Skocz do zawartości

316.Zepsuty licznik, czujnik...nie pokazuje prędkości!


vego

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Koledzy, gdzie szukać teraz przyczyny następujących problemów: co jakiś czas (zauważyłem, że jak jest ciepło, to problem występuję częściej :zdziwko: ) licznik nie pokazuje mi prędkości, nie działa wtedy też ekonomizer ani nie nabijają się przejechane km. Temperatura, paliwo, obrotomierz są sprawne. Czasem jest tak przez 3 km, czasem 30km...czasem kilka razy drga jakby się "budził"...reguły raczej nie ma. Kilka razy zdarzyło się, że licznik na minutę, może dwie całkiem się wyłączył - nie działało wówczas nic! Po czym obudził się i wszystko już było ok! Podmieniłem ostatnio mój licznik na inny, sprawny, ale problem także występował. Więc raczej nie będzie to wina licznika...Zatem pytam Was mądre głowy czego :niepewny: ??? Dziękuję za wszelkie mądre sugestie.

 

 

 

viewtopic.php?f=68&t=120678

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cześć

 

Tak informacyjnie chciałbym przypomnieć użytkownikom min. E36 że jest coś takiego jak test zegarów czy inaczej

licznika samochodowego ,który może wykonać każdy ,aby stwierdzić czy jest on uszkodzony. Nie trzeba podmieniać

wtedy licznika.

Druga sprawa posiadasz silnik o oznaczeniu M43. Niestety sterownik silnika nie ma wyjścia check engine mimo iż licznik

posiada taką kontrolkę, tym samym gdy wystąpi jakaś usterka nie zostaniesz poinformowany o tym poprzez

zapalenie się kontrolki silnika check engine i tak jak pisał kolega MaTeo1005 pozostaje diagnoza komputerowa jako że

w krótkim czasie dowiesz się co jest nie tak.

 

Pozdrawiam

mlynekas85

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Koledzy, chyba wiem, co było u mnie powodem usterki...Jakiś czas temu zamontowałem ringi CCFL (w styczniu 2012). Przetworniczki przykleiłem pod maską, na lampach. I nie dam uciąć sobie ręki, ale nie wiem, czy od tego momentu nie pojawiły mi się te problemy...A teraz najlepsze: ostatnio jedna z przetworniczek spaliła się chyba, bo ringi na świeciły. Działające więc także odciąłem, czekając na przyjście nowych i przez ten czas ani razu problem z licznikiem się nie zdarzył (a specjalnie jeździłem z tym 2 tygodnie). Teraz mam założone ponownie przetworniczki (ale teraz "wiszą luźno", nie stykając się z żadnym elementem karoserii) i licznik działa :shock:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.