Skocz do zawartości

E39 Problem po wymianie sprzęgła


guzi84

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam taki problem, mianowicie wymieniłem w mojej E39 sprzęgło wraz z dwumasą. Została również wymieniona łapa sprzęgła oraz grzybek . Po ponownym złożeniu i założeniu sprzęgła sprzęgła brak. Rozebrane zostało wszystko jeszcze raz sprawdzone i złożone do kupy i dalej to samo. Nie wiem o co chodzi może coś przeoczyłem? Może ktoś miał taki sam problem?

 

viewtopic.php?f=72&t=117890

 

 

Popraw temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślisz że mogło się zapowietrzyć ? Wydawało mi się że nie jest zapowietrzone. Ale w sumie to moja pierwsza samodzielna wymiana więc mogłem coś przeoczyć :P A jeśli nie jest zapowietrzone to może jeszcze są jakieś inne tego przyczyny? Tak pytam żebym już wiedział jak jeszcze raz je rozbiorę na co zwrócić uwagę?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pedał wpadał by lekko w podłogę naciskając.

Niby się nie zapowietrza, ale na 100% nie wiem bo nigdy hydraulicznego sprzęgła nie robiłem. Tam jest jeszcze samoregulator i też to trzeba prawidłowo zamontować. Ale to musiał by ktoś powiedzieć dokładnie kto to robił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ty masz chyba sprzęgło samonastawne, tam trzeba uważać przy montażu.

Zabezpieczenie sprzęgła trzeba zdjąć w odpowiednim momencie.

Do ponownego montażu sprzęgła, gdy nie masz już zabezpieczenia, trzeba mieć jakiś przyrząd specjalny, bo bez tego jest właśnie objaw taki jak brak sprzęgła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
trzeba zwalać skrzynie i ustawić samoregulacje przy pomocy sciągacza do sprzęgieł samonastawnych
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Jeśli wogóle ma takie sprzęgło bo to jeszcze nie jest ustalone i nie jest wcale takie oczywiste.

Może niech autor wstawi zdjęcie sprzęgła < niekoniecznie własnego ale identycznego>

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie wszystkie hydrauliczne będą samonastawne? Przecież w zwykłym na linke reguluje się sprzęgło właśnie linką, a jak by było w zwykłym hydraulicznym? Ogólnie to można sobie poradzić ze sprzęgłem samonastawnym bez tego urządzenia do napinania sprzęgła. Można je naprężyć na prasie, cofnąć sprężynki i wtedy jest ono napięte, zakłada się na smochód i po kilkukrotnym wciśnięciu sprzęgła nastawi się ono. Napewno jest to możliwe bo regenerowałem komplet i docisk właśnie przyszedł napięty i obawiałem się, że nie złożę tego jak trzeba jednak gość, który regenerował zapewniał mnie że nie trzeba tego przyrządu i wszystko będzie ok. I tak było.

 

O tu znalazłem nawet pokazane jak to cofnąć

 

http://www.audiworld.com/tech/eng86.shtml

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://imageshack.com/a/img841/8472/05gx.jpg

 

Tak wygląda nowe sprzęgło, więc mi powiedzcie czy jest ono samoustawialne czy nie ;) w sumie za dużo na ni nie widać bo siedzi. Jest zamontowane w samochodzie a że niedziela to nie chce mi sie wyjmować dziś znów wszystkiego.

A i sorry że nie podałem rocznika. Rocznik to 97

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.