Skocz do zawartości

[E46 330D 204KM] Drżenie układu napędowego po chipie


a_sierak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

W zeszłym tygodniu byłem na zrobieniu programu do mojego auta. Wszystko jest ogóle super, auto idzie jak wściekłe, mam tylko jeden problem - od 2000 do 2500 obr przy pedale gazu wciśniętym w opór, na biegach od 3,4,5,6 pojawiają się drgania, pochodzące najprawdopodobniej z układu napędowego. Jest to drganie o wysokiej częstotliwości, które słychać (coś jakby przejazd po bardzo gęstej tarce) ale go nie czuć na tyłku czy żadnej innej części ciała.

 

Części, które są nowe:

- dwumas,

- sprzęgło kompletne,

- poduszki pod silnikiem,

- poduszki pod skrzynią,

Podpora wału nie nosi z zewnątrz oznak zużycia.

 

Dodam, że przed chipem nie było tego problemu.

 

Moc została zwiększona z 211 na 253 Km, moment z 400 na 506 Nm. Czytałem, że mogą występować jakieś problemy z seryjnym przeniesienim napędu, ale to w granicach 600 Nm. Poniżej wykres, może to coś komuś podsunie na myśl. Sorry za jakość.

http://imageshack.com/a/img822/2001/mn19.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dowiedziałem się od mechanika, że mam luz na prawej półosi. W związku z tym pytania:

- Czy może być to przyczyną w/w objawów?

- Jeśli tak, to czy ktoś robił regenerację półosi w Warszawie i okolicach i może polecić jakiś zakład, ewentualnie podzielić się opinią nt. trwałości takiego rozwiązania?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdź sobie jeszcze łącznik elastyczny wału,

 

a w pierwszej kolejności zlikwiduj ten luz na półosi, powinno pomóc

regeneruj albo wymień na używkę bez luzów,

 

program bardzo rozsądny, nie powinieneś mieć żadnych jaj z drganiami

życie jest za krótkie, żeby jeździć dieslem ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym przedziale obrotów obstawiam na dźwięk ,,furgotania'' dwumasu spowodowany sporym momentem obrotowym i minimalnym uslizgiwanuem sie sprzegla. ja tez tak miałem na nowym sprzegle i z mocym musiałem zejść . jeśli to się dzieje to na pewno nie jest to półoś.
www.Car-los.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.