Skocz do zawartości

Problemy ze sterowaniem zamka


kosa225

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ;)

 

Temat może wydawać się oklepany, ale nie znalazłem podobnego:/ Mianowicie nie działa mi sterowanie pilota w kluczyku (BMW 530iA 2001r po lifcie - pilot w kluczyku nowszy model). Próbowałem procedury wpisywania z 1000000000000 razy i nic. Więc myślałem, że może moduł walnięty, ale dzisiaj mi zaskoczył. Tzn zamknął raz i kilka razy otworzył (zamykałem kluczykiem, otwierał po jeździe). Zamykanie nie dział tylko czasem otwieranie tak jak napisałem, po jeździe jak wysiądę z auta, ale może z 3 minuty po jeździe, potem już nie działa nawet otwieranie :/ Sprawdzałem napięcie akumulatorka jest 2,95 V mam jeszcze drugi pilot i też nie reaguje:/

Spotkał się może ktoś z podobnym problemem ? ;)

Dziękuje i pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

To masz tak jak u mnie, niby wszystko sprawne, a nie działa, lub sporadycznie jak się trafi to pilot żyje.

Mój zazwyczaj otwiera, ale zamyka średnio co 5 raz, w dodatku jeśli otworze auto jak czegoś zapomniałem wyjąć, to 2 raz już nie zamknę.

Bagażnik zazwyczaj otwiera się normalnie.

Bateria okej, pilot sprawdzony, niby jest cacy, a działać nie chce.

I co ciekawe, zasięg mam max 1m, z dalsza nie łapie.

Ja się poddałem, kupiłem dobry smar do zamków, i otwieram ręcznie, chociaż nie ukrywam że to trochę irytujące. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Dzisiaj rozwiązałem problem z niedziałającym pilotem. :8)

Byłem w tesco kupić baterke do zegarka, i się dowiedziałem że gość naprawia piloty, wszystko na miejscu i od ręki.

Zostawiłem kluczyk do sprawdzenia, po 15 minutach wracam, a gość do mnie że jakieś zwarcie w kluczyku było, i przez to nie chciał działać.

Do tego zmienił mi od razu akumulatorek na nowy.

Podszedłem do auta, sprawdziłem, działa :mrgreen:

Bez kodowania, bez zbędnych kombinacji, wszystko jest okej :cool2:

Całość z robocizną 60pln. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • Zasłużeni forumowicze

Długo się nie nacieszyłem, wczoraj przestał zamykać, dzisiaj już nawet bagażnika nie otworzy.

OCB? :mad2:

Czy ktoś jeszcze ma dalej takie problemy z pilotem?

Ja naprawdę nie wiem co jeszcze sprawdzić żeby działało, nie wiem, pętla w stacyjce?

Może być że nie ładuje akumulatorka?

Czym sprawdzić że działa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Anteną centralnego jest antena radia, a tu problemu nie mam,radio odbiera dobrze.

Zresztą, antena na raz to by raczej nie padła.

Moduł komfortu nie ma błędów, z żadnymi innymi funkcjami problemów nie mam.

Jutro dla świętego spokoju pożyczę od kogoś kluczyk na próbę zakodować u siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.