Skocz do zawartości

530D M57 Wyłączający się dźwięk radia BM54


fruit

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Problem polega na wyłączającym się dźwięku. Wsiadam do samochodu, radio gra normalnie, po jakimś czasie (zależy, czasami kilkanaście sekund, czasem parę minut) radio zaczyna charczeć i się wyłącza. Potem nie ma już możliwości włączenia go, chyba, że na następny dzień lub po odpięciu akumulatora na jakiś czas. Wygląda to dość dziwnie, bo moim zdaniem tak jakby coś powodowało zwarcie i komputer wyłączał by głos. Stało mi się to podczas jazdy, wszystko działało i nagle przestało grać, nie wpadłem w żadną dziurę. Dodam, że wyświetlacz działa normalnie, przerzuca stacje, wszystkie funkcje działają, jedynie nie ma głosu. Sprawdzane było napięcie w kostce idącej do tunera od głośników i jest prawidłowe, trochę mnie to zbiło z tropu. Radio to duża nawigacja Professional 16:9 BMW E39 2002 z tunerem jeśli dobrze pamiętam BM54. W tamtym roku robione były końcówki mocy, bo tuner zżerał prąd. Może ktoś przerabiał podobny temat lub wie co może być przyczyną, bo w google żadnych konkretów niestety nie ma.

 

Z góry dziękuję za każdą pomoc, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Końcówki mocy są napylane i z czasem zaczynają się przegrzewać i dzwięk ginie. Na ten temat jest sporo artykułów.

 

no całkiem możliwe, że tak jest. Myślałem, że te końcówki mocy potrzymają dłużej, bo dałem za to 300zł, a nawet roku nie wytrzymało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy chwalić się jest czym nie wiem :P

Z początku nie chciałem nic takiego kupować bo to gówno drogie ale tutaj na forum czytałem własnie watki o radiach i ktoś polecił http://www.erisin.com/

 

I znalazłem tam to : http://www.erisin.com/erisin-es1053b-7-inch-hd-bmw-e39-x5-e53-car-dvd-player_p446.html

 

Erisin to jakaś chinska firma co od paru lat zajmuje się na duza skale produkcja własnie tego typu sprzęt do znanych marek, które zastępują Original

siedziby w paru krajach europy i nie tylko, wiec nie jest taki całkowity no name,

Czytałem potem parę opinii na rożnych forach zagranicznych i youtube są w większości pozytywne.

ze dźwięk ok itd itd itd :)

wszystko to gówienko ma czego można chcieć , navi, dvd, internet, bluetooth do telefonu komórkowego nawet bezpośrednie podłączenie pod Iphona

no i padłem 1120 zł. za to !

Wiec cena nie jest najtańsza ale biorąc pod uwagę ile zwykle kaseciaki stare jak świat kosztują jeszcze oraz to ile ten sprzęt ma możliwości wydaje mi się nawet ok ta cena !

a wydawać prawie 300 zl za naprawę kaseciaka który mi i tak może w każdej chwili paść.. wole nie :p

Na to mam jakaś gwarancje,

I nie wiem radio jest w drodze !!!

Odbiorę zrobię filmik i dam opinie dla potomnych jak się sprawuje,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy poprawić luty we wzmacniaczu pomiędzy płytą główną a płytką przylutowaną do niej pod kątem 90 stopni i powinno działać. Drgania uszkadzają te połączenia i miałem podobne objawy, po dokładnej poprawie lutownicą wszystko działało bez problemów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się nad tym zastanawiałem.

Bo jak piszesz ma wszystko i 1200 zł. W porównaniu z innymi możliwościami to i tak nie jest jakoś super drogo.

 

Ale wg mnie to wybrałeś zły model. Mówisz, że kupiłeś ES1053B, a on ma analogowy tuner TV i telewizja nie będzie Ci działała:

"TV

-Digital or Analog : Analog TV tuner"

 

Jest inny model z tunerem cyfrowym: ES1153B

http://www.erisin.com/erisin-es1153b-7-bmw-5-x5-7-special-car-dvd-player_p447.html

"DVB-T

-Built-in DVB-T: Yes, supports both mpeg-2 and mpeg-4 signal"

 

Powiedziałbyś jeszcze ile dałeś i czy zamawiałeś z dostawą z Niemiec, Anglii, czy Hong Kongu. I czy właśnie kupowałeś z tej ich strony: http://www.erisin.com/.

 

Czekam na info jak już do Ciebie przyjdzie, filmiki itd. Z daleka jesteś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupowałem z ich strony bo na aukcjach drożnej wszędzie było,

a tak to mam prosto od producenta + 2 lata gwarancje,

Mam rodzinę w Niemczech teraz sam tez tu jestem na pewien czas wiec miałem ta możliwość zrobić z niemieć do niemieć ale do tego i tak jeszcze dochodzą dodatkowe koszta wysyłki 30 euro,

 

całość wyszła 273.98 Euro z wysyłką do polski może wyjść chyba 20 euro więcej,

celowo wzielem ten model bez DVB-T BO

a) nie oglądam TV podczas jazdy bo nie ma jak:)

b) jak jadę gdzieś na urlop czy coś to biorę łapka i tam mam tez DVB-T na ładnym 17 calowym monitorku,

a tak mam wszystko co ten model z dvb-t + Większy wyświetlacz :P

bo 7'' a tamte wszystkie to chyba 6 cali

 

Aha i te modele z DVB-T byly tylko w hong kongu to mnie trochę z uwagi ze mam tylko 3 tygodnie tez odradziło od tego i tez czytałem ze czasem Celniaki ( nie zawsze ) ale mogą się dojebać i kazać jeszcze dodatkowo coś dopłacić

a ze jak wyżej pisałem wbijam w TV to zamówiłem ów w/w model.

 

Jak odbiorę i zamontuje nagram filmik

i dam opinie na temat tego produktu albo pozytywna albo negatywna zobaczymy :)

 

PS jak wrócę za 3 tyg to jestem z Wrocławia nie wiem czy daleko masz to mógłbyś zobaczyć sobie na własne oczy jak to wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.