Skocz do zawartości

promien swiatla lampy xenon lift


hajpa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam prosbe czy moze ktos zrobic fotki odbicia swiatla na scianie? kupilem lampy i nie widze zeby swiatla swiecily tak ---/ ---/ wydaje mi sie ze swieca tak --- --- chcialem prosic o zdjecia zeby poprostu porownac bo juz sam ni wiem czy to europejskie lampy czy angielskie lampy.. A np na czym polega przerobka z angielskich na europejskie? czy chodzi o wymiane soczewek??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

promień swiatła powinien być ---/ a tak co ty piszesz to ---- znaczy ze sa pewnie angliki , czyli w soczewce jest taki przełącznik ze a anglika mozesz przełączyć na równine swiatła gdzie nia ma niby anglika a jest równe , więc pewnie były to angliki .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Europa __/ __/, po przestawieniu dźwigienki masz ___ ___.

Anglik \__ \__, po przestawieniu dźwigienki masz ___ ___.

Także przestaw ją, może ktoś zrobił to przed tobą.

Przeróbka wiąże się z wymianą/przełożeniem przesłony, nie soczewki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jo, Shadow.

Niech hajpa stanie przed ścianą, zaświeci i otworzy przeźroczyste koreczki ze skrzydełkami. Tam jest taka metalowa wajcha. Ma popatrzyc, jak obraz światła się zmieni, przy mychraniu dźwignią lewo-prawo i wszystko wyjdzie, a mam nadzieję, że zostanie skorygowane.

Oczywiście, światła mijania.

Pozdrawiam, ///M5

http://i228.photobucket.com/albums/ee124/areckim5/bmw_2000_m5_05.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musze sprawdzic jutro wieczorem na prostej scianie. wiem ze sa te przyslony w soczewkach najlepiej jak bym dostal jakas fotke dla porownania. jezeli beda angliki to trzeba bedzie oddac facet twierdzil ze sa europejskie twierdzil tez ze sa sprawne a musialem regolatory wymienic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ten promien ___/ ___/ bedzie dobrze widoczny czy raczej tak delikatnie?? druga sprawa to ze soczewki sie nie podnosza przy wlaczeniu swiatel ale tez nie sa opadniete tak jak pisal mi kolega SHADOW69 ze musze podlaczyc pok komputer. przy moich poprzednich lampach wymienilem regulatoty to soczewki mialem opadniete dopiero jak wymienilem czujnik poziomowania swiatel na przeddnim wachaczu zaczely dzialac.a te lampy sa podniesione wogole nie opadniete dziwne...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O fuck, moje lampy bardziej świecą jak te z anglika niż europejczyka :shock: myślałem że tak ma być bo lampy świecą praktycznie w poziomie, nawet jeden znajomy mi mówił że soczewki tak właśnie świecą. Muszę też zajrzeć do tej przysłony skoro można to wyregulować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sporo mam dwa komplety soczewek z odblaskami. a co wczoraj zaowazylem ze dzialaja silniczki w lampach widzialem na scianie jak odjezdzalem i podjezdzalem ale i tak pewnie trzeba bedzie jechac na komp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary masz EU , jedynie co to lewa słabiej świeci pewnie odbłysnik wypalony , lub soczewka jest brudna , to tyle tym temacie :) :D

 

Tak jest

 

a taki odblysk(odblask ) zregenerowac?? i jaki koszt??

 

Poczytaj tu, viewtopic.php?f=72&t=147203&start=75 wszystko pisze co i jak.Ale piszesz że masz polift lampy a to są klejone to kompletna regeneracja musisz liczyć +-500zł obie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Po co od razu kompletna? :)

Ja swoje lampy sam rozbierałem, i odsyłałem tylko odbłyśniki do napylenia.

Jak klosz jest nie zniszczony, soczewki ładne, regulatory nie połamane to nie ma sensu regenerować całych lamp.

Lampy z pierwszych poliftów łatwo rozkleić, podgrzewasz i klosz łatwo schodzi.

Późniejsze modele, (2003 rok) mają już na twardym kleju klosze, i tam niestety trzeba ciąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak klosz jest nie zniszczony, soczewki ładne, regulatory nie połamane to nie ma sensu regenerować całych lamp.

.

 

Jak ładne sa lampy ,szkłą itp, a serce tych lamp czyli soczewki sa wypalone , to sory , co chcesz widziec jadąc w nocy? Jak najbardziej regeneruj soczewki i na kilka lat spokój, tylko do galwanizeri nie tam jakis chrom natryskowy czy dekoracyjny , pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jak ładne sa lampy ,szkłą itp, a serce tych lamp czyli soczewki sa wypalone , to sory , co chcesz widziec jadąc w nocy? Jak najbardziej regeneruj soczewki i na kilka lat spokój, tylko do galwanizeri nie tam jakis chrom natryskowy czy dekoracyjny , pozdro

Po pierwsze, to wypalają się odbłyśniki, a nie soczewki, i to najbardziej wpływa na oświetlenie.

Po drugie, odbłyśniki trzeba metalizować próżniowo, nie jakieś chromy natryskowe.dekoracyjne.

Galwanizowanie klasyczne też nic z tym nie zrobi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.