Skocz do zawartości

Problem-sprzęgło proszę o pomoc [e90 320d 2.0]


rado91

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 3 tyg temu zauważyłem że przy wciskaniu sprzęgła słychać gruchotanie(trzask) pierwsza diagnoza łożysko oporowe bądź tarcza. Zakupiłem więc komplet z LUKa(Łożysko,tarcza,docisk) z dwumasem sie wstrzymałem gdyż chciałem zobaczyc jego stan przy rozbiorze. Kiedy zdemontowałem sprzęgło wymieniłem komplet dwumasa zostawiłem bo naprawdę nie był w złym stanie,chodz podkreslam ze idealnym też nie. Tarcza była troche wytarta i łożysko tez było w kiepskim stanie. Po złożeniu wszystkiego do kupy odpalam samochód i problem nadal ten sam. Co prawda sprzęgło chodzi lepiej ale nadal przy wciskaniu sprzęgła nadal słychać gruchotanie,trzask co mnie bardzo irytuje a co najważniejsze nie chciał bym któregoś pewnego dnia stanąć i byc zmuszony rozkładać trójkąt awaryjny. Bardzo prosze o fachową opinie i pomoc:):)

 

Pozdrawiam Rado91

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i na tym popłynąłem bo muszę rozebrać drugi raz człowiek głupi sie łudził. Zmyliło mnie to że tarcza i łożysko było w kiepskim stanie a dwumas naprawdę nie wyglądał najgorzej. Dzięki panowie za odpowiedz zamawiam dwumasa i w poniedziałek wymieniam napisze czy problem ustąpił.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprzęgło (Tracza,docisk,łożysko) Luk to jest komplet 750 zł teraz zamówiłem dwumasa 1170 tez Luk. Ja sam rozbierałem i składałem przypuszczam ze robocizna tez bd droga ale nie orientuje sie jak droga. Same części musisz liczyc 2tyś:/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprzęgło (Tracza,docisk,łożysko) Luk to jest komplet 750 zł teraz zamówiłem dwumasa 1170 tez Luk. Ja sam rozbierałem i składałem przypuszczam ze robocizna tez bd droga ale nie orientuje sie jak droga. Same części musisz liczyc 2tyś:/

Jak wcześniej zostało napisane - koło dwumasowe do wymiany. Też miałem podobne objawy ale nie aż tak ekstrmalne :wink: Ja kupiłem też Luk w IParts ale za ok 800zł. Wymiana 450zł.

Jaki przebieg? U mnie przy ok 180kkm.

-------------------

Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
No i na tym popłynąłem bo muszę rozebrać drugi raz człowiek głupi sie łudził. Zmyliło mnie to że tarcza i łożysko było w kiepskim stanie a dwumas naprawdę nie wyglądał najgorzej. Dzięki panowie za odpowiedz zamawiam dwumasa i w poniedziałek wymieniam napisze czy problem ustąpił.

 

Przypuszczam że wiesz, kiedy zakładasz ponownie używane sprzęgło samoregulujące musisz naciągnąć słoneczko i przestawić sprężynki ?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

W piątek i mnie czeka wymiana sprzęgła i chyba dwumasy. Mam dylemat zamówiłem komplet z możliwością oddania dwumasy (nie wiem czy zmieniać - możne okazać się jeszcze dobrą). Ciekaw jestem waszych opinii? Dodatkowo zmienię odmę, olej w silniku i moście + filtry. Koszta to:

- dwumasa (LUK) - 1622

- sprzęgło (LUK) - 620

Reszta rzeczy w serwisie:

- łożysko prowadzące (KOYO) - 59,80

- śruba koła zamachowego x6 - 44

- kołek - 7,30

- odpowietrznik skrzyni korbowej - 180

- przewód odpowietrzający - 140

- przewód połączeniowy - 98

- przewód powrotny - 123

do tego

- olej motul 5W40 - 150

- filtr powietrza i oleju MAN - cena y nie pamiętam, dawno kupowałem

- olej przekładniowy CASTROL SYNTRAX 75W90 - 60

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie mam pytanie (ale mi się zrymowało :P )

 

Chciałbym zapytać czy ktoś z Was zauważył przy zużytym dwumasie drgania lewarka biegów na biegu jałowym? a po wymianie na nową dwumasę problem z drgającym lewarkiem zniknął? Od niedawna zaczął mi drgać lewarek i się zastanawiam czy to nie ma związku z kończącym się kołem dwumasowym...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie mam pytanie (ale mi się zrymowało :P )

 

Chciałbym zapytać czy ktoś z Was zauważył przy zużytym dwumasie drgania lewarka biegów na biegu jałowym? a po wymianie na nową dwumasę problem z drgającym lewarkiem zniknął? Od niedawna zaczął mi drgać lewarek i się zastanawiam czy to nie ma związku z kończącym się kołem dwumasowym...

 

Pozdrawiam

Było na forum i jak pamiętam, ma to związek, choć nie zawsze. Ja u siebie nie zaobserwowałem drgań lewarka, być może nie miałem jeszcze tak bardzo padniętego koła dwumasowego przed wymianą. Po wymianie mam tak samo.

-------------------

Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W piątek i mnie czeka wymiana sprzęgła i chyba dwumasy. Mam dylemat zamówiłem komplet z możliwością oddania dwumasy (nie wiem czy zmieniać - możne okazać się jeszcze dobrą). Ciekaw jestem waszych opinii? Dodatkowo zmienię odmę, olej w silniku i moście + filtry. Koszta to:

- dwumasa (LUK) - 1622

- sprzęgło (LUK) - 620

Reszta rzeczy w serwisie:

- łożysko prowadzące (KOYO) - 59,80

- śruba koła zamachowego x6 - 44

- kołek - 7,30

- odpowietrznik skrzyni korbowej - 180

- przewód odpowietrzający - 140

- przewód połączeniowy - 98

- przewód powrotny - 123

do tego

- olej motul 5W40 - 150

- filtr powietrza i oleju MAN - cena y nie pamiętam, dawno kupowałem

- olej przekładniowy CASTROL SYNTRAX 75W90 - 60

 

Jestem właśnie po wymianie, dodatkowo wymieniony został uszczelniacz wału. Za robociznę zapłaciłem 500 + 98 uszczelniacz. Sprzęgło..... inna bajka :) Dwumasa jak na moje oko tragicznie nie wygląda, ale dobrze by było jak ktoś fachowo na to zerknął, po kosztach może gdzieś ją oddam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.