Skocz do zawartości

E-39 - Czujnik parkowania


Icecreamgenius

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

To mój pierwszy post na tym forum, witam więc nim wszystkich.

 

Mam parę pytań związanych z E-39 i mam nadzieję, że tutaj uda mi się znaleźć na nie odpowiedzi.

 

Pierwsze pytanie problem:

 

Czy widniejące na zderzaku czujniki parkowania oznaczają, że auto jest w ten system wyposażone?

Samochód który oglądam wg sprzedającego wyposażony jest w ten system, natomiast obecnie kiedy go przez parę dni używam wydaje mi się, że tej funkcji nie posiada lub jest ona nieaktywna:

nie slychać sygnałów dźwiękowych przy zbliżaniu się do przeszkód.

Jedynie podczas wrzucenia biegu wstecznego (automat), rozbrzmiewa pojedynczy 3sekundowy sygnał ciągły.

 

dzieki za info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyglada na to, ze cos jest schrzanione z tymi czujnikami. U mnie przy wrzucaniu wstecznego jest pojedynczy BIP ale i moje czujniki nie sa w 100% ok - wg diagnozy jeden z nich jest uszkodzony i na stale pokazuje 40cm odleglosci od przeszkody. Wic gdy cofam czasem cos popikuje ale zasadniczo gdy sie zblizam do przeszkody to działa - zaczyna pikać coraz cześciej.

 

Polecam lekture instrukcji obslugi auta (do kupienia w ASO po polsku za okolo 40 pln). Tam jest dokladnie opisane jak moze (i jak nie moze) zachowywac sie PDC

pozdrawiam

t.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Czujnik emituje sygnał dzwiekowy jesli zblizasz się do przeszkody.Najpierw sygnał jest przerywany i czym blizej do przeszkody tym sygnał jest narastający,jeśli juz zblizysz się na mniej wiecej 10 cm od przeszkody sygnał jest ciągły.Jeśli Ci nie działa,lub piszczy cały czas to znakiem tego któryś z czujników PDC jest walnięty!

Pozdro!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przerysowalem tylny zdrzak i oddalem do malowania. Po odbiorze od lakiernika okazalo sie ze mialem to samo co u Ciebie. Podejrzewam ze lakiernik cos zle podłączył. Niestety nie sprawdzilem tego bo samochod juz sprzedany. Pozdr.

Konrad


http://www.maxmotors.pl

SKLEP MOTOCYKLOWY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ba!

Nie mam jednak pewności, czy te czujniki będą pasowały do instalacji w E-39 i wogóle do gniazd w zderzaku.

Domyślam się, że piszesz o takich kompletach jak chociażby ten:

http://www.allegro.pl/item97736300_czujnik_cofania_parkowania_4_sondy_nowy_f_vat.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM!

Niestety te czujniki nie będą pasowały .To jest kpl nowych do montażu jeśli ktoś nie ma i chce sobie założyć.Musisz szukać takich jakie masz założone na aucie.Zwróć uwagę także przy zakupie na rodzaj wtyczki są bodaj dwa rodzaje!!!!!!!

pozdro!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Czujnik nowy oryg. 250, używka 100-150.

loco


'08 530iA touring xdrive; '05 118iA; '04 F650GS Dakar

['05 325i touring; '91 325i touring; '90 318iA; '01 320td; '01 530iA touring; '00 525i; '97 523i; '95 525i touring; '90 318is; '85 320i]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To info tylko - muszę kupić akurat.

loco


'08 530iA touring xdrive; '05 118iA; '04 F650GS Dakar

['05 325i touring; '91 325i touring; '90 318iA; '01 320td; '01 530iA touring; '00 525i; '97 523i; '95 525i touring; '90 318is; '85 320i]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

cześć! miałem to samo, napisałem na forum i gościu mi poradził co zrobić, zrobiłem i wszystko działa. Niżej wklejam ci moje posty i odpowiedź. A jak potrzebujesz czujnik to daj znać na maila p.olszak@wp.pl , jeden sprawny mam, bo kupiłem 2 na wszelki wypadek jak naprawiałem, oczywiście używany.

 

" witam! czy mógłby ktoś mi podpowiedzieć, gdzie jest centralka czujników parkowania w e39 kombi z 1999r? po wrzuceniu wstecznego rozlega się jeden dłuższy pisk i urządzenie nie działa, czujniki są w zderzaku (prostokątne) i nie wiem jak to dalej sprawdzić i naprawić. HELP

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

Miałem podobną sytuację. Sterownik PDC jest z tyłu nad akumulatorem. Łatwo go odszukasz, gdyż jest opisany. Ale to nie jest przyczyna usterki. Wbij wsteczny bieg i włącz zapłon. Następnie wolno zbliżaj palec do poszczególnych czujników. Będziesz słyszał bardzo delikatne dżwięk podobny do przeskakiwania impulsów elektrycznych. Powinno być go słychać na wszystkich czujnikach. Pewien jestem, że na co najminiej jednym nic nie usłyszysz. Ten jest uszkodzony lub żle zamontowany. Najlepiej zamień miejsami z dobrym, wcześniej sprawdzonym. Jeśli będą przeskakiwały impusy, to znak że uszkodzony jest sam czujnik. Jeśli nie będzie żadnego efektu sprawdź przwody biegnące od czujnika do sterownika. U mnie nie działał jeden, kupiłem na Allegro i wymieniłem. Nic to nir dało. Okazało się że zaraz przy gniazdku montażowym czujnika przewód był pęknięty. Przelutowałem go i wszystko działa. Aby wymontować czujnik musisz delikatnie podważyć na łączeniu listwę ozdobną i jak odskoczy z pierwszego zaczepu delikatnie podważać ją palcami wzdłuż jej całej długości. Zejdzie ze zderzaka razem z czujkami (montowana jest tylko na zatrzaski)

 

Powrót do góry

 

 

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

dzięki!!! zrobiłem dokładnie jak napisałeś i wszystko działa! jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...
witam. mam ten sam problem. wczoraj jak wrzucilem wsteczny to sie rozlegl ok 3 sekundowy dzwiek a potem cisza, wczesniej caly czas dobrze chodzil, i tak od razu nic. czyli czytajac posty musze wszystko po kolei sprawdzic tak ? czy ma ktos juz na to jakas metode. dzisiaj znowu raz dzialal a potem ten dlugi dzwiek . od czego zaczac czujniki czy kable ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.