Skocz do zawartości

jak wywietrzyc kabine


zed0

Rekomendowane odpowiedzi

czesc!

niedawno stalem sie wlascicielem wspanialego bmw e46 z 2001

 

Mam wilgoc w kabinie i nie wiem jak sie jej pozbyc, czuc wilgoc i smrod.

Chce sobie poprostu wywietrzyc autko...

Niby proste, ale autko stoi na ulicy wiec zostawienie otwartych szyb odpada.

Dodatkowo mieszkam w krainie deszczu (UK)...

Przy slonecznym dniu autko szczelnie zamkniete smierdzi stechlizna...

Jakie znacie sposoby na wywietrzenie kabiny gdy auto stoi, nie wpuszczając deszczu do srodka?

Gdzie sa jakies dodatkowe wyloty powietrza przez ktore wilgoc moze sobie spokojnie parowac...

Poradzcie cos, koledzy, kolezanki. :)

Dzieki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Jesli czujesz wilgoc w samochodzie to gdzies sie pewnie nazbierala woda. Zajzyj pod wykladziny czy nie sa wilgotne jesli tak to najpierw poszukaj miejsca z kad sie dostaje woda a pozniej zacznij suszyc. Tak jak kolega pisal sprawdz najpierw filtr kabinowu czy nie jest wilgotny. Jesli tak to uszczelka i wymiana filtra powinba zalatwic sprawe.

 

Do suszenia mozesz uzyc gazet, zwirku dla kota lub specjalnego pojemniczka wciagajacego wilgoc.

Dodatkowo w czasie jazdy wlaczaj klimatyzacje ale wylaczaj ja 10-15 min przed koncem jazdy.

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedluzacz, wstawiasz farelke do srodka uchylasz jedna szybe na 10cm i tak z godzine. Posiedzisz z piwkiem obok samochodu i bedzie ok. Ja tak w zime robilem przy -10 i bylo elegancki. Skonczylo sie parowanie szyb i smrod.

 

Wysłane z mojego GT-I8160 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę doradzić żebyś zakombinował sobie trochę takich woreczków z pochłaniaczami wilgoci co są np. w pudełkach z butami. ja rozrzuciłem 10szt. po całym aucie i po 2 dniach wilgoć po praniu auta cała wyszła.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Kawa bardzo dobrze wciąga brzydkie zapachy ;)

Polecasz jakaś specjalną marke :) co do brzydkich zapachow, jesli by nawet dalej bylo je czuc to raczej tylko ozonowanie ale to wszystko zalezy od tego w jakim stanie sa wykladziny bo jak juz zaczely "gnic" to tylko ich wymiana zostaje.

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za podpowiedzi.

probowalem rozne sposoby.

-filter pylkowy byl suchy ale i tak wymienilem bo nie wygladal dobrze.

-farelka nagrzalem ale nie do konca sie sprawdzila.

Znalazlem sposob jaki na myjniach stosuja:

zamknac szyby, odpalic auto, max dmuchawa, max grzanie, zostawic na min. pol godziny (zamknac auto drugim kluczykiem by sąsiada nie kusić ;) )

po pol godziny otworzyc wszystkie drzwi na piec minut. Ten sposob zadzialal najlepiej na wilgoc.

 

Sprawa zapachu jeszcze pozostaje. a moze jakies grzybobojcze metody mi polecicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr - nie filter ... nie sugeruj się opisem na pudełku, jesteśmy w PL.

Co do "wietrzenia" nagrzewanie na nogi na maxa najlepsze ale najlepiej zagrzać w trasie albo przeboleć w trasie takie ogrzewanie, jednak sugerowałbym "lufcik" zrobić po stronie kierowcy i pasażera. Niech to skisłe powietrze będzie miało ujście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

A czemu, masz grzyba? Na zapachy to tylko ozonowanie, na pewno znajdziesz jakas firme ktora wypozycza wiec i koszta beda niewielki.

 

Kolega jest w UK :wink:

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam zdjąć fotele i sprawdzić co się dzieje pod wykładziną. Miałem zimą ten sam problem - parujące szyby. Jak pewnego razu usiadłem i wyjąłem połowe gratów z auta, zauważyłem mokre dywaniki pod nogami kierowcy. Szukałem przyczyny w każdym możliwym miejscu. Mata wygłuszająca była jednym powodem, dla którego miałem mokro, bo poprzedni właściciel ingerował w boczku i słabo uszczelnił matę. Poradzono mi, bym sprawdził podszybie, bo widziałem po deszczu że miałem mokry filtr kabinowy z jednej strony, dokładnie tuż pod prawą wycieraczką (gdy stoimy prosto do samochodu). Okazało się, że uszczelka była walnięta na podszybiu i leciało wszystko na filtr kabinowy i z filtru pod nogi kierowcy. Wymiana podszybia nie wchodzi w grę, bo to moim zdaniem jedne wielkie G i ta uszczelka znów kiedyś pęknie. Uszczelniłem wszystko silikonem i przez kilka miesięcy miałem spokój, ale ostatnio zauważylem, że znów mi cieknie, bo miałem zaparowane szyby po obfitym deszczu. Jeśli ktoś ma jakiś sprawdzony sposób co do podszybia, chętnie skorzystam z porady.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Nie, ale w zimie po paru dniach potrafi się powietrze skisić razem z dywanami - nawet jesienią na materiałowych wilgoć się zbiera, wtedy robię jak pisałem wyżej.

 

Ja na zime i deszcz uzywam gazety i mam problem z glowy, tymbardziej ze wszystko w bezu to tak zaczalem uzywac i sie sprawdza :cool2:

Kiedys jak o tym czytalem to zastanawialem sie kto bedzie jezdzil z gazetami w nogach a teraz sie przekonalem do tego sposobu i moge tylko polecic a jak sie nudzi mozna pare wiadomosci z przed miesiaca sobie poczytac :mrgreen:

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Naniesie sie, w Tranzicie na wiosne rozebralem polowe samochodu zeby dojsc do wniosku ze w zime mi z butow pod mate cieklo :mrgreen: ale i tak suszylem i odrdzewialem wiec tylko polowa roboty byla na marne :D

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.