Skocz do zawartości

530d 231 e61 2006 "dlawi sie" problem z obrotami


pioro997

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

 

Prosze bardzo o wyrozumialos z racji gdyz pierwszy raz na forum i to moj pierwszy post. Zwracam sie z prosba do was o przeanalizowanie problemu.

 

Mianowicie na zimnym silniku przy odpaleniu wariuja obroty. Doslownie. Dzis rano przez pierwsze 30 sekund ok na poziomie 700obr/min natomiast po 30sekundach silnik zaczyna sie dlawic. Obroty skacza 500-700-500-700....ale nie gasnie. Po przejechaniu malej odleglosci ok 1km obroty sie uspokajaja i sa na poziomie 700 . Podczas jazdy sie nie dlawi tylko na postoju ba zimnym po odpaleniu po jocy lub dluzszym postoju

Bardzo prosze o jakies wskazuwki....

Cisnienie na listwie?

Czujnik cisnienia?

EGR?

No ja jestem zielony a do tej pory autko smigalo jak zloto. Dodam ze jestem po wymianie oleju mobil 1 esp 5w30 syntetyk

Edytowane przez pioro997
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam ze mechanik podlaczal wczesniej kompa w celu sprawdzenia bledow od zawieszenia tylnego bo mam tam jakis blad. Od silnika nic nie bylo. Usunal wszystkie mozliwe bledy i tak jajby po tym auto zaczelo swirowac. Chba ze to tylko zbieg okolicznosci. A moze cos przez kasowanie bledow? Moze jakis reset ustawien kompa? Pomocy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świece żarowe i/lub sterownik świec żarowych do sprawdzenia.

 

to nie to, ten silnik używa swiec jedynie w temperaturach minusowych. a nawet i zimą z jedną sprawną śwecą odpali i nie będzie falował.

 

Jedź do kogoś kto ma INPA i się zna

http://imageshack.us/a/img222/358/img0470ji.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wielkie za wszelkie informacje. Mam nadzieje ze to tylko swieca lub ogolnie nic powaznego. Autkiem wystarczy podjechac kawalek i szarpanie znika. Czyli moze rzeczywiscie lapie jskas temperature i jest ok. A szarpanie jest dosc mocne na tyle ze buda trzepie. Przy bardzo delikatnym podgazowaniu na jalowym tez jest ok np 900 - 1000. Ale przy puszczeniu gazu znow swiruje na wolnych na jalowym. Poszukam kogos kto zdiagnozuje problem i napewno napisze. Bardzo doceniam wszelkie uwagi i dziekuje wszystkim za poswiecenie chwilki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Juz jestem po podlaczeniu do INPA.

mianowicie pokazuje problem z 6cioma swiecami zarowymi!!!

Bledy 4412

4422

4432

4442

4452

4462 - glow plug activation interrupted tak jest przy wszystkich kodach

 

A wiec panowie sadzicie ze to sterownik swiec zarowych? Nie wierze zeby siadly wszystkie swiece.... chociaz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.