Skocz do zawartości

2.5 TDS cykanie


kangurczak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Przeszukalem forum pod względem zagadnienia "cykanie", naprawde sporo postów ale większośc dotyczy benzyny. U mnie problem cykania (świerszczyka w silniku) pojawia się w całym zakresie prędkości obrotowej. Oczywiście z naturalnych względów słychać go coraz mniej w miarę zwiększania obrotów, ale śmiem twierdzic ze poziom dźwieku utrzymuje się na jednym poziomie. Czestotliwość wzrasta w miarę wzrostu obrotów. Obstawiam wtryskiwacze, ale chcialbym sie dowiedziec czy inni użytkownicy mają podobny obiaw. Cykanie pojawia się tylko przy dodawaniu gazu, po puszczeniu nogi z gazu natychmiast zanika. Przy hamowaniu silnikiem również nie ma cykania (wtryski nie działaja;) ).

Czy woz powinien cykać (dźwięk bardzo podobny do świerszcza w oddali na łące ;) )?? Samochodem przejechalem od wczoraj 350km i dźwięk mi całą drogę towarzyszył. Wóz zbiera sie dobrze, na hamownie podjade w najbliższym czasie, zobaczymy ile Osłów Mechanicznych zostało pod maska. Dodam że wóz jest w naprawde dobrym stanie, 165tys przebiegu, grudzien '97.

 

Pozdrawiam

 

Kangur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Ja tam nie wiem, ale takie cykanie świerszczyka to często jest objaw zużycia paska klinowego np. klimy. Może zacząć od sprawdzenia tego elementu, bywa, że powodem irytacji jest banalny defekt, no oczywiście nie zawsze, ale życzę aby tak było :cool2:

PS> Bez usłyszenia 'na żywo" jak to cyka, trudo jest jednoznacznie stwierdzić co to może być.

Wszystkie samochody są prawie jak BMW... prawie robi wielką różnicę:))


Więcej mocy:

http://img61.imageshack.us/img61/1872/doladowanie3kk.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.