Skocz do zawartości

M3 F80 MANHART 550HP - koniec projektu str.45


maja22

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 856
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze

... wiem ze znana, ale ja nie znam jej - pytam sie waszego doswiadczenia, wlasnie czekam na oferte z PL na ten wydech.

..... czy lepiej poczekac na innej firmy wydech?!

 

bardzo podoba mi sie tylni dyfuzor z wlokna weglowego....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

...no dobra, otrzymalem wiele bardzo pozytywnych info na temat wydechu Akropovic min.

 

Witam,

mialem w moim GT3 Akrapovic i bylem bardzo zadowolony. Cena kosmiczna ale jest kazde EUR warty. Placilem do GT3 RS4.0 razem z montazem i wpisem w papiery 9400EUR. Uklad byl z tytanu. Akrapovic to raczej najwyzsza polka jezeli chodzi o uklady wydechowe do Porsche. W moim Cayman S mam M&M (niemiecka firma ktora robi na zamowienie jaki uklad sobie wymyslisz http://www.m-m-germany.de ). Do mojego 991Turbo jak go wkoncu poskladaja i bede mogl odebrac, zamontowany bedzie jednak M&M (jak dla mnie najlepszy Sound w Turbo). Jezeli cena nie gra roli polecam rowniez capristo exhaust.

 

.... Akropovic wykonuje wydechy jako seria do poszczegolnych modeli Porsche,

 

 

..... duzo pozytywnych info przeczytalem od uzytkownikow GT-R...

 

......szkoda iż prawie nic nie ma BMW + Akropovic. Ale to nie ma znaczenia bo mamy nowy silnik w M3 i tu na wlasnym doswiadczeniu trzeba sprawdzic.

- majac takie informacje i dobra cene 18 000PLN z nowym dyfuzorem ( wlokno weglowe) decyzja padla na TAK - zmiany zrobione beda w ciagu 5m-cy

 

- jesli ktos ma jakies odmienne doswiadczenia to prosze o odpowiedzi ( zaliczki jeszcze nie wplacilem :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jest wydech Meisterschaft GTC (EV Control) , ale wycięte katy. Cena ok 5 tys $. Myślę że warto poczekać na rozwiązania wydechu przez różnych tunerów. W F80 nie da się tak łatwo poprawić dźwięk jak np. w M3 9...

 

 

Dla porównania Meisterschaft GTC (EV Control) ale w M3 E92

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie lepszy Acrapovic. :twisted: Meisterschaft close brzmi słabo a open drze się tak że jazda w trasie będzie bardzo ale to bardzo męcząca.

 

 

 

POEZJA :8)

http://zsp10.pless.pl/zapis/bykom.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
.... akraprovic i do tego swietnie wyglada - jest juz zamowione czekam na montaz. Zamowilem rownierz z carbonu tylni spoiler BMW m-performance do M3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Tu jest wydech Meisterschaft GTC (EV Control) , ale wycięte katy. Cena ok 5 tys $. Myślę że warto poczekać na rozwiązania wydechu przez różnych tunerów. W F80 nie da się tak łatwo poprawić dźwięk jak np. w M3 9...

 

 

.... masz 100% racji, efektu dzwiekowego nie uda sie duzo porawic w kosiarce F80/82 - dlatego wyglad dla mnie jest bardzo wazny a Akrapovic jest no.1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BMW już w seryjnym wydechu zastosowało przepustnice które zmieniają przepływ spalin w zależności od trybu. I chyba w sport i sport+ spaliny wychodzą praktycznie z pominięciem ostatniego tłumika. Stąd też myślę że wygląd Akra ok., ale dźwięk to już inna bajka ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Dzis zrobilem wykres mocy i momentu M3 f80:

 

Przebieg auta : 3650km

Tem. otoczenia : 20 st.C

Paliwo : Orlen 98 okt. ( dolewka do pelnego baku 21l Shell 100 oct. )

Pomiar : 5 bieg ( 4 bieg nie udawal sie, duze poslizgi kol)

Moc: ok. 485KM

Moment obr.: ok 580Nm

 

http://i112.photobucket.com/albums/n186/wojciechmatysik/20140825_124153_zpsdfd6beb1.jpg

 

Wykres 1: Dwa pomiary na jednym wykresie ( pomiary bardzo powtarzalne )

 

http://i112.photobucket.com/albums/n186/wojciechmatysik/1_zps05db1651.jpg

 

 

Wykres 2: Jeden pomiar

 

http://i112.photobucket.com/albums/n186/wojciechmatysik/11_zpsea8922c9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no czyli moc jest wyzsza niz mowi producent... ale starty sa olbrzymie... wynosza prawie 30% ... :?: :?: Wydawalo mi sie ze dzieki zastosowaniu walu z wlokna weglowego oraz innym sztuczka ze stajni ///M auto bedzie mialo starty max 15%... Chyba ze nie zostalo dobrze wyhamowane

 

@maja22 masz petarde samochod :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
....na pewno moc jest wieksza niz fabrycznie, ale czy az 487KM!? Wynik byl powtarzalny. Tylko te straty cos tu nie tak..... . Pomiar powtorze po załozeniu wydechu i gdzies indziej. Liczyłem iz wypluje max 460 KM.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe, to juz nie pierwsza m3/m4 ktora zostala schamowana pod 480-500 koni w serii.

W usa sa takie co maja 421koni ale na kołach a są też takie co mają 370. Masz farta i mocny egzemplarz.

Strat 30% tez jestem ciekaw o co biega no ale....

 

 

... teraz musisz wpasc na RaceLogic ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
..oki:) ja nie posiadam takiego urzadzenia. Sam jestem ciekawy jakie sa wyniki. Pod koniec wrzesnia jestem umowiony w Warszawie na zmiane wydechu wtedy jak cos to mozemy zrobic pomiary - tylko kto ma?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.