Skocz do zawartości

Sprezyny GT Cupline - jak obniżą, jakie amorki?


318 IS

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kupilem na allegro sprezyny sportowe SPRĘŻYNY SPORTOWE GT CUPLINE 60/40 BMW E36 NOWE . Jak mocno one obnizą moją bmw. I cz moge kupic do nich komplet amortyzatorów firmy zedmiotem aukcji jest komplet amortyzatorów gazowych (przód i tył) renomowanej firmy BILSTEIN nr katalogowy VNE-4419 (lewy), VNE-4420 (prawy) i BNE-2752 2 szt. tył. acha i najwazniejsze czy moge puzniej zalozyc moje felgi 17 cali z oponami 215 na 45. Pozdrawiam i dziekuje za pomoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sie nie myle to widzialem je na allegro i obniza auto o przod-60 a tył-40, a do amorkow ta sa chyba seryjne b4 a amorki raczej beda juz zle, te amorki by sie nadawaly do sprezyn -40 wiec chyba bedziesz musial poszukac innych amorkow.Ale moze sie myle?poczekaj na wypowiedz innych
BIAŁA MOŻE WIECEJ :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na przod musisz miec krotsze amorki sa to chyba b6 albo b8.a nie dlatego ze bedzie sie gorzej prowadzil tylko dlatego ze przy nieduzych nawet dziurach amortyzator bedzie dobijal i po niedlugim czasie mozesz go uszkodzic a takze gorne mocowanie amortyzatora sie moze rozsypac bo przy dobiciu gdy amortyzatorowi skonczy "sie droga" cala sile uderzenia przyjmie poduszka amortyzatora czego moze nie przezyc....ot cala filozofia.

 

na tyl mozesz kupic zwykle amorki choc pokusil bym sie juz o komplet b6 lub b8 choc wiadomo to jest duzy koszt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz mowie ja bym radził b6 bilstein ale jak cie na nie nie stać to lepiej poczekaj i dozbieraj kasy ja juz u siebie wstawielem te amorki i sprezyny eibach -40 a samaochod prowadzi sie o niebo lepiej teraz na zakretach widac co bmw potrafi :cool2:
BIAŁA MOŻE WIECEJ :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego wszyscy mi mówią ze ze obnizenie 60/40 to za duzo na nasze drogi. Czy ma ktos tak obnizone BMW. Ja niemam pomontowanych zadnych spojlerów ani dokladek wiec mysle ze powino byc wsam raz. POZDRAWIAM. A co do B8 To dobrze ze są Twarde . JAK SPORT TO SPORT a nie komfort
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam

Czy jesteś pewny że te B8 są OK. z tym 60mm z przodu, bo nigdzie nie umiem znależć do jakiego obniżenia są przypisane. Mam sprężyny H&R 60/35 felgi 17", opony 215/45-przód i 235/40-tył i nie mam żadnych problemow, z tym że kanty błotników mam pozagniatane. szukam amorków do przodu, ale nie umiem nic znależć w mądrej cenie. Napisz czy ta cena 1.700 to za komplet 4 szt., czy za parę. Daj znać jak je założysz i co sobą prezentują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.życzę powodzenia w eksploatacji na naszych drogach.ja po kupnie e 36 325coupe zmieniłem spirale na -30,-15 a było bardzo nisko powiem tak przód czyli szczyt wycięcia błotnika na koło był w połowie wysokości opony o rozmiaże 215 45 17.jest to ekstrema więc odczujesz nierówności w portwelu oraz wygładzisz nierówności na drogach.dodam jeszcze ż przejazd przez próg zwalniający to nielada wyczyn ja na większości się zawieszałem o podjechaniu pod krawężnik niemówię . pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.życzę powodzenia w eksploatacji na naszych drogach.ja po kupnie e 36 325coupe zmieniłem spirale na -30,-15 a było bardzo nisko powiem tak przód czyli szczyt wycięcia błotnika na koło był w połowie wysokości opony o rozmiaże 215 45 17.jest to ekstrema więc odczujesz nierówności w portwelu oraz wygładzisz nierówności na drogach.dodam jeszcze ż przejazd przez próg zwalniający to nielada wyczyn ja na większości się zawieszałem o podjechaniu pod krawężnik niemówię . pozdrawiam.

hmm... no prawde mowisz... ja już jedną miskę mam z głowy.... ale jest super zabawa, wolniej się jeździ... :twisted2:

pozdrawiam

Prezes


Moja flota: •Czarna & •eMka & •Kalinka & •Malutka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie nie mam problemu z progami, za wyjątkiem jednego który został zrobiony przez jakiegoś bałwana z kostki brukowej (Żory-rynek), po krawężnikach nie jeżdżę, tak że mi to nie przeszkadza, a co do prześwitu między oponą, a błotnikiem, to z przodu przy obniżeniu o 60mm to gruby palec wchodzi bez problemu z tyłu przy obniżeniu o 30mm kant błotnika jest gdzieś w połowie opony. Przejeżdziłem tak całą zimę i żadnych problemów, chociaż raz się powiesiłem, ale dlatego że nie było odśnieżone, oczywiście na oponach zimowych i na felgach 15", wizualnie auto na zimówkach wydawało się stać trochę niżej niż na 17", nie ukrywając trochę poodgarniałem zderzakiem, ale jakoś do wiosny obstał bez żadnych poważnych uszczerbków na wygladzie. Moze u was są jeszcze gorsze drogi niż u mnie, ale chyba nie ma już gorszych niż na Śląsku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki kąplet w garażu gt-cupline, sportowe sprężyny 60/40 i amorki o skruconym tłoku i powiem ci że auto wcale na nich nie jest takie niskie, dla tego cały kąplet zdemontowałem (jest do sprzedania). Teraz mam całą zawieche koni ze sportowymi poduszkami amortyzatora-dodatkowo odniżają około 2cm :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam zalozyłem komplet B8 cena za cały komplet 1700zł moge dac namiary na goscia z alegro naprawde polecam Mam sprezyny GT COUPLIN 60/40 bmw ładnie sie na nich prezentuje narazie mam zalozone zimówki 15 cali 195-65 ale dzisiaj zakładam alumy przud 215/40/17 A TYŁ 225/45/17 pOZDRAWIAM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam zalozyłem komplet B8 cena za cały komplet 1700zł moge dac namiary na goscia z alegro naprawde polecam Mam sprezyny GT COUPLIN 60/40 bmw ładnie sie na nich prezentuje narazie mam zalozone zimówki 15 cali 195-65 ale dzisiaj zakładam alumy przud 215/40/17 A TYŁ 225/45/17 pOZDRAWIAM

 

Wstaw fotke jak założysz alumy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.