Skocz do zawartości

[E46 320i]98r Buja tyłem


marcin5001

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów!

Od pewnego czasu borykam się z pewnym problemem. Nastąpił po tym, jak uczyłem kuzyna jeździć na "drodze" polnej. Były tam spore wyboje i raz coś huknęło i stukotało(prawy tył) na nierównościach, przestało po wyjechaniu z drogi polnej. Dodam że teraz nie puka ale tu pojawia się problem. Gdy jeżdże po równej powierzchni, po ostrych zakrętach z trochę większa prędkością niż jest zalecana :oops: to auto leci jak po sznurku. Ale gdy jadę prosto i są wyboje, mam dziwnę uczucie znoszenia auta, zazwyczaj na lewą stronę albo tylko i wyłącznie na lewo nie jestem w stanie tego teraz określić. Mogę również dodać, że na wybojach naszych polskich na zakrętach nie odczuwam uczucia znoszenia w bok. Tylko droga prosta tak jakby przestawiało auto. Przeszukałem wiele tematow, ale żadna z wypowiedzi mnie nie usatysfakcjonowała gdyż ludzie pisali, że znosi ich nawet na równej przy zakrętach w bok. Co może być przyczyną ? Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ja po dzwonie w dziurę, miałem identyczny efekt

to okazało się, że w tylnym kole wybiło mi tuleję wahacza.

 

Z góry odradzam praktyki stosowanej przez 'warsztaty'

polegającej na posmarowaniu tulei klejem i ponownym włożeniu jej,

lub też wbiciu gwoździa żeby lepiej siedziała.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Któryś wahacz mógł się rozwalić a bardziej tuleję wyrwać. Kanał i szukasz.. Jak był huk to nie bez powodu i na pewno coś się stało.

 

 

Z góry odradzam praktyki stosowanej przez 'warsztaty'

polegającej na posmarowaniu tulei klejem i ponownym włożeniu jej,

lub też wbiciu gwoździa żeby lepiej siedziała.

 

o cholera a gdzie to takie rzeczy jeszcze "robiom" :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam bardzo oczywistą rzecz, o której często się zapomina.

Jak będziesz miał auto na kanale lub podnośniku i wiesz z której

strony było walnięcie i z której strony jest źle, to metodą porównawczą

dojdziesz do tego co się zepsuło.Cokolwiek się nie stało, z drugiej

mańki jest całe, więc wysuniętą tulejkę, krzywy wahacz, cokolwiek,

od razu rozpoznasz.

 

Edit:

Daniel, na wsiach, na wsiach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dziękuje koledzy! Będę wiedział gdzie szukać, muszę idealnie ją przebadać. W moich okolicach dziury za dziurami mogło coś walnąć. Zwłaszcza, że auto w październiku kupione to nie znam go jeszcze zbyt dokładnie. Sprawdzę to co mówicie i dam znać. Może się uda przed świętami. Dziękuje bardzo i pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

mam podobny problem u mnie na prostej równej drodze gdy są uskoki- wybrzuszenia (taki profil drogi - w górę i w dół) tył auta podczas "opadania" nierówno wybiera tzn dobija-amortyzuje albo od lewej do prawej albo odwrotnie - wrażenie jak by sam tył auta nierównomiernie się amortyzował....

 

Dodam jeszcze że jedna ze stron tylnego zawieszenia niżej siedzi niż druga, test amortyzatorów niewiele da dlatego ciężko sprawdzić co to może być- sprężyny całe zawieszenie S226A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I gdzie tu pytanie kolego wyżej ? Rozumiem, że chodzi o bujanie. W moim autku winne były amortyzatory które do niczego się nie nadawały. U mnie nawet po wymianie jedna strona siedzi niżej być może winne są sprężyny w tym roku trochę może ją obniżę więc się okaże.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź amortyzatory, jak nie wiesz kiedy wymieniane to wymień koszt nie duży oczywiście razem z poduszkami amortyzatora. Jeżeli na stacji diagnostycznej nic nie wykaże to sam naciskasz na tył auta i jeżeli bujnie się więcej niż raz lub bardzo lekko będzie się bujało to przyczyna jest jasna. Oraz tuleje w wahaczach z tuleją pływająca włącznie. Koszt nie duży a spokój na długi czas :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zakup amortyzatorów do mojego zawieszenia chyba nie będzie aż taki nieduży bo troszke inna specyfikacja niż standard, do tego zawieszenia tylko mają oryginały po 700zł za sztukę na jednej ze stron co maja części do bmki

Jakieś namiary na aukcje/ stronkę z częściami dobrymi rozsądnymi cenami do bmw....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Masz nad głową :wink:

http://czescidobmw.pl/

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sklep wymieniony wyżej oczywiście polecam. Nie raz robiłem tam zakupy i zawsze byłem zadowolony. Szybka i miła obsługa. Lepszego sklepu nie znajdziesz. Jeżeli nie mają coś na stronie to zawsze domawiają co potrzebujesz praktycznie każdą część a i ceny przyzwoite. Pozdrawiam :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.