Skocz do zawartości

520i e34 24v 1990 Gotuje się!


puzonik1997

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Nie wiem czy to jest istotne,ale wczoraj zauważyłem,że jest mało płynu w chłodnicy więc dolałem trochę wody do kreski( COLD\KALT)

Dziś rano pojechałem do pracy,wszystko było okej. Wracając zajechałem na cpn i gdy ruszałem stracił moc. Przejechałem około 1km , zgasiłem go ponieważ wzrosła temperatura. Po chwili odpaliłem ponownie , odzyskał moc i wróciłem do domu.Na podwórku zauważyłem, że wycieka płyn z zbiorniczka, gotują się.(Węże ciepłe, wiatrak chodzi) Gdy auto ostygło zalałem chłodnicę do kreski, a w dolnej części zbiorniczka jest otwór , z którego cieknie płyn\woda. Jak teraz naciskam węże nie czuć w nich nic, tak jakby były puste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tylko dolewasz wody a nie odpowietrzasz to pewnie nie inaczej dlatego weze sa puste i sie gotuje, wazna sprawa-wymien termostat przy okazji ale kup w ASO, nie kupuj taniochy na allegro bo uszkodzisz silnik

KLIMATYZACJA SAMOCHODOWA, THERMO KING, CARRIER

DIAGNOSTYKA BMW, VAG tel. 500 236 866

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I układ chłodzenia musisz mieć szczelny,nie możesz mieć żadnych wycieków.

Jeśli masz odpowietrzony i szczelny układ z dobrą pompą wody,termostatem,wiskiem i korkiem chłodnicy i dalej się gotuje.

To gorsza sprawa, uszczelka lub głowica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj sobie na forum jak sie odpowietrza silniki 6-cio cylindrowe.

 

To co.. zapowietrzony jest? Jak odpowietrzę będzie ok?

Nie będzie ok bo masz wyciek. Nie jeździj autem zanim nie zrobisz wycieku. Wymienisz chłodnicę lub zbiorniczek ( ja kupił bym kpl) Zalejesz płyn odpowietrzysz i dopiero możesz jeździć.

 

Chyba że masz na głowicę albo uszczelkę :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.