Skocz do zawartości

Świecące kontrolki ABS, ASC i ręcznego


lopez28

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Panowie gdy odpalam bunie i przekręcam zapłon zapalają mi się trzy kontrolki. ABS, ASC i hamulca ręcznego. Nie gasną tylko cały czas się świecą. I teraz UWAGA!! Po przejechaniu załóżmy odcinka z domu do pracy czy innego ( w każdym bądź razie do następnego odpalenia). Kontrolki te się nie zapalają. Krótko mówiąc jednego dnia się palą od samego początku do końca. Innego dnia wszystko jest w porządku. Jeszcze jedna informacja. Gdy kontrolki się palą autko bez problemu rusza i jedzie , hamulce nie trzymają, i nie ma żadnych problemów czy różnic w jeździe.Co może być przyczyną takiego zachowania ?i czy jestem w stanie sam to zrobić czy odrazu jechać do mechanika??? Bardzo Proszę was o pomoc. Z góy dziękuję za informację. Autko mam BMW E46 318 99r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też to miewałem, miewam, czasami jak jest mokro lub po jeździe na wybojach się załączy kiedyś zdarzało się częściej później rzadziej, teraz jak się zrobi kilka razy do roku to wszystko. Też przestałem na to zwracać uwagę, podobno szwankujący czujnik abs.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

Ignorowanie tego IMHO nie jest najlepszym pomysłem...

Kontrolki się zapalają, gdy komputer ABS/ASC wykrywa nieprawidłowości (np. nierealne wskazania z czujników prędkości).

Szwankujący czujnik w przypadku awaryjnego hamowania (w tym akurat dniu, gdy kontrolki Ci się nie zapalą) może narobić kłopotów :roll:

 

Tak jak napisał jarecki_1966 - trzeba podpiąć pod kompa i sprawdzić.

Często się zdarza, że sam czujnik jest ok, ale np. na łączeniach coś nie kontaktuje. Warto zacząć od wyczyszczenia styków (najlepiej odpowiednim środkiem) i dokładnego sprawdzenia wiązki - czy nie ma mechanicznych uszkodzeń.

Jeśli nie pomoże, czujnik wymienić.

Pozdrawiam

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Sprawdź czy kabel z czujnik nie jest przetarty

 

Wysyłane z mojego GT-I9070 za pomocą Tapatalk 2

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=161201 Zapraszam do galerii

Sprzedam

Przekaźniki modułu komfortu do E46 3-Seria, M3, E83 X3, E52 Z8 , Z4 E85, E53 X5 E39, M5 E38 - centralny zamek, podnośniki szyb)

Zdjęcia przekaźników w galerii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Witam a takie pytanko panowie w e36 1.8 ti (m44 1.9) wymienilem opony przednie z 205/60/15 na 205/65/15 i przy ostrej jezdzie zapala mi sie ASC i autko zaczyna zwalniac opony Pirelli zimowki jak sie okazalo pozniej, a tyl zostal 205/60/15 dodam ze wzyciu odkad kupilem autko nigdy nie mialem problemow z ASC i smigalo bez blednie az milo ale tylko odrazu po wymianie opon przednich jakis tydzien temu zaczyna swirowac jak ostro sie bawie czy to moze byc wina tych opon gosc ktory mi je opulil mowil ze to nie ma roznicy czy opony beda 60 czy 65 na przodzie ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem tu nowy i chciałbym podpiąć się do tematu.

Mój problem jest następujący, ciągle palą mi się kontrolki abs, asc i hamulca ręcznego, w zeszłym roku zmieniałem obydwa tyle czujniki i wszystko było w porządku aż do wiosny, po podpięciu pod komputer pokazało błąd jakiejś magistrali ale po skasowaniu już się nie pojawiał, dodam jeszcze że na niskich obrotach odczuwam szarpanie autem, tak jakby coś mnie przyhamowywało i zaczęło to się wtedy gdy zapaliły się kontrolki. Miał ktoś podobne objawy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.