Skocz do zawartości

E46 330i jaki olej siln. Jakie filtry??? Itd!!


Generous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie;) zamierzam w przeszłym tyg wymienić wszystkie płyny...jako ze bmw ma urodziny swoje 14 wiec nie chce zalowac na dobry olej itd wiec prosze o wasze propozycje jaki olej jakie filtry jaki płyn do wspomagania? Do chłodnicy?? Filtry powietrza paliwa kabinowy itd... Z gory bardzo dziekuje;)

 

 

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Szukałem, szukałem i nic ciekawego w necie po forach nie było wiec powiem wam co ja myślę. Niech zostanie dla innych googlujących.

 

Cena np Valvoline Synpoer xl 3 5w30 jest zaporowa. Mój silnik zjada 3l oleju na 10tys. km i po tylu go wymieniam. To razem wlewam prawie 10 litrów na sezon (330ci cabrio).

Olej to olej. Na nowo w rafineriach koła nagle nie wynalezli.

Drugie to norma LL01 czy 04. Ja wole 01, bo 04 jest bardziej do aut z filtrami czastek itp, nie polecana poza europa gdzie jest gorsze paliwo).

Widziałem zauta z przebiegami 0,5 miliona i wiecej. Tam nikt nie lał valvoline i LM.

 

Dlatego ja zalałem Mobil 3000 5w40, sporo spadło zużycie oleju w dodatku.

 

Ale to moja subiektywna opinia. :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego jak zalejesz mobila 5w50 to tez zużycie oleju ci zmaleje . 330i to fajny silnik i zalej go czymś dobrym np: LM , bmw oil lub motul bo mobil zostawia dużo osadu . ja przed wymiana uszczelniaczy lałem 5w50 spalanie 95pb miałem 9l. po wymianie uszczelniaczy leje 5w30 i pali mi 7,8l
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego jak zalejesz mobila 5w50 to tez zużycie oleju ci zmaleje . 330i to fajny silnik i zalej go czymś dobrym np: LM , bmw oil lub motul bo mobil zostawia dużo osadu . ja przed wymiana uszczelniaczy lałem 5w50 spalanie 95pb miałem 9l. po wymianie uszczelniaczy leje 5w30 i pali mi 7,8l

To i tak strasznie dużo pali.Mierzyłeś kompresę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
Witam, pare dni temu zakupiłem e46 cabrio 330ci z 11.2003 roku. Nie wiem jaki byl olej lany do silnika. Chciałbym go wymienić ale przeczytałem na forum wszystkie posty i juz sam nie wiem jaki kupić. Mam przejechane kolo 240k km. Przy okazji chciałbym wymienić olej w skrzyni (6biegów manual) i w dyfrze. Co polecacie i ile? Przy wymianie oleju w silniku wiadomo wszystkie filtry plus odma i coś jeszcze wymienić?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie Panowie ja wiem, że tam się leje 5W30 ale zależy też kto ile ma przelatane już na blacie... Syntetyki używa sie raczej do 100 tys. km dalej owszem wciąż można używać ale jeżeli komuś już zjada olej to jak najbardziej wskazane jest przejście na pół syntetyk. Sam jeżdżę 328Ci z 99 roku, mam przelatane 260 tys. i używam Valvoline DuraBlend 10W40 i taki olej mogę polecić (tylko koniecznie kupcie do benzyny bo z tą samą nalepką są też do 4T, 2T i Diesli). Jeżeli chodzi o filtry to nie biorę nic innego niż MANN i to już mój drugi samochód który jeździ tylko na tych firmach - łącznie na tym wszystkim zrobiłem 100 tys. km i nigdy nie było najmniejszego problemu :)

 

P.S. Jak będziesz schodzić na pół syntetyk to przemyśl sprawę z wymianą oleju nie co 15 tys. tylko co 10 - ale to jeszcze zależy też jak jeździsz. Najlepiej jakbyś sobie sprawdził kolor i wymacał stary olej po 10 tys. i stwierdził czy to się nadaje jeszcze na dodatkowe 5 tys, jak się będzie lepił i będzie jasnobrązowy to śmiało wal 15 :) Jeżeli natomiast gnieciesz często i REV-Limiter to nie jest dal Ciebie rzadko spotykany dźwiek to polecam max 10k.

 

Pudzian - nie zastanawiaj się tylko wlewaj tam 10W40 i będzie rewelacja :) Co do oleju do skrzyni to mnie to też czeka ale jeszcze się nie rozeznałem więc tutaj nic się nie wypowiem. Co do dyferencjału to skoro nie masz szpery to lejesz 75W90. Wszyscy tutaj powiedzą Ci żeby to był Castrol ten którego zaleca procudent ale ja do swojego dyfra wlałem Valvoline i też jestem bardzo zadowolony :)

 

Generalnie ustalmy 1 fakt: Valvoline i LiquidMoly to najlepsze oleje jakie możecie kupić w europie. Castrol, Mobil etc to chłam z biedronki... (Nie mówię tutaj o olejach wyczynowo-sportowych).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.