Skocz do zawartości

Żaróweczki H7 + światła do jazdy dziennej, jak dobrac ?


krzychu366

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, postanowiłem sobie wymienic żaróweczki i tutaj pojawia się parę pytań do was :)

 

Czytałem, że bardzo ładnie wypadają Osram Night Breaker Plus 90% H7, lecz szybko się przepalają :cry2: Więc przemyślałem to i skierowałem się do Dziqsek'a i zakodowaliśmy DRL :cool2:

Tym samym wykluczyłem szybkie przelania świateł mijania ponieważ, będą używane sporadycznie tylko w nocy i tam mają odwalac dobrą robotę :)

 

Lecz teraz potrzebuje żaróweczki, do długich świateł, które w dzień świeciły by 30% mocy i miały dłuugą żywotnośc, lecz chciałbym też aby miały barwę taką jak te Osramy Night Breaker, aby w nocy świeciły tak samo jak te mijania :)

 

Więc jeżeli ktoś ma doświadczenie, albo jakąś sugestię, to bardzo bym prosił o podrzucenie co tam wstawic, do tych długich, pełniących teraz rolę DRL :)

 

 

P.s. Myślałem, aby zostawic te, które mam w długich, ale jak by to wyglądała, że w mijania ładne białe światło a na długich żółte :/

 

 

 

Z góry dzięki za pomoc :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przylacze sie do tematu.

 

sam zastanawiam sie na zalozeniem H7 led i teraz pytanie czy ktos z was to juz stosowal i jakie byly efekty? oczywiscie bedzie pewnie konieczne wykodowanie testu zarowek

1. czy zarowka ledowa wogole sie zaswieci jako DRL(30% mocy)?

2. czy jesli sie juz zaswieci to czy bedzie swiecila z mniejsza moca?

3. czy jesli zaswieci na te 30% to nie bedzie migala, wlaczala i wylaczala sie?

4. czy beda dzially dlugie? czyli 100% mocy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Wsadzcie sobie w swiatla mijania normalne zolte zarowki zeby cos widziec w nocy przy zlej pogodzie a jako DRL Philips Diamond Vision bez homologacji ale ladnie biale.

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestudiowałem ten temacik podesłany kolegę KrissN.

 

Więc tak mijania jak i drogowe to obydwie H7 :cool2: Ewidentna sprawa, ale ja np. tego nie wiedziałem :D

Nikt dokładnie nie potwierdził, ale można się domyślać, że każda żarówka na DRL 30%, będzie na świeciła na żółto z tym, że temacik założony dwa lata temu, więc może pojawiły się jakieś nowe, lepsze żaróweczki, które przy mniejszym napięciu będą wstanie dawać bielsze światło. :)

 

Do mijania wsadzam Osramy albo polecali Philips H7 X-treme Vision, tylko teraz pytanie czy ma ktoś wiedzę, które będą dawać białe światło? a nie niebieskie, ponieważ kojarzy mi się to z Golfami, które często oślepiają mnie ostrym "Xenonowym" niebieskim blaskiem :duh:

 

 

Jeżeli ktoś ma pomysł na bielsze światła DRL, to bardzo proszę o wskazówki, bo jeżeli opcji nie ma to wsadzam tu i tu te same :)

 

Jeszcze tylko pytanko jak z żywotnością, ponieważ jeżeli będą zasilane 30% mocy, to na chłopski rozum będą wytrzymywać więcej ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

W dzien beda Ci swiecic wszystkie na zoto tylko w nocy bedziesz miec ladne biale (zarowki z homologacja). Ja mam H4 w transicie Philips Blue Vision Ultra i jestem zadowolony, nic na niebiesko nie swieci.

viewtopic.php?f=69&t=240728&hilit=+h7

Polaczenia bielszych zarowek i nocy + deszcz to zysk ze swiatla jest slaby dlatego radze Ci wziąć standardowe.

 

Co do DRL i 30% mocy to na pewno beda dluzej trzymac bo nie beda sie tak mocno nagzewac ale tez nie beda bielsze

a o LED zapomnij, dobre sa do oswietlenia wnetrza albo pokoju ale nie drogi :mrgreen:

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polaczenia bielszych zarowek i nocy + deszcz to zysk ze swiatla jest slaby dlatego radze Ci wziąć standardowe.

:mrgreen:

 

Ale bielszych ? tzn. jakich ? :)

Zamierzam kupić albo Philipsy, o których mówisz albo te Osramy Night Breakery :) Więc myślę, że będzie git i w miarę "biało", bo rozumiem, że te Osramy jak i Philipsy homologacje mają ? :)

 

A do tego zadam jeszcze takie pytanko, ponieważ przy światełkach mijania świecą się również postojówki, więc nie wiem czy będzie widać, że nie są one białe ?

Myślałem nad czymś takim http://allegro.pl/zarowki-postojowe-w5w-t10-5-smd-can-bus-bmw-e90-i4103813626.html Tylko nie wiem czy to zda egzamin :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Tak homologacje maja wiec nie masz sie co martwic.

 

Co do LED na postojowki to czytalem ze przy wlaczaniu wyskakuje blad, albo sie wylaczaja ale tez czytalem ze wszystko o.k. na takich, wiec pewnie zalezy jak trafisz.

Jak bedzie blad to wsadzasz je w mapniki i po problemie :)

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Spojrz na zdjecia z transita, tam mam tez postojowki z Philips Blue Vision Ultra. Innych nie znam :)

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedz mi były jakieś problemy z błędami, gdy montowałeś te postojówki Philips ? Czy można śmiało zamawiać i montować ? :)

 

Ponieważ, jeżeli nie sypią błędami to zakładam te full set z Philipsa czyli 4x H7 i postojówki, albo na H7 wpakuje Osramy Night Breaker Plus, ponoć mają przedłużoną żywotność o 50%, ale jeszcze poczytam które lepiej się sprawują, Philips wydaje się być lepszą firmą, ale nie wiem jak w kwestii żaróweczek to wypada :norty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
W tranzicie nie mam komputera :mrgreen: ale nie bedziesz miec zadnych problemow, to sa normalne zarowki takie jakie powinienes miec w5w. Tak jak pisalem, biale beda tylko w nocy w dzien na zoto beda swiecic co prawda troche jasniej jak standardowe ale lepiej na H7 i w5w sie nie da.

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli taki pakiecik ? :)

http://allegro.pl/h7-philips-blue-vision-ultra-zarowka-halogen-w5w-i4133851842.html

 

Za 9 dyszek by było wsio ? :) Tylko teraz zadam Ci pytanko odnośnie zabarwienia tych żaróweczek, nie świecą one może z zabarwieniem na niebieskie ? :P Bo takie chciałbym omijać z daleka :3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Zero niebieskiej poswiaty

Przynajmniej ja takiej nie zauwazylem. Swieca na bialo.

 

http://i1033.photobucket.com/albums/a419/speed1211/Mobile%20Uploads/IMG_20140313_201108_zpsaaareguo.jpg

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wsadzcie sobie w swiatla mijania normalne zolte zarowki zeby cos widziec w nocy przy zlej pogodzie a jako DRL Philips Diamond Vision bez homologacji ale ladnie biale.

 

Ja na mijania mam xenon więc nie mam problemu. Zakodowalem drl żeby nie wypalać go na krótkich odcinkach bo jezdze dużo po mieście.

Jednak chce żeby drl było koloru xenonu dlatego pytam czy ktoś probowal z ledami h7?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jesli masz dlugie halogeny to nie wsadzal bym LED a jesli masz BI-xenon to led jako dzienne powinny sie sprawdzic

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.