Skocz do zawartości

drgania kierownicy - dziwna akcja


maciek125

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Przejdę od razu do sedna:

drgała mi kiera przy hamowaniu w przedziale prędkości 90-130km/hjakoś ze 3 mieś temu.. Wymieniłem całe wahacze wraz z tulejami wahaczy (przód), wyprostowałem felgi i kupiłem 4szt nowych opon - drgania oczywiście zniknęły.

Jednak około 3 tyg temu nagle powróciły! tylko że teraz nie drga w ogóle przy hamowaniu. Drga przy samej jeździe w przedziale od około 90km/h do znów jakiś 130km/h - ale tylko przy jeździe! Przy hamowaniu nic nie telepie.. I jako, że ostatnio jest deszczowo to zauważyłem, że kiedy jadę po deszczu to nic nie drga....

 

Co to może być? :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka rzeczy (trochę głupot) które przyszło mi do głowy:

-zła geometria (tu chyba przy okazji coś by mogło wyjść, jakaś wada o której nie wiesz)

-felga na 4 z 5 śrub (ja tak miałem i mi drgała kiera bo koło samo się szybko poluzowało)

 

Z tym deszczem to bardzo ważna uwaga, tylko nie znam się na tyle,

żeby stwierdzić jaki element na mokro może w zawieszeniu zmieniać

sposób swojego działania.

 

Btw. robiłeś geometrię po tym wszystkim ? Bo dużo w zawieszeniu zmieniłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mikos94:

Felgi mam przykręcone dobrze i mocno na wszystkie śruby, nie pogubiłem.

Geometria była dobra. Była? Może coś się rozjechało? Nie mam pojęcia... Ale po tej wymianie wahaczy, tulei, prostowaniu felg i nowych oponach robiłem geometrię i NIC nie biło..

 

@bmtriko:

Dzięki za pomysł, ale tak jak napisałem przy hamowaniu nie mam bicia... nawet jak jade te powiedzmy 120-130 (i bije przy jeździe) to hamuje i bicie ustaje!

I tak jak napisałem: miałem to samo co Ty tzn bicie przy hamowaniu i też było to samo tzn wyrąbana tuleja, co oczywiście szybko naprawiłem.

 

No i najdziwniejsza akcja, że jak jest mokro to bicie ustaje..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem Ci ,że ja mam ten sam problem i znam winowajce tj delikatnie trzyma prawy zacisk przedni tzn trze o koło próbowałem już wszystkiego włącznie wymienione przewody gumowe i na nowy miedziany do samego rozdzielacza ,sa to minimalne drgania dlatego nie walczę już z tym a to wszystko pojawiło się na wymianie nowych tarczy ate PD + klocki ate ceramic moja teoria to lekko wykrzywione jarzmo na prowadnicach które przystosowały się do troche zużytych tarcz i klocków a te klocki ATE ceramic po 20 tys przytarły się może 1mm :/ a dodam ,że po deszczu się to niweluje ,że drganie jest nie odczuwalne u mnie pojawia się od 100 do tych 130 ale nie zawsze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem Ci ,że ja mam ten sam problem i znam winowajce tj delikatnie trzyma prawy zacisk przedni tzn trze o koło próbowałem już wszystkiego włącznie wymienione przewody gumowe i na nowy miedziany do samego rozdzielacza ,sa to minimalne drgania dlatego nie walczę już z tym a to wszystko pojawiło się na wymianie nowych tarczy ate PD + klocki ate ceramic moja teoria to lekko wykrzywione jarzmo na prowadnicach które przystosowały się do troche zużytych tarcz i klocków a te klocki ATE ceramic po 20 tys przytarły się może 1mm :/ a dodam ,że po deszczu się to niweluje ,że drganie jest nie odczuwalne u mnie pojawia się od 100 do tych 130 ale nie zawsze

 

Co zrobiłeś kolego aby to wywnioskować? trzeba tarcze zdjąć i gdzie z nimi pojechać? (tzn najpierw pojechać a na miejscu zdjąć :P)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przede wszystkim należy spytać czy felgi masz dedykowane do E46? Jeżeli nie, istnieje prawdopodobieństwo że otwór centrujący jest inny ... występuje wtedy drganie w przedziale 70-130km/h. MOżliwe ze przed prostowaniem felg males zalozone pierścienie centrujące, których nie zalozyles po prostowaniu..?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.