Skocz do zawartości

BMW X6 tnie opony


wydra

Rekomendowane odpowiedzi

Poszukałem na forum tematu, lecz nic nie znalazłem odnośnie E71 dlatego postanowiłem założyć nowy temat.

 

Posiadam BMW X6 z 2011r (pierwsza rejestracja wrzesień 2012). Jest przedłużona gwarancja na 3 lata lub 100 tyś km i wykupiony pakiet serwisowy. W chwili obecnej auto ma przelatane niecałe 32 tyś km. Przednie opony dosłownie zjada. Zewnętrznego klocka bieżnika po prostu już nie ma, za to reszta opony wygląda jak z fabryki... Auto od momentu odebrania z salonu widocznie jest wiecznie głodne i tnie, tnie, tnie oponki. W serwisie powiedzieli mi, że mam zapłacić 1000 zł za zbieżność i wymienić opony na własny koszt... Auto nie jest i nigdy nie było katowane po zakrętach (nie nabrałem jeszcze odpowiedniego zaufania do wysokiego auta). Nie wiem już co mam zrobić dlatego piszę tu i proszę o pomoc. Według mnie jest to wina fabrycznie spierniczonej zbieżności, lecz jak wspomniałem wcześniej, pomimo wielokrotnego zgłaszania faktu w serwisie odsyłają mnie z kwitkiem... Ktoś ma jakiś pomysł?

 

PS. Opony na tylnej osi mają się dobrze i ścierają się równomiernie.

 

Pomocy!

 

Pozdrawiam. Szymon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

W moim BMW X6 3.0d 2010r. które mam od nowości i przebiegu 55tkm na dwóch kompletach opon lato zima, jest ten sam objaw letnie przednie opony są po zewnętrzynych stronach skatowane strasznie jaby ktoś je nożem ponacinał dodam opony 255/50/19 continental. Stan opon ok.5mm Wulkanizator stwierdził iż jest to objaw po jeżdzie w naszych drogowych koleinach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

W moim BMW X6 3.0d 2010r. które mam od nowości i przebiegu 55tkm na dwóch kompletach opon lato zima, jest ten sam objaw letnie przednie opony są po zewnętrzynych stronach skatowane strasznie jaby ktoś je nożem ponacinał dodam opony 255/50/19 continental. Stan opon ok.5mm Wulkanizator stwierdził iż jest to objaw po jeżdzie w naszych drogowych koleinach.

 

Miałem podobnie, przez 4 lata 2 komplety przód a tył 285 nadal dobry; po ustawieniu zbieżności problem zniknął.

Mówiono, że to właśnie problem kolein; ale kiedy zrobiłem 3500km po Szwecji, Finlandii i Norwegii a brzegi opon zniknęły to jednak sprawdziłem zbieżność - niestety ale była od nowości źle ustawiona :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację! Nie wydaje mi się żeby koleiny aż tak pasowały do naszych Xów i że jeździcie w idealnie w koleinach! Tak jak napisałem, dobry mechanik-diagnosta i będzie dobrze :cool2: .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda tylko że ASO każą sobie słono płacić za ustawienie zbiezności w samochodzie na gwarancji

Solidne działające Stare POLSKIE TELEFONY RWT/T4 /wyprzedaż kolekcji/. Doskonałe jako ozdoba mieszkania, kancelarii, gabinetu lub biura

Więcej w linku: http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=4319457

/Dla forumowiczów BMW-klub.pl możliwy rabat/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Mam taki sam problem, opony przód tnie od zewnątrz w aso powiedzieli że zbieżność wiec zrobiłem odpłatnie mimo że auto na gwarancji i okazało się że była źle ustawiona. Ale nic to nie dało dalej jest to samo tylko dziwne że dzieje się tak tylko na letnich oponach 20" na zimowych 19" jest OK.Jeszcze jedno opony po 20000 zaczęły być strasznie głośne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki sam problem, opony przód tnie od zewnątrz w aso powiedzieli że zbieżność wiec zrobiłem odpłatnie mimo że auto na gwarancji i okazało się że była źle ustawiona. Ale nic to nie dało dalej jest to samo tylko dziwne że dzieje się tak tylko na letnich oponach 20" na zimowych 19" jest OK.Jeszcze jedno opony po 20000 zaczęły być strasznie głośne.

 

Jakie masz opony?

Solidne działające Stare POLSKIE TELEFONY RWT/T4 /wyprzedaż kolekcji/. Doskonałe jako ozdoba mieszkania, kancelarii, gabinetu lub biura

Więcej w linku: http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=4319457

/Dla forumowiczów BMW-klub.pl możliwy rabat/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki sam problem, opony przód tnie od zewnątrz w aso powiedzieli że zbieżność wiec zrobiłem odpłatnie mimo że auto na gwarancji i okazało się że była źle ustawiona. Ale nic to nie dało dalej jest to samo tylko dziwne że dzieje się tak tylko na letnich oponach 20" na zimowych 19" jest OK.Jeszcze jedno opony po 20000 zaczęły być strasznie głośne.

 

Jakie masz opony?

 

275/40/20 ,315/35/20 brigstone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.