Skocz do zawartości

318 sedan 91r.Mechanizm szyb z NAGMINNIE pękającymi spinkami


MaTeo1005

Rekomendowane odpowiedzi

witam

od momentu kupienia bmw e 36 z 1991r. borykam się z uciążliwym problemem, mianowicie:

-wymieniłem spinki szyb w manualnym mechanizmie opuszczania , były pęknięte.

powiedzmy że po 4-5 krotnym użyciu szyb spinki znów pękły , wymieniłem ponownie i ponownie i tak w kółko.

podejrzewam że prowadnica szyb jest skrzywiona, ale z jednej i drugiej strony???

coś mi tu strasznie śmierdzi .

może u kogoś wystąpił taki problem? kiedyś słyszałem że to wada w bemkach

prosze o jakieś instrukcje , nie wiem jak w innych modelach 3-serii ale w tej z 91r jest malutko miejsca żeby poszperać w boczku drzwi

idzie lato ,a w aucie jest parówka , ratujcie

pozdrawiam

 

 

Proszę o poprawne formułowanie tytułów tematów.

viewtopic.php?f=68&t=120678

Edytowane przez MaTeo1005
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdejmij boczek i załóż nowe spinki i zobacz przed założeniem boczka jak działa mechanizm i sama szyba.Tak jak wspominałeś ramię mechanizmu może być skrzywione lub żle ustawiona jest szyba.

Głupcem jest ten kto przecenia sam siebie...

M.]@Ř¥

Moja e36 http://bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=134&t=189558

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdejmowałem boczki i po założeniu nowych spinek sprawdzałem...

wszystko jest ok szyba podnosi sie i opuszcza bez żadnych problemów

boczek założę kilka razy pokręcę korbą i trach ...spinka pęka

a jak można wyjąć prowadnice z drzwi? jest taka opcja?

spinki po pęknięciu wyglądają tak jakby ścieło je , a i mechanizm z nowymi spinkami chodzi lekko, nie ma żadnych oporów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prowadnice wyjmiesz odkręcając (małą grzechotką z nasadką 10mm)śrubkę od wewnątrz drzwi,Która znajduje się na dole prowadnicy i tyle.Jeżeli bez boczka jest ok to problemem może być sam boczek drzwi.Boczek zakładasz bez problemu i pasuje dobrze-jakimi wkrętami przykręcasz boczek do drzwi,może są za długie jak nie są ori.

Głupcem jest ten kto przecenia sam siebie...

M.]@Ř¥

Moja e36 http://bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=134&t=189558

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

po długiej przerwie odpowiadam

boczki mam na ori spinki także luz miedzy mechanizmem a boczkiem jest ok.

po wymianie spinek a właściwie ślizgów szyba do połowy podnosi sie normalnie a ddalej idzie do przodu.

tak jakby wypadała z prowadnicy a skrajny ślizg mechanizmu podnosił wyżej jedną stronę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A taka blaha sprawa- masz na slizgu spinke zabezpieczajaca, ta metalowa? Druga, czy caly mechanizm jest caly, nigdzie nie peka? W szczegolnosci przy nitach? Obejrzyj go dokladnie, po calym obrysie. Mi zaczal pekac przy jednym nicie, szyba szla nierowno i przycieralo uszczelke i lamalo wlasnie slizgi. Z tego co pamieatm to w coupe jest odkrecana prowadnica na srube a w sedanie nie. W sedanie jedyna regulacja jaka jest prowadzenia szyby to sruba w dolnym lewym rogu drzwi (kierowca) ktora sie przykreca takie dlugie ramie od mechanizmu opuszczania. I tam rzeczywiscie jest pewien zakres regulacji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy regulacja nic nie daje, długie ramie po wyregulowaniu sprawia że szyba opuszcza sie równo i to wszystko reszte trzeba załatwić siłą rąk

wszystko jest tak napięte jakby miało zaraz strzelić i najbardziej boję sie o szybę , bo gdy opuszczam słychać trzaski spinek a szyba cała drży

zauważyłem że przy opuszczaniu i podnoszeniu cały sie rusza , tzn od ślizgów po półkole zębate, wygląda to tak jakby działały odwrotne siły niż powinny zamiast szyby to mechanizm idzie w dół i szyba skasza sie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.