Skocz do zawartości

320d bajer do auta


skols003

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie wczoraj na zlocie widziałem e60 któram w dzrzwiach na dole miała zamontowana jakas lampke , ze jak typek otworzył dzrzwi to na drodze swieciło sie Logo BMW tak jak by cien ale w kolorze normalnie, bajer wygladał fajnie ale nie zdzązyłem sie zapytak gdzie takie cos kupił, nie wiedzie gdzie mozna takie coś kupić i jak to sie nazywa??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 78
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze

Tez mam :) fajnie swieci w nocy

http://i1033.photobucket.com/albums/a419/speed1211/IMG_8220_zps30f7986c.jpg

http://i1033.photobucket.com/albums/a419/speed1211/1ccd112e-ea20-4d94-8763-4cf99627a24b_zpsbfdb0a1b.jpg

 

Kupowalem na ebayu http://www.ebay.pl/itm/LED-Projektor-Logo-Ghost-Shadow-Light-BMW-5er-E60-E61-F10-F11-/271277164523#

W e60 i e90 z oswietleniem pod drzwiami montaz jest plug&play przy starszych modelach sa takie jakby rurki z laserem i trzeba wywiercic dziurke zeby je zamontowac i przeciagnac prad bo nie ma oswietlenia pod drzwiami.

http://www.ebay.pl/itm/Tur-Einstiegsbeleuchtung-LED-SMD-Logo-Laser-Light-BMW-E36-E39-E46-E60-E87-E90-/390632275950?pt=LH_DefaultDomain_77&hash=item5af37f7fee&_uhb=1

Jest jeszcze fajna stronka na ktorej mozesz zrobic swoje wlasne logo ale koszt z tego co pamietam to 70€

 

W moich jest jeden minus, wylaczaja sie po 5min. i wlacza sie niebieskie oswietlnenie led a po 10 min. calkiem sie wylaczaja ale mysle ze to ochrona przed zbyt wielkim nagrzaniem sie i tez mi to nie przeszkadza bo zadko mam tak dlugo drzwi otwarte.

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a gdzie mozna takie cos kupic i jak to sie nazywa bo to wglada kozacko:) obejrzyjcie ten filmik takie coś bym chciał
jest to w polsce dostępne? Edytowane przez skols003
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Tez juz mialem na to chrapke ale cena troche wysoka za dwie listewki z oswietleniem :) narazie preparaty do skury musze kupic. Zobaczymy czy pod choinka znajde :mrgreen:

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do projektorów too jest tego na alle sporo. trzeba tylko zwrocic na moc diody najlepiej 5w jak dobrze pamiętam. montowałem tego troche i montaż jest prosty tylko trzeba prąd podciągnąc. mi swieci razem z oswietleniem kabliny :)

http://imageshack.com/a/img836/125/cnqv.jpg

http://imageshack.com/a/img835/3392/h8cx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Wlasnie u Randalla pierwszy raz widzialem ta listwe tylko nie moge znalezc do 5-ki :/ ale kto szuka ten znsjdzie :)

 

Co do projektorow to potwierdzam, 5W bo 3W nie sa tak mocne.

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Nie przesadzaj, lasery pod drzwiami widac tylko jak drzwi otwierasz i to tylko na chwile. Nie swieca w gore.

To jest dla wlasciciela a nie dla lasek z pod remizy.

 

Prawdziwa wiocha moim zdaniem to jest to

http://www.dingzhongled.com/en/DZ-Logo-backlight.html

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to jest super gadżet dla samochodu, odmładza znacznie samochód i z pewnością go zamontuje, już się rozglądam który wybrać i jak podłączyć w taki sposób jaki chcę to zrobić, żeby mi swiecił tylko ten, którego drzwi są otwarte a nie wszystkie razem, mimo, że reszta drzwi jest zamknięta :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
To bys musial dostac sie do czujnika otwartych drzwi ktory znajduje sie chyba w zaku albo znalezc kabel od zamka ktory jest odpowiedzialny za wysylanie sygnalu otwartych drzwi. A czemu nie chcesz zeby sie oba na raz palily? Przeciez tego nie widac u mnie sie oba na raz pala i nic sie z tym zlego nie dzieje :D

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem maksymalnie ograniczyć ich częstotliwość włączania się i długość świecenia, jak np na postoju otwieram swoje drzwi, to po co przez kilka minut mają mi się świecić pozostałe 3 ? :D

 

Dlatego chcę to podłączyć, w taki właśnie sposób, żeby włączał się tylko ten, którego drzwi są otwarte ; )

 

Wie ktoś może jak to wypadałoby połączyć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Tak jak pisalem, musisz znalezc przy zamku ktory kabel odpowiada za podanie sygnalu otwartych drzwi. Mysle ze wtedy na kablu jest + i jest wlaczone oswietlenie.

Niestety nie moglem znalezc zadnego planu kolorow kabli ale powinno dac sie to sprawdzic iglowym probnikiem napiecia i szukac na ktorym kablu jest napiecie przy otwartych drzwiach i znika jak je zamykasz.

 

 

Co do bajerrow, co prawda nie do samochodu ale tez fajna sprawa :)

http://www.ebay.de/itm/BMW-5-E61-Touring-AutoGravur-LED-Leuchtschild-/310931965449?pt=DE_Autoteile&clk_rvr_id=621770856182

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założyłem temat na elektrodzie o tym i ktoś zaczął mi podpowiadać, że może to spowodować, że przy zamknietych drzwiach projektorki będą lekko świeciły, bo napięcie nei zanika do zera, i komputer może wiecznie pokazywać otwarte drzwi, bo będą roźnice w napięciach. Bo ten sygnał otwartych drzwi niekoniecznie musi być 12V. Co o tym myślisz ?

 

Pasuje tu jakiegoś ogarniętego elektryka, który wyczyta wszystko ze schematów :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ja mysle ze jak by tam bylo napiecie po zamknieciu drzwi to caly czas swiecilo by sie w srodku i rozladowalo Ci baterie.

Do zamka idzie 12v wiec mysle ze sa tez duze szanse ze przez czujnik tez to napiecie przechodzi.

Najlepiej jest to sprawdzic przez wlasna probe jak ten czujnik zwarcia dzial. Boczek do montazu rzutnikow musisz tak czy tak zdjac wiec dostep juz bedzie a robota jedna. Jak jest + na kablu to nie musisz ciagnac ze srodka i masz kupe mniej roboty.

Najlepiej bylo by sprawdzic ten kabel od czujnika otwartych drzwi miernikiem czy tam jest to napiecie po zamknieciu drzwi czy nie i sprawa bedzie jasna.

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok sprawdzę tak jak mówisz, bo to chyba jedyne z możliwych rozwiązań, albo jedno z niewielu. A co do tego, że przy zamknietych drzwiach napięcie całkowicie zanika to nie wiem czy tak jest, wiem np, że jak zamknę samochód np to na zaciskach od oswietlenia rejestracji jest napięcie rzędu 0,60V nie zanika do zera, przez co moje oswietlenie rejestracji z diod SMD, swieci zawsze, cała noc nawet co prawda przy tym napięciu swiecą na tyle słabo, że widoczne są w całkowitej ciemnicy lub z bliskiej odleglosci ; )

 

Ale wydaje mi się, że jak z tych 12V o których mówisz z czujnika, wezmę zasilanie na projektorki to będzie coś głupiało na wyświetlaczu o otwartych drzwiach ; )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Tak ale napiecie jest tez gdzies sterowane. Bagaznik tez sie nie zapala jak otworzysz przednie drzwi a np. napiecie na szyberdach jest wlaczone dopiero po kilku sekundach po otwarciu samochodu wiec pytanie jest czy przy zamkach tak samo to funkcjonuje. Sprawdz czy jak masz otwarte drzwi i zamkniesz samochod to swiatlo gasnie, jesli tak to to zostanie tylko jedno pytanie, jakie jest tam napiecie.

Jesli to zadziala to zaoszczedzisz kupe roboty z ciagnieciem kabli ze srodka do drzwi wiec jest na pewno warte sprobowania.

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to co mówisz sprawdzę napewno w pierwszej kolejności, tylko najlepiej by było gdybym wiedział jakie kolory kabli to są. Rozbierałem ostatnio boczek bo szybe naprawiałem, ale było tam mało przewodów. Do lusterek, do poduszki do głośnika 2 kostki, a gdzie idzie ten do zamka ?

 

Aha i nie rozumiem 1 Twojego stwierdzenia co maz na myśli, " Sprawdz czy jak masz otwarte drzwi i zamkniesz samochod to swiatlo gasnie "

zamkniesz samochód to rozumiem, że zatrzasnę drzwi tak ?

 

Jeśli wysiadam z samochodu otwierając drzwi, wysiadam, zatrzaskuje je to oswietlenie swieci się przez jakiś czas tak 20-30 sekund, a jak wysiąde zatrzasnę drzwi i kliknę zamykanie z pilota to gasnie po okolo 3 sekundach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Wiec chodzi mi o to ze jak zostawisz otwarte drzwi to swiatlo nie gasnie (na poczatku) ale jak je zaryglujesz to mimo otwartych drzwi (brak zwarcia w zamku) swiatlo zgasnie wiec oswietlenie wnetrza nie jest tylko sterowane przez czujniki otwartych drzwi ale tez przez "komputer" ktory po zaryglowaniu odlacza napiecie ale mimo wszystko zostanie jeden znak zapytania, czy projektory nie beda robic zwarcia i bedziesz miec swiatlo caly czas podczas jazdy :mrgreen:

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączę ja na chwile na próbe i zobaczymy. Ale przecież z otwartymi drzwiami, nie da się zaryglować samochodu, więc dlaczego swiatlo mialoby gasnac ? Być może jest tak ze przy otwartych drzwiach gdy klikniemy ryglowanie to swiatlo na sekunde zgasnie, po czym sie zapali, tego nie sprawdzalem jeszcze. a nie potrafilbys na schemacie tego wyczytac ? ktory to kabel i jakie na nim jest napiecie ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Elektrykiem nie jestem ale jak masz schemat centralki to wrzuc :) a drzwi sie nie zamknania ale tylko kierowcy jak sa otwarte, wszystkie inne moga byc otwarte a samochod zaryglujesz.

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.