Skocz do zawartości

Wybór felg


Grindhouse

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie,

 

mam proste pytanie, czy do trzy litrowej e46 da radę "jakimkolwiek" cudem włożyć 20 calowe felgi np. z jakiejkolwiek beemki X?

 

Nie znam ET, nie znam nic, wiem tylko że mają 20 cali i mam okazję kupić :)

 

Jeśli się da to proszę żeby ktoś podpowiedział jak to zrobić, dystanse? negatyw? naciąg? wszystko wchodzi w grę, pozdrawiam i z góry dziękuję :)

Blachary Mam Was
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie,

 

mam proste pytanie, czy do trzy litrowej e46 da radę "jakimkolwiek" cudem włożyć 20 calowe felgi np. z jakiejkolwiek beemki X?

 

Nie znam ET, nie znam nic, wiem tylko że mają 20 cali i mam okazję kupić :)

 

Jeśli się da to proszę żeby ktoś podpowiedział jak to zrobić, dystanse? negatyw? naciąg? wszystko wchodzi w grę, pozdrawiam i z góry dziękuję :)

 

Nie, felgi tak z E53, jak i z E70 sa zbyt szerokie i maja zbyt agresywne ET, zeby zalozyc je do E46. Bierz tez pod uwage ich wage, ktora dosyc mocno wplynie na osiagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz tez pod uwage ich wage, ktora dosyc mocno wplynie na osiagi.
Nie przesadzaj, nikt nie pakuje 20 cali do E46, żeby korzystać z osiągów ;)

 

To raz. A dwa, że AFAIK w 20" i tak nie ma rozmiaru opon, który mógłby być odpowiednim zamiennikiem dla fabrycznego rozmiaru ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież pisałem, że do 20" będziesz miał problem z doborem opon! Najmniejsze co możesz dać w 20 calach to 225/30, a to o 2cm większe koło niż fabrycznie, więc ocieranie masz prawie pewne.

 

Ale skoro się upierasz to 8 - 8.5 cali szerokości i ET w okolicach 35-45 powinno działać

 

BTW. Masz już jakieś konkretne felgi na oku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzaj, nikt nie pakuje 20 cali do E46, żeby korzystać z osiągów ;)

 

Odczujesz roznice pomiedzy 14 kg felga, a taka, ktora wazy 20 kg :D Nawet jezeli nie zamierzasz korzystac z osiagow.

 

Ale skoro się upierasz to 8 - 8.5 cali szerokości i ET w okolicach 35-45 powinno działać

 

BTW. Masz już jakieś konkretne felgi na oku?

 

Przod 8.5 ET30-ET35 z 225/30R20 lub 235/30R20 i tyl 9.5 ET42-ET45/10.0 ET45 z 265/25R20 powinno dac rade. Srednica kol nie bedzie mocno zmieniona w stosunku do seryjnych 18".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odczujesz roznice pomiedzy 14 kg felga, a taka, ktora wazy 20 kg :D Nawet jezeli nie zamierzasz korzystac z osiagow.
Wszystko zależy od umiejętności i doświadczenia kierowcy i stylu jazdy. Znam takich, co nie widzą różnicy pomiędzy tanimi chińskimi oponami, a oponami z półki premium...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.