i dziwne , że nie ma żadnych problemów z urzędem skarbowym , nie wiem czy ma tak długo trwające tablice zjazdowe czy jak , a po drugie nawet po kupnie auta jest przecież bodajże 14 dni na opłacenie akcyzy od przekroczenia granicy , ale jak w tym przypadku przy zakupie określić te 14 dni skoro auto już długi czas jeździ u nas na niemieckich blachach , wtedy od razu wlepią mandat w urzędzie skarbowym za przekroczenie 14 dni na zapłatę tej akcyzy. A ten przebieg 211 tys. km z wymianą całkowitą zawieszenia co o tym myślicie ? Odpuścić sobie te auto czy gra warta świeczki ? Dlaczego w ogólr gość chce go sprzedać jako Niemiec , a nie Polak czy to rzeczywiście jest jakaś różnica i czy ktoś z Was forumowicze orientuje się jak powinna wyglądać cała procedura zarejestrowania takiego auto u nas w przypadku gdzie gość ma dwa obywatelstwa polskie i niemieckie i auto tak długo jeździ na niemieckich blachach po naszych drogach bez akcyzy , czy będą z tym problemy ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co ma płacić akcyzę jak jest zarejestrowany w Niemczech?

Jak bedzie Chciak go zarejestrować wcpl to zapłaci akcyzę i tyle .

A z tego co sie orientuje to takie auto kosztuje średnio 30 tys euro wiec to 130 tys zł plus akcyza wychodzi 150 tys wiec to auto masz o 60 tys taniej :mrgreen:

Kupuj :cool2:

Nie ma dobrych tanich BMW jezeli chcesz kupic dobre tanie BMW kup dwa jedno dobre drugie tanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jaka jest różnica czy te auto jest już wyrejestrowane z Niemiec czy nie ? Czy orientujecie się czy w tym przypadku mam 14 dni na opłacenie akcyzy od daty na umowie kupna-sprzedaży czy od innej daty bo już się pogubiłem ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy da się w ogóle jakoś zaniżyć wartość auta tak żeby zapłacić mniejszą akcyzę, np. specjalnie uszkadzając go u mechanika potem powołać rzeczoznawcę , który zaniży wartość samochodu i następnie z opinią rzeczoznawcy udać się do urzędu skarbowego , czy uznają od razu taką opinię czy też mogą być problemy , ile można maksymalnie zaniżyć wartość auta na umowie kupna sprzedaży tak żeby urząd celny przyjął tą wartość z umowy od której będzie płacona akcyza, a ile można obniżyć maksymalnie wartość auta jeżeli specjalnie się go uszkodzi , czy np. wcześniej wyjęcie silnika , spisanie umowy - kupna sprzedaży , że nabyłem pojazd bez silnika i następnie powołanie rzeczoznawcy to dobre rozwiązanie - przejdzie takie coś ? Jest jakiś sposób na zmniejszenie tej złodziejskiej akcyzy ? orientujecie się forumowicze ? Byłbym wdzięczny za pomoc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
:duh: chcesz kupic samochud za tyle kasy a kombinujesz jak kon pod gorke. Wszystko sie da ale czy jest sens tyle zachodu sobie zadawac. Wyciagniesz silnik i co, zanizysz wartosc o 6tys. zl i policz z tego 18% i tyle zaoszczedzisz

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Zderzak przedni M, tylnego nie widać czy jest dyfuzor ale raczej tył seria, w vinie brak pakietu M, wartość do akcyzy możesz zaniżyć o 30% ale najpierw musisz poznać wartość takiego auta u celników w ich "mądrej książeczce". Auto kupujesz jako od niemca więc musisz mieć niemiecki dowód rejestracyjny i brief II czyli ich kartę pojazdu, tam sprawdzisz czy auto faktycznie ma drugiego właściciela, do tego umowa zakupu i tyle. Jeśli napiszesz w deklaracji że auto przyjechało na kołach będziesz musiał w momencie rejestracji zdać niemieckie tablice, jeśli laweta to dane środka transportu. Auto jest na zwykłych tablicach z de więc najpierw gość musi je zdać aby wymeldować u siebie auto, jeśli tego nie zrobi ty nie będziesz mógł go zarejestrować w pl. Kupujesz jako od niemca i od daty na umowie liczy się termin do akcyzy, miejsce zakupu wpisujesz niemiecką miejscowość zamieszkania właściciela auta, wpiszesz polski adres to będziesz się tłumaczył kiedy auto wjechało na polski obszar celny, to są pierdoły ale do wszystkiego lubią się uczepić. Jeśli boisz się niskiej ceny to zamów ASO do sprawdzenia, przelej kasę za przegląd i niech gość tam podjedzie, ASO zda Ci relację z przeglądu i wtedy będziesz wiedział co w trawie piszczy :norty: chociaż teoretycznie :mrgreen: Zakup prosty ale chyba jesteś laikiem a to nie wróży nic dobrego przy tej klasie auta :?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy dobrze Cię zrozumiałem , jeżeli kupuję auto w Polsce od gościa , które ma dwa obywatelstwa polskie i niemieckie ale sprzedaje mi te auto jako niemiec , a auto jest na niemieckich blachach i nie jest jeszcze wymeldowane w Niemczech to :

 

1 .spisuję umowę kupna-sprzedaży w dwóch językach czy wystarczy tylko w polskim , na umowie mają być dane sprzedającego jako Niemca , tak?

 

2. muszę dostać od sprzedającego mały i duży brief , umowę kupna - sprzedaży i tylko tyle ?

 

3. sprzedający twierdzi , że w briefie nie musi być pieczątka o wymeldowaniu auta z Niemiec , to prawda ? mówi , że on sam go wyrejestruje w Niemczech i zda tam tablice , ale słyszałem ,że można też

samemu zdać te tablice w polsce przy rejestrowaniu i oni odsyłają wszystko do Niemiec i sami wymeldowują to prawda , jaka jest różnica w tych dwóch wariantach , czy do któregoś z tych wariantów trzeba pisać jakieś oświadczenie ?

 

4. jak w takim razie mogę wrócić autem z Lęborka do siebie do Lublina ? Sprzedający mówi, że może mi załatwić żółte tablice zjazdowe na tydzień , ale na czym to polega i czy one będą jakoś stały na moje dane czy na niego i czy wtedy oprócz tych tablic nie będę musiał zrobić jakiegoś pierwszego przeglądu technicznego w polsce ? bo chodzi o to czy jak sprzedający wykupi te tablice zjazdowe to nie będzie to odnotowane w urzędzie celnym , bo wtedy od daty uzyskania tych tablic mogą zacząć mi naliczać te 14 dni na opłacenie akcyzy traktując to jako datę przekroczenia granicy , a umówiliśmy się ze sprzedającym ,że na umowie kupna - sprzedaży nie będziemy wpisywać daty , bo podobno jak auto kupuje się w polsce (nawet niemieckie) to liczy się data na umowie kupna - sprzedaży , tak ? a jak będzie w przypadku gdy sprzedający załatwi te tablice zjazdowe ? chodzi o to , że chcę wstrzymać się z dwa miesiące z płaceniem akcyzy

 

5. jeżeli chodzi o te konkretne auto to w przypadku jego zakupu za 94 000 zł , która i tak jest już niska ile dokładnie mogę bezpiecznie zaniżyć wartość na umowie tak żeby urząd celny nie robił problemów i od tej ceny z umowy kupna sprzedaży wyliczył akcyzę .Warto bawić się w rzeczoznawcę i wcześniej specjalne uszkadzanie auta itp. żeby zaniżyć jego wartość ?

 

6. Nie rozumiem o co chodzi z tą deklarację , że auto przyjechało na kołach lub z lawetą , przecież auto przyjechało na kołach bo ten polak - niemiec ciągle jeździ nim po polsce , ale przecież ja nie zdam tych tablic bo on musi je mieć żeby auto wymeldować w niemczech , tak ? więc jak tak zrobi to co pozostaje mi tylko laweta , żeby dowieźć auto z Lęborka do Lublina , czy patent z tymi tablicami zjazdowymi czy coś jeszcze innego ?

 

Proszę Was jeszcze raz o pomoc bo już wszystko mi się pomieszało .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

1. Spisz po polsku, moze nie bedziesz musial tlumaczyc :D

2. Tak

3. Mozesz wymeldowac w DE i PL

4. dwa miesiace? to kup samochod za dwa miesiace. Watpie zeby gosciu Ci kupil tablice na 14 dni, raczej kupi na 5dni i powinny byc wypisane na Ciebie wzgledem ubezpieczenia. Tablice nic nie maja do akcyzy chyba ze pojdziesz to uzedu i im to wszystko opowiesz i pokazesz.

5. sam nic nie zrobisz, jest tabela i jest wartosc. Koniec.

6. Tak jak napiszesz, tak bedzie. Chyba ze zool Cie sledzi :mrgreen:

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie stać cię na 3.0d a nie stać, bo widzę, że kombinujesz z akcyzą to kup sobie 520d.

 

Za 100tys kupisz zdrowe F10 w 2.0d z przebieg bliskim 200tys.km

 

Pzdr

Sprzedam Graty po Aucie :


- Wybierak ( Joystik ) Zmiany biegów zwykły do F10-tki - cena 200zł ! ( stan idealny )

- Licznik Europejski F10 ( stan BDB ) - cena 200zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

200 tys km? Ja mam 520d z przebiegiem 140 tys km, czarne, z nawigacją dużą, skórami, ksenonami, automat itd itd, bezwypadkowego na 100%, w super stanie technicznym i za 100 kilka tys nie ma chętnych, bo mam wystawione za 104 i za bardzo nikt nie dzwoni się targować nawet. Jak zawsze teoretycznie auta dobre muszą kosztować i każdy to powtarza ale jak jest auto to nie ma chętnych i wszyscy szukają za 90 tys. :duh: :)

 

Tu jak widać kolega kolejny rzuca się z motyką na słońce zamiast poszukać auta na które go stać.

 

A co do akcyzy to nie wiem jak jest w Kielcach, ale w Łodzi liczy się data przekroczenia granicy a nie zakupu. Od tego dnia jest 14 dni na zgłoszenie, więc jeżeli nie ma jakiegokolwiek śladu, że auto jest w Polsce dłużej to można podać co się chce. A co do wartości na umowie to możesz mieć i 100 Euro, Urząd Celny ma to w d... i tak naliczą ile uważają i tylko wycena rzeczoznawcy może tę wartość obniżyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mógłbyś mi podać ogłoszenie swojego BMW ? Poza tym nie chodzi mi o to , że nie stać mnie na akcyzę auta , tylko o sam fakt jej płacenia , nie chcę dawać zarabiać urzędowi ponad 15 000 zł za to , że mieszkamy w złodziejskim kraju . ? I nie rozumiem tłumaczeń , że jak stać cię na takie auto to i stać cię na akcyzę , nie wiem co ma piernik do wiatraka to nie jest 3000 zł akcyzy, a ponad 15 000 zł .

Jest sens interesować się tym ogłoszeniem , czy ta cena według Was nie jest podejrzana , chodzi mi o to , że u nas takie auta stoją za ponad 130 000 zł a gość chce już go sprzedać za 93 000 zł więc trochę dziwna sprawa , niby śpieszy mu się bo chce kupić szybko nowe X5 , dodam , że jeszcze niedawno sprzedawał go za 122 000 , potem za 108 000 a teraz na allegro za 102 000zł . Poza tym on twierdzi , że odda mi te swoje niemieckie tablice i , że sam go wyrejestruje w niemczech tylko nie wiem jak on chce to zrobić bez tablic , on mówi , że w niemczech aby wyrejestrować auto nie trzeba zdawać tablic , że tablice niby oddadzą mu w urzędzie przy wyrejestrowaniu , coś mi tu śmierdzi... poza tym nawet jak on wykupi te ubezpieczenie na mnie żebym z lęborka wrócił do lublina to jak to niby będzie możliwe skoro pojazd nigdzie nie będzie zarejestrowany w danym momencie .

 

Po prostu chciałbym kupić te auto , wrócić nim na kołach albo wziąć go na lawetę i akcyzę zapłacić dopiero we wrześniu ( nie pisałbym na umowie daty) , a wcześniej załatwię rzeczoznawcę , coś tam podłubię przy aucie itd żeby zmniejszyć akcyzę.. czy to dobre rozwiązanie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie takie "kombinacje alpejskie" może i są opłacalne dla kogoś kto zajmuje się tym na co dzień. Dla normalnego "Kowalskiego" najprawdopodobniej skończą się źle.

 

Nurtuje mnie tylko taka myśl, że skoro obecny właściciel posiada niemieckie obywatelstwo to dlaczego nie wstawi auta do zwykłego zachodniego komisu gdzie oferowane są auta dla Niemca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem co ten sprzedający kombinuje ja już sam się pogubiłem... , zastanawia mnie to , że tak dużo zszedł z początkowej ceny ,a po drugie nie rozumiem tego jak on może wyrejestrować sam auto w niemczech nie zdając aktualnych tablic tylko oddając je mi i jak wrócić tym autem z lęborka do lublina żeby urząd celny nie dowiedział się o tym , że jestem w posiadaniu tego auta, na umowie kupna-sprzedaży nie będę pisał daty ale boje się że coś wyczają po tablicach które on mi da a ja będę je kiedyś tam potem załóżmy za dwa miesiące zdawał , chyba że druga opcja wrócę na tablicach zjazdowych ale one też są na 5 dni i jak będę chciał je zdać później za 2 miesiące to czy nie będzie z tym problemów i z akcyzą ???? sprzedający wspominał , że wykupi mi jakieś ubezpieczenie żebym mógł wrócić na kołach do domu ale niby jak on to może zrobić skoro auto nie będzie wtedy nigdzie zarejestrowane czy nie uważacie ,że on coś kręci ?? Może lepiej wziąć go na lawetę ,ale wtedy mogą wymagać w urzędzie celnym nie datę którą będzie na umowie kupna sprzedaży a datę przywozu auta na lawecie z lęborka do lublina , to możliwe ? Proszę niech ktoś się wypowie kto dobrze zna się na tym...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Według mnie takie "kombinacje alpejskie" może i są opłacalne dla kogoś kto zajmuje się tym na co dzień. Dla normalnego "Kowalskiego" najprawdopodobniej skończą się źle.

 

Nurtuje mnie tylko taka myśl, że skoro obecny właściciel posiada niemieckie obywatelstwo to dlaczego nie wstawi auta do zwykłego zachodniego komisu gdzie oferowane są auta dla Niemca?

 

Auto dla Niemca z przebiegiem ponad 200 tys. km? :) Niemiec nie patrzy na samochód, który ma nalatane więcej jak 100 tys. km, a co dopiero 200 tys. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Samochodu nie odmeldujesz bez tablic w niemczech. Dac sie da ale nie w przypadku sprzedazy tylko w wypadku gdy tablice zostaly np. zniszczone lub zgubione (tu jeszcze protokul z pokizji). Taki sposob odmeldowania kosztuje extra bo nr. musza byc zablokowane. Poza tym jak kupisz samochod a on wezmie papiery i tablice do odmeldowania to widziales go ostatni raz, samochod i pieniadze tez :D

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
A co do akcyzy to nie wiem jak jest w Kielcach, ale w Łodzi liczy się data przekroczenia granicy a nie zakupu. Od tego dnia jest 14 dni na zgłoszenie
Zgoda, tak samo jest w kielcach że liczy się data przekroczenia granicy tyle że jesli róznica między datą zakupu a datą przekroczenia jest rażąco duża to musisz udowodnić np kwitem ze stacji paliw że wtedy własnie wracałeś np z tym autem z niemiec. Fakt, źle się wyraziłem i zgubiłem sedno...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.