Skocz do zawartości

Jaki silnik do e90?


suchatowka

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka witajcie zmienim samochod. Wczesniej jezdzilem

Przez dlugi czas audi s4b5 samochod

Przedany (smuteczek)...powieksza mi sie rodzinka i szukam jakiegos mocniejszego kombi Padlo na Bmw bo w audi nie ma nic konkretnego z gamy silnikowej!

Mysle nad e91 330i (335i nie wchodzi w gre) lub 330d. Panowie z doswiadczeniem prosze mi pomoc jesli macie chwilke w wyborze jakies podpowiedzi co za a co przeczeciw .Samochod

Bedzie uzywany w 90% w miescie przebieg roczny to ok 15-20tys km. Mieszkam w uk jesli chodzi o spalanie to zbytnio mnie to nie przeraza raczej chodzi mi o niezawodna jednostke...automat menual? Mysle tez nad e83 30d. Dzieki i pozdrawiam

 

 

330d bedzie bardziej podatny na modyfikacje, jeżeli będziesz chciał podnieść moc ale i będzie też głośno klekokotał :D

330i też nie lubi krótkich dystansów, pięknie brzmi i jest generalnie dużo ciszej.

 

Wszystko zależy w jakim stanie i wyposażeniu trafi ci się sztuka. Co do diesla to opinie są raczej pozytywne, na pewno do wymiany rozrząd zdarza się, że pękają ( viewtopic.php?f=158&t=306756&p=2386474&hilit=zerwany+rozrz%C4%85d#p2386474 ).

 

Co do benzyny to:

- rozrząd tylko profilaktycznie w okolicach 200-250tkm, jeszcze nie słyszałem o pękniętym łańcuchu w N52

- tylko N52 ( polecam lekturę tego linka o N53: https://www.facebook.com/bimmercheck/photos/a.1470017116404486.1073741828.1470007583072106/1606816502724546/?type=3&theater ),

- tylko N52B30 (330i) 258km (też tylko ten silnik przyjmuje gaz jeżeli myślisz o LPG) i jest wolny od wad tłoków i pierścieni które występują w N52B25 (325i) 218km,

- pytaj właściciela o to na jakim jeździł oleju (powinien być 5W30),

- pytaj właściciela jak często wymieniał olej, jeżeli co 30.000km jak kazał serwis to mogą być problemy ze spalaniem oleju,

- pytaj właściciela czy dolewa oleju pomiędzy wymianami,

- zajrzyj pod korek z latarką czy jest brudno,

- na odpalonym silniku otwórz korek i zobacz czy zassysa lekko czy mocno ( test odmy),

- zapytaj czy wymieniał (odmę,pompę wody, sondy lambda,świece, cewki zapłonowe,płyn chłodniczy, hamulcowy, wspomagania jeżeli tak to kiedy wymieniał i czy na oryginalne czy na zamienniki),

- zobacz do płynu wspomagania jaki ma kolor, płyn wspomagania odpowiada za smarowanie przekładni jeżeli się go nie wymienia może szlak trafić maglownice szczególnie w wersji Active steering którą sobie chwalę.

 

Najlepiej kupić auto od kogoś z forum BMW w UK, bo zazwyczaj dbają o auta i wiedzą jakie mają bolączki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Grzechu84. Modyfikacji raczej nie bedzie chce aby to byl twardy porzadny samochod rodzinny na pare lat! Nie ukrywam

Ze

LCI jest duzo ladniejsza. Moze ktos ma

Tutaj na forum i by mogl sie

Wypowiedziec co do silnika n53 i jego obslugi serwisu rozrzadu i calego osprzetu? Moc Wami

Do upalania bede szukal starego wyjadacza 5cylider 20v od audi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, strasznie mi się podoba to autko z ogłoszenia, może ktoś oglądał lub jakieś spostrzeżenia

 

https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-automat-xdrive-ID6z4jzT.html

Wstaw go do tematu

viewtopic.php?f=44&t=186938&start=6765

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, strasznie mi się podoba to autko z ogłoszenia, może ktoś oglądał lub jakieś spostrzeżenia

 

https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-automat-xdrive-ID6z4jzT.html

To nie auto Ci się podoba tylko zdjęcia, bo nie ma można zaprzeczyć, ze są bardzo ładne. Co do auta to nierealnie niska cena + niezaznaczona opcja "bezwypadkowy" mówi na tyle dużo, że nie wiem czy jest sens kopać dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Przebieg przyciąga, warto go potwierdzić i na oględzinach sprawdzić wtryskiwacze, bo wydatek na start może być spory mimo tak małego przebiegu.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam powoli dla siebie e90 w grę wchodzi benzyna 2.0 tylko nie wiem 150 czy 170. Ponoć 170 jest droższa w serwisie to prawda? Nie znam się na bmw za bardzo a chciałbym auto którym będę pokonywał około 7tys km rocznie. Co do osiągów wiem czego się spodziewać ale jak z serwisem tych silników?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam powoli dla siebie e90 w grę wchodzi benzyna 2.0 tylko nie wiem 150 czy 170. Ponoć 170 jest droższa w serwisie to prawda? Nie znam się na bmw za bardzo a chciałbym auto którym będę pokonywał około 7tys km rocznie. Co do osiągów wiem czego się spodziewać ale jak z serwisem tych silników?

 

Od kilku miesięcy mam e90 170KM w automacie zrobiłem 13tyś km i z problemów to wymieniłem świece oraz cewkę zapłonową

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-bmw-e92-325i-2007r-bogate-wyposazenie-ID6yXJEr.html#96b9099d52

 

Panowie bardzo prosze tu o ocenę e92 2.5l coupe, cena wydaje sie okazyjna ze wzgledu na wyposazenie. Wiem, że po zdjeciach pewnie ciezko ocenic, ale moze juz to ktos ogladal?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdobądź VIN a wtedy bedzie można coś więcej powiedzieć. Na pierwszy rzut oka: zaślepka tylnego zderzaka (od haka) nie w kolorze wiec pewno bylo holowane, fotel kierowcy mocno pzetarty a zdjecia robiote tak aby nie bylo go widać, mocno wyślizgana kierownica, przednie lampy przyciemnione jakąś hamską folią co wygląda tragicznie i na bank pogarsza świecenie w nocy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Był już, chyba w tym temacie, brak naklejki airbag na prawym słupku b.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Da się.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

poszukuje BMW 3 2.5xi

Najchętniej modele z wtryskami pośrednimi silnik z tego co wyczytałem to są n52

znalazłem autko w czerwcu byłem oglądać i zakochałem się w niej. Tylko nie miałem tyle chajsu żeby kupić.

https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-325xi-xenon-navi-alcantara-m-pakiet-4x4-manual-najlepszy-szwajcar-ID6yLZGx.html#374a09c1f2

teraz widzę ze dopiero teraz ją wystawił jego jakiś znajomy z opuszczoną ceną co myślicie o tym aucie?

https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-pelen-m-pakiet-e91-325-xi-navi-xenon-alcantara-manual-oplacony-full-ID6z2mcr.html

 

Mechanikiem nie jestem. Proszę o poradę czy dobry wybór silniki n52. Czy warto brać z tak dużym przebiegiem ? Przebieg prawdziwy auta 320 tyś jak byłem nie cofną licznika jak podawał w aukcji. Serwisowane w ASO do 2013 rok potem drugim właścicielem byłą firma. Auto wypisane z Szwajcarii 23 grudzień 2016. Powłoka lakieru w 100 % oryginał.

 

Proszę o poradę czy warto kupić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.