Skocz do zawartości

pali kontrolka od wtrysku


picia325tds

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, potrzebna pomoc mojemu koledze, mianowicie w E 30 324TD 90r zapala się i gaśnie kontrolka z narysowanym wtryskiwaczem paliwa i dystrybutorem paliwa podkreślonym dwoma rzędami kresek przerywanych. Kontrolka ta pali się prawie przez cały czas, gaśnie tylko podczas hamowania silnikiem, gdy zdejmie się nogę z gazu.dodam jeszcze, że przestały działać elektr. lusterka czy to może mieć jakiś związek? Poza tym auto ma moc, dobrze wchodzi na obroty, co to może być?. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde u mnie jest to samo swieci praktycznie caly czas czasem gasnie,no i lusterka tez padly ale nie sadze aby to mialo jakis zwiazek!Mi znajomy mechanior powiedzial ze to kontrolka od wtrysku sterujacego i tego sie trzymam,a przy filtrze paliwa to reke sobie dam uciac ze to grzalka jest bo to chla duzo pradu,czujnik napewno tyle nie bierze!Czy Twoj kolega ma jeszcze jakies inne objawy jak jest z odpalaniem na zimnym silniku?Czy samochod kopci i moze nie rowno pracuje?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie ma innych obiawów, motor pali dobrze na zimnym i ciepłym, chodzi równo, świece żarowe są dobre ( były sprawdzane przy regulacji wtrysków) więc ja obsawiam na diagnoze, którą postawił Centrino mianowicie zawodniony filtr-dlatego pewnie zapala się i gaśnie kontrolka w zależności jak buja filtrem w czasie jazdy.

Mam jeszcze jedno pytanie , czy ktoś regulował zawory w tym silniku, jaka jest regulacja, czy może są hydrauliczne :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.