Skocz do zawartości

Swap 320d


koszyk12344misiak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich Chciałem zapytac co myslicie o swapie silnika 136 konnego z 320d na silnik z bmw e46 M3 343 konny czy to wogóle mozliwe jakie koszta co potrzebne jest do takiego swapa cześci i wogóle ? Wielkie Dzieki z góry za pomoc :) Dodam Ze To E46 320d sedan po lifcie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 72
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Za dużo roboty , chyba że to chcesz sam zrobić w ramach hobbi nie licząc sie z czasem ani pieniędzmi.

..........................................................................................

Generalnie to na privy nie prowadzę korespondencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozna powiedzieć że to składak :D był przed liftem ale zrobiłem go na po liftowy to raz po dwa wolał bym zeby ktos mi zroił takiego swapa pieniadzy wystarczy bardzo długo odkładałem na to i mysle ze 40 tys powinno starczyć pozatym czy konieczna jest wymiana wszystkiego? Nie mozna tylko najwazniejszyczh części jak skrzynia wał dyfer ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozna powiedzieć że to składak :D był przed liftem ale zrobiłem go na po liftowy to raz po dwa wolał bym zeby ktos mi zroił takiego swapa pieniadzy wystarczy bardzo długo odkładałem na to i mysle ze 40 tys powinno starczyć pozatym czy konieczna jest wymiana wszystkiego? Nie mozna tylko najwazniejszyczh części jak skrzynia wał dyfer ?
Sprzedaj swojego ulepa, dozbieraj i kup prawdziwe M3, bo zrobisz z siebie pośmiewisko w ten sposób. Było wiele takich prób i skończyły się niepowodzeniem.

 

I tak, jest konieczna wymiana wszystkiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozna powiedzieć że to składak :D był przed liftem ale zrobiłem go na po liftowy to raz po dwa wolał bym zeby ktos mi zroił takiego swapa pieniadzy wystarczy bardzo długo odkładałem na to i mysle ze 40 tys powinno starczyć pozatym czy konieczna jest wymiana wszystkiego? Nie mozna tylko najwazniejszyczh części jak skrzynia wał dyfer ?

40 tysięcy chcesz inwestować w stare e46? Rozumiem, że to miał być taki żarcik wiosenny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stare nie stare ale twardsze niż niejedno nowsze 3er i 5er ... bo jeszcze księgowi swoich nie maczali rąk w ich projektowaniu.

Co do swapu na m3 nie ma sensu.

Jedynie jakieś 330i/d jak buda zdrowa, w środku wszystko z dodatków albo masz jakiś sentyment.

Tak czy siak żeby było dobrze to parę zł trzeba wyścielić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest to mój pierwszy samochód który kupiłem za własne pieniądze i chcem ją ulepszyć zrobić jedyna taką i tak jesli bedzie potrzeba zainwestuje tyle pieniedzy bo dla mnie to pasja i przygoda w takim swapie jesli trzeba bedzie wymienic wszystko to sie wymieni :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestań pieprzyć bo to nie jest śmieszne tylko żałosne, kolejne bicie piany na temat swapów a nic z tego nie wychodzi jak zwykle zresztą. Zrób swapa na silnik v12 od razu i koniec. Nawet sobie nie wyobrażasz ile to jest roboty przy takim swapie, ile rzeźbienia, ile kasy i ile nerwów straconych a chcesz się porwać z motyką na słońce. Trzeba było od razu m3 kupić a nie takie spuszczanie się.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobie ten Swap Z Waszą pomocą lub bez uparlem sie czasu mam duzo pieniędzy na to też samochód może stać ile zechce mam jeszcze e60 do jeżdżenia . Mimo wszystko dzieki za pomoc :D:D pozdro Po za tym mówicie że to sie nie uda a jednak pewna osoba juz zrobiła taki swap:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale słuchaj nie lepiej kupić M3 naprawdę? Wiesz, ogólnie wszystko da się zrobić - kupujesz rozbitego dawcę M, wybebeszasz swoją budę i przekładasz graty. Proste w teorii, w praktyce - szczerze wątpię, żeby zakładany przez Ciebie budżet starczył. Z Twojego pytania i Twoich odpowiedzi we własnym temacie wywnioskować można, że po prostu nie masz pojęcia o czym mówisz, a więc trochę to jednak jest rzucanie się z motyką na słońce. Bo to nie jest sztuka wybecelować naście tysi na silnik, kilka na skrzynię i po prostu wsadzić to w ramę. To zrobi nawet tresowana małpa. Schody zaczynają się dalej - przeniesienie napędu, zawieszenie, hamulce, elektronika /elektryka, układ paliwowy - to z głównych wątków, poprzez tak prozaiczne rzeczy jak zmiany wnętrza konieczne, a kończąc na pierdółkach typu plasticzek tu, osłonka tam... No i nie oszukujmy się - to nigdy nie będzie fabryczny montaż, to raz, dwa - nie istnieje coś takiego jak idealna buda. Żeby ocenić stan nadwozia, trzeba je wypruć do gołych blach - wszystko inne, to "zakładam, że jest dobra". A na założeniach można się przejechać, zwłaszcza w E46, gdzie psikusa może wywinąć chociażby mocowanie ramy pomocniczej tylnego zawieszenia...

 

Ale skoro podjąłeś już decyzję - pamiętaj tylko, żeby założyć odpowiedni temat i aktualizować postępy prac.

None of you seem to understand...

I'm not locked in here with you.

You're locked in here with me!


//Potrzebujesz podpiąć się pod kompa? Daj znać. Pomogę za free.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kolegów dwóch braci którzy by sie tego podjeli nie ma rzeczy ktorych by nie zrobili w samochodzie .co jest potrzebne (wszystki Części) do takiego swapa jesli możecie napiszcie liste czesći :) z góry dzieki chłopaki szykujemy sie :):)na swap !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanów się jeszcze 10 000 razy czy jest to dobry pomysł bo budżet się skończy a zostaniesz z e46 z silnikiem od m3 w którym co kolwiek nie wytrzyma... lista jest naprawde długa a nikt nie powie Ci co jeszcze bo zawsze coś potem wyjdzie... i z awaryjnością tego auta też będzie różnie wpakujesz kupe kasy w auto którym będziesz się bał wyprzedzać na pełnej mocy czy coś nie strzeli..., zdjecydowanie lepiej sprzedać tego diselka a kupić normalne m3 :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie to czytam i przypominam sobie temat na forum, gdzie ktoś opisywał jakiś swap "od czapy" (jak ten opisywany) i z tego co pamiętam rozkład masy po przekładce silnika był tragiczny i uniemożliwiał normalne poruszanie się tym samochodem po ulicy. Tak coś kojarzę, jeżeli się mylę to niech ktoś mnie poprawi. Wsadzić silnik wsadzisz, jak masz pieniądze na zbyciu, nerwy, czas i umiejętności, tylko co później, bo może Ci wyjść z tego samochód nie nadający się do jazdy, albo odpalić odpali i po tygodniu uświadomisz sobie, że utopiłeś 40 tys :)

 

Na Twoim miejscu, skoro to Twoja pasja to kupił bym M3 i doprowadził do takiego stanu, że miałbyś super perełkę wręcz model pokazowy. Po pierwsze nie utopiłbyś kasy, bo samochody takie są w cenie szczególnie zadbana seria. Albo zainwestował bym w ładne E30 i ulepszał rodzynka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kolegów dwóch braci którzy by sie tego podjeli nie ma rzeczy ktorych by nie zrobili w samochodzie .co jest potrzebne (wszystki Części) do takiego swapa jesli możecie napiszcie liste czesći :) z góry dzieki chłopaki szykujemy sie :):)na swap !

 

Każdy się podejmie takiej roboty, kasa będzie to i robić komu będzie, jednak jak już coś będzie nie w porządku to się wypną i powiedzą że tak chciałeś.

 

Ale twoja kasa rób co chcesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po swapie jak Ci się znudzi to kto to kupi ?

Hmmm... wygląda mi na to że chcesz mieć nie pozorne auto co wszystkich będzie wyprzedzać ;-)

Kosztów się nie boisz ? mam nadzieję że to nie jest pomaganie komuś co już ma w stodole podprowadzoną furę i chce zrobić przekładkę ?

..........................................................................................

Generalnie to na privy nie prowadzę korespondencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.