Skocz do zawartości

[E61 520d] Jak włączyć mp3 CCC Professional


adriand

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zakupiłem dwa tygodnie temu auto i niestety nie moge w nim otwierac plików mp3.

Mam wersje z dużą nawigacją (chyba profesional) oraz dwa napedy, jeden CD i nizej DVD. Niestety zaden nie czyta plików mp3\

Auto jest z września 2005. Z tego co czytałem byc moze trzeba wgrac jakis soft??

Czy ten soft moge wgrac sam czy musi to zrobic ktos kompetentny?

Jest ktos z dolnego śląska z takimi możliwościami ?

PZdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
WYpalam programem burnxp , chyba x8 czy x16 plyta verbatim niebieska, nagralem tez nowa nawigacje 2014 w pliku iso i tez nie czyta...

 

Jak wypaliłem płytę programem który miałem oryginalnie z Windows 7 to nie czytał mp3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wsadziłem płyte którą nagrałem 10 lat temu. Płyta za 99groszy z marketu firmy noname, sporo porysowana i mp3 działa! Widocznie czytnik w nawigacji czyta płyty o abrdzo małych szybkosciach poniewaz jak pamietam ta stara płyte wypalałem x4 albo x8 co i tak na statndardy z tamtych czasów jest to i tak bardzo wolno ale niestety miałem tez starą nagrywarkę. Panowie jak teraz sprawa wygląda z DVD nawigacją. Nagrałem jako plik ISO x16 i x8 verbatim i 4 plyta z rzędu idzie do kosza bo dostaje tylko komunikat "new dvd version, please shut down system and restart after 5 min". Niby jak by cos wgrywał ale i tak czekac moge wiecznosc, nawet jak włoze plyte z mp3 to tez dostaje taki komunikat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega pyta się o mp3 w aucie a nie jak nagrać płytę z muzyką

 

Myślę że musisz dokodowac mp3, poprostu nie jest aktywna w twoim aucie minuta czasu przy okazji zrób sobie AUXA

Mp3 powinny czytać we wszystkich napedach

Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszlo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat częściowo rozwiązany ponieważ działa mi stara płyta CD na której mam mp3. Płyta jest nawet troszke porysowana ale napęd i tak daje rade. Płyte czyta mi dolny napęd DVD, napęd cd nie daje rady ale za to otwiera pliki wav. Ważne ze nie musze niczego wgrywać softowo, Teraz jeszcze nie wiem jaką szybkościa nagrywacie pliki mp3 na cd i na dvd. DVD nagrywałem x16 i x8 i niestety nie odbiera. Nawigacji profesional 2014 tez nie czyta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat do zamknięcia.

Do wszystkich którzy mogą mieć problem lub nie wiedza czy cd-dvd otwiera pliki mp3.

Używajcie do nagrywania najlepiej Nero z najnizsza szybkoscia jaka jest dla danej plyty, kupcie zwykłą cd za 1 pln i lepsza za 3 np verbatim. Jesli żadnej płyty wam napęd nie otwiera to poprostu albo trzreba wgrac soft albo laser do wymiany

U mnie akurat naped czyta tylko gorsze płyty, tzn te za 1 pln :) Chyba ze to wina verbatimek bo z drozszych tylko te uzywalem ale z tego co widze to naped czyta wszystkie zółte płyty, z niebieskimi spodami chyba ma problem

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze

Wypalałem wczoraj płytkę CD-R z mp3 programem NERO 8 i nie mogłem zmienić prędkości na mniejszą niż x24 ale bez problemu czyta je w obydwóch bmw.

 

Ps. Zaznaczę że program do nagrywania ma zamknąć płytkę, czyli żeby nie można było nic dograć później bo często przez to są problemy z odczytem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Sprawdzony sposób na wypalenie płytki z mp3.

 

Typ zapisu CD: CD-ROM (ISO)

Ilość sesji na płycie: pojedyńcza sesja (No Multisession)

Tryb danych: Tryb 1

System plików: ISO 9660:1999

Długość nazwy plików(ISI): Maks. 207 znaków

Maksymalna prędkość zapisu x8

Metoda zapisu: Disc-at-Once

Zakończ dysk (bez opcji dalszego zapisu).

Nazwy mp3: bez polskich liter !!! i takich znaków: ─ , ® !!!

Jakość zapisu 44kHz i CBR.

 

Sprawdzone w E60 i E61 - działa.

Pozdrawiam

 

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, jeżeli nie miałeś nigdy wykonywanej aktualizacji pojazdu ( miedzy innymi jednostki nawigacji) to nie da się takiej funkcji ze starym software uruchomić, ponieważ dopiero oprogramowanie powyżej 2005 roku w pamięci nawigacji CCC, umożliwiało uruchomienie doposażenia w +kmp3.

BMW RETROFIT

http://bmw-retrofit.pl/

https://www.facebook.com/bmwretrofit

bmwdoposazenia@gmail.com


733-15-91-91

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.