Skocz do zawartości

zabytkowa m40 z elektro turbiną


MaTeo1005

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich

posiadam bmw e36 1,8 113KM z 91r.

Szykuję sie do wykrzesania z tej m40 troszke kucy, wiem że ten silnik jest nieelastyczny pod względem tiuningu ,ale piękno leży w jego prostocie.

do tej pory wykonałem małe czynności które dla mnie są odczuwalne:

-pozbycie sie kata

-filtr stożkowy ze zmianą parametrów w cpu

-świece nowe

pytanie sie pojawia co sądzicie o elektro turbinach rzędu np 90A

i dodatkowym dolocie za przepływomierzem masowym powietrza

z góry przepraszam za szczerośc, nie szukałem tematu na forum bo nie lubię sie podpisywać pod innymi zagadnieniami

a pytań mam całą mase

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz szczerą odpowiedz to lepiej iść do baru i kupić parę piw . Takie wynalazki nie mają prawa działać jak by były takie dobre to nikt nie pchał by kasy w tradycyjne turbo czy kompresor .Nie znalazłeś za wiele na ten temat bo to nie działa jest tylko jeden temat w linku który znalazłem http://www.turbobmw.pl/viewtopic.php?f=8&t=851&hilit=elektryczne+turbo .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na chłopski rozum , turbo z prawdziwego zdarzenia też ma związek z powietrzem ,

to dlaczego ele-turbo działające podobnie miałoby być niewypałem ?

co prawda to prawda niebyłoby takich osiągów jak w oryginale ale wydaje mi sie że poprawa w mocy znalazłaby sie .

reasumując :

turbo energię czerpie ze spalin silnika..wiadomo sprężarka = powietrza

ele-turbo energie czerpie z "akumulatora"

tu i tu jest zachowane tzw perpetuam mobile

więc gdzie jest haczyk?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Na chłopski rozum" to weź się dowiedz jakiej mocy musiałby być ten silnik elektryczny do tego wentylatora i jaki potrzebny jest prunt przy 12 voltach. Ale skoro nie wierzysz w fizykę to montuj turbinę i nie zapomnij o magnetyzerach :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, wczoraj miałem styczność z taką e turbiną

dowiedziałem się wszystkiego na jej temat i to nie w sklepie gdzie sprzedawca chce za wszelką cenę sprzedać produkt,

a u znajomego mechanika.

tego typu wynalazki rzadziej niż często są stosowane w miejskich żabkach (matiz, tico itd.) oczywiście przez takich jak "ja"

te turbiny wytwarzają ciśnienie od 0,2 do maksymalnie 0,5 bara ,w większych silnikach traci to sens gdyż e-turbo bez potencjometra w pewnym momencie zabiera moc , a przyrost mocy heh katalogowo 25% , w rzeczywistości która jest ważniejsza 5-10% przy dobrych wiatrach.

 

zgłosiłem , analizowałem , skrytykowałem

temat można zamknąć

 

pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.