Skocz do zawartości

E92 zmiana nawigacji za i przeciw


typing

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

 

Od pewnego czasu zastanawiam się nad zmianą nawigacji (w aucie mam ori business) z kilku powodów, m.in.

-czytnik business nie odtwarza mp3

-podczas używania nawigacji (tylko jedna szczelina na płyte) nie można słuchać muzyki z cd

-większy wyświetlacz wg mnie byłby na plus

 

Rozważam nawigacje: CCC Professional lub CIC HDD Professional i tu zaczynają się moje rozważania. Z jednej strony pojawia się myślenie typu jak już wymieniać to na CIC... ale, dużo większe koszty gdyż dochodzi zakup kodów FSC w ASO, bez których nie da się dopisać nawigacji (po VIN) do wyposażenia pojazdu, a to z kolei w razie np. ominięcia tego i zainstalowania emulatora - pojawia się problem z ewentualną aktualizacją oprogramowania samochodu. Czytałem na forum, że po montażu CIC professional pojawił się problem w postaci nie działających czujników parkowania. W razie problemów z elektroniką w samochodzie każdy serwis będzie prawdopodobnie sugerował że wina leży po stronie nawigacji CIC. Szukam na aukcjach i na żadnej aukcji gdzie sprzedają nawigacje CIC HDD nie jest podane jakiej pojemności jest dysk twardy? może mi ktoś napisać? Nawigacja CIC HDD ma mnóstwo zalet - dysk twardy i możliwość używania nawigacji bez wkładania dvd do czytnika, możliwość uploadu na HDD muzyki, filmów etc. Nowy, świeży wygląd interfejsu nawigacji CIC także zachęca. Myśląc o wymianie nawigacji na CCC professional co zyskam: większy wyświetlacz, możliwość słuchania muzyki z cd poczas używania nawigacji, odczyt plików mp3, mniejszy koszt wymiany nawigacji, możliwość ewentualnych aktualizacji softu pojazdu i to w zasadzie chyba wszystko.

Czy możecie, bardzo Was o to proszę, napisać swoje za i przeciw odnośnie nawigacji CCC oraz CIC Professional? Jakiej pojemności jest dysk twardy w navi CIC Professional?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odp, a rok prod. 2008

 

Edit: Znalazłem informację odnośnie systemu nawigacji CIC Professional, o którą pytałem - dysk twardy ma pojemność 8GB, ale i tak proszę aby ktoś z obeznanych w tym temacie potwierdził.

 

Edit2: Teraz z kolei znalazłem info, że dysk twardy ma pojemność 40GB, a że z tego przeznaczone miejsce do uploadu muzyki to 8GB...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wszystkich tych aut mozna wlozyc CIC bez wiekszego problemu. Oczywiscie emualator jest potrzebny. Do swojego auta pre-LCI nie zamowisz nawet FSC pod swoj VIN do CIC, poniewaz auto nigdy z taka navi nie wyszlo. Pozostaje tylko emulacja. Ogolnie temat do ogarniecia nawet w e90 z 2005 r.

_____________________

Sprzedam nowy filtr powietrza MANN C31143 BMW E60 E61 E63 E64 - 90 zł z wysyłką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Do swojego auta pre-LCI nie zamowisz nawet FSC pod swoj VIN do CIC, poniewaz auto nigdy z taka navi nie wyszlo. Pozostaje tylko emulacja. Ogolnie temat do ogarniecia nawet w e90 z 2005 r.

Bez problemu można zamówić zestaw kodów aktywujących funkcję nawigacji dla CIC do auta z serii E9x, które rocznikowo nie mogło posiadać urządzenia CIC... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.