Skocz do zawartości

Jaki silnik do e90?


suchatowka

Rekomendowane odpowiedzi

W mojej 118i te 143km lepiej latają niż 20d 163km. Sprawdzałem oba nie raz 0-100 i 18i szło duuuzo lepiej a aoba mechanicznie mam w idealnym stanie. Zawsze mozna w prosty sposób przerobić 18i na 20i

 

To dziwne bo dane techniczne (przyspieszenia) lepsze ma 320d, poza tym nie raz nie dwa próbowałem się 320d 163KM z jedynką 118i i za każdym razem 118i przegrywała przy każdej prędkości :roll:.

320d na hamowni pokazała 159KM a jedynka nie była mierzona ale była sprawna, tym bardziej, że przyspieszała nie wiele gorzej.

http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

320d fakt ma na papierze lepsze osiągi ale moim zdaniem turbodoładowane silniki nie trzymają zabardzo serii bo jest za duzo czynników wpływających na to. Jedynkę sprawdzałem ze swoim E90 oraz kolegi. W oby przypadkach jedynka była na przodzie o pół długości auta moze o długość. Jak ostatnio mierzyliśmy 0-100 to także w obu e90 nie mogliśmy zejść poniżej 8.8, raz wykręcaliśmy 8.7. Jedynki w sumie chyba nie sprawdzałem 0-100.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei mam prośbę o szybką opinię o tym modelu: http://otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-150ps130tyskm100-oryginalsuperstanklimatronicmfk-ID6ylL4J.html (chyba nawet ten sam komis, co kolega wyżej wstawiał).

 

Dzwoniłem, to podobno jest jedna rysa na błotniku + wgniot z odpryskiem w narożniku drzwi (takie rzeczy detailingiem da radę zrobić)? Oczywiście standardowo wiele drobniutkich rysek pod klamką (w zagłębieniu).

 

Opony Bridgestone (2013), nowe klocki, tarcze, więc pewnie stąd cena nieco wyższa jak na rok 2005. Martwi mnie nieco zniszczona uszczelka drzwi przy kierowcy widoczna na zdjęciu (dobrze widzę?). Nie wiem co sądzić o tym "spojlerze" na klapie bagażnika, było takie coś fabrycznie robione?

 

Dzięki za opinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Mierze się z zamiarem zakupu BMW budżet jakim dysponuje to 50-55tys zł, podobają mi się "trójki" szukam czegoś raczej w diesel-u najlepiej sedan i szukam porady odnośnie silników jaki mniej więcej wybrać

kilka "warunków" to diesel manualna skrzynia przedział do 50-55tys zl

jakie macie zdanie, opinie na temat BMW 320d Efficient Dynamics (163 KM) nie zależy mi na masie mocy super bajerach itp raczej o fajnym ciekawym BMW

dziekuje za pomoc

 

PS mówcie do mnie jak do debila wole przeczytać raz cos ładnie i w miarę tematycznie opisane niż dopytywać się i Was irytować:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

320d fakt ma na papierze lepsze osiągi ale moim zdaniem turbodoładowane silniki nie trzymają zabardzo serii bo jest za duzo czynników wpływających na to.

 

No nie wiem, patrząc po wykresach w temacie "chiptuning - wykres" to 20d 163KM ma zazwyczaj około 160KM. Jak ja testowałem to zawsze jedynka była o jedną długość z tyłu a im szybciej jechaliśmy to przewaga 2.0d się powiększała. Zgodne to było z danymi technicznymi.

Poza tym jeździłem również chwilę 118i i miałem odczucie, że jest sporo wolniejsza od 320d mimo, że przy próbach przegrywała zaledwie o długość auta z 320d.

 

Jak ostatnio mierzyliśmy 0-100 to także w obu e90 nie mogliśmy zejść poniżej 8.8, raz wykręcaliśmy 8.7

 

Czym to mierzyliście? Kiedyś byłem przy mierzeniu E90 320d 163KM manual na kołach 17" i na racelogic wychdziło cały czas 8.4 - 8.5.

 

Ktoś na forum nawet pisał, że uzyskiwał czasy 7.9 - 8.3.

viewtopic.php?f=70&t=155240

http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei mam prośbę o szybką opinię o tym modelu: http://otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-150ps130tyskm100-oryginalsuperstanklimatronicmfk-ID6ylL4J.html (chyba nawet ten sam komis, co kolega wyżej wstawiał).

 

Dzwoniłem, to podobno jest jedna rysa na błotniku + wgniot z odpryskiem w narożniku drzwi (takie rzeczy detailingiem da radę zrobić)? Oczywiście standardowo wiele drobniutkich rysek pod klamką (w zagłębieniu).

 

Opony Bridgestone (2013), nowe klocki, tarcze, więc pewnie stąd cena nieco wyższa jak na rok 2005. Martwi mnie nieco zniszczona uszczelka drzwi przy kierowcy widoczna na zdjęciu (dobrze widzę?). Nie wiem co sądzić o tym "spojlerze" na klapie bagażnika, było takie coś fabrycznie robione?

 

Dzięki za opinie

 

P.s. Bardzo proszę o w miarę szybkie porady, bo do wieczora muszę umówić się na potencjalną wizytę w dniu jutrzejszym (mam możliwość tylko w weekendy). Sory, za mały spam - ostatni raz, obiecuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Szukam aktualnie zadbanego BMW serii 3 w moich okolicach. Odwiedziłem wczoraj kilka komisów i wpadł mi jeden egzemplarz w oko - http://versus-morska.gratka.pl/ogl/20357323.html#1838f63174d67b38,1 . Jeżdżę aktualnie Skoda Octavią 1.9 TDI, nie jest to zły samochód ale chyba już czas zmienić podejście do słowa " samochód ". Nigdy nie miałem styczności z BMW - po prostu baaaardzo mi się podoba. Może ktoś się wypowiedzieć na temat tego auta ? Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sobotę pisałem o pewnym modeli E90 2.0 150KM. Facet powiedział, że brakuje mocy (jakaś dziura) oraz, że to wina jakiegoś silniczka? Ktoś może przybliżyć temat, czy to poważna awaria? Czy to ma coś wspólnego z Valvetronic? Facet wspomniał, e zamówił już owy silniczek za 500zł (używany), nowy podobno 2k w ASO.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam co myślicie o tej ofercie?? tak wiem że silnik muł ale chodzi mi o resztę auta.

 

http://allegro.pl/sliczna-bmw-e90-2-0b- ... 78776.html

 

Vin WBAVA51070VA65526

 

myślę... że środek do gruntownego prania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Sprzedający dużo ma kłamstewek w tym opisie. Do tego zwróć uwagę na bardzo istotną rzecz jeśli chodzi o jego obiecanki na fakturze. Wyraźnie napisał, że wpisuje tam stan licznika a nie przebieg. Tu już jest pułapka i ewidentne wymigiwanie się. Cena jest bardzo atrakcyjna jak na takie auto z nawigacją. Proponuję mieć bardzo szeroko oczy otwarte.

 

Na badaniu technicznym masz podane nazwisko właściciela auta w Niemczech. Możesz spróbować go znaleźć w necie i wykonać telefon informacyjny w jakim stanie sprzedał samochód i z jakim przebiegiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam co myślicie o tej ofercie?? tak wiem że silnik muł ale chodzi mi o resztę auta.

 

http://allegro.pl/sliczna-bmw-e90-2-0b-aso-tylko-bmwdo-2016-navi-pro-i6148878776.html

 

Vin WBAVA51070VA65526

 

 

Wygląda całkiem przyzwoicie.Jak nie masz daleko to warto się przejechać i sprawdzić stan auta na miejscu i te papiery co przedstawia sprzedający.Mam niemal identyczną , w takim samym kolorze.Na miasto wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ave BMW,

 

Proszę wszystkich kumatych Petrolheads o radę w przypadku tego ogłoszenia:

 

http://otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-2-0129kmserwisclimatronickomputerniemcy-ID6yeqyf.html#a8c25d43e1

 

VIN: WBAVA51070VA58981

 

Był może ktoś ogłądać? Namierzyło coś wasze doświadczone oko na tych zdjęciach? - trochę martwi mnie gałka od skrzyni biegów (nie origo - dziwna pozycja?)

Wiem że siłnik to żadna rakieta - potrzebuję samochodu z 90% miasto = krótkie odcinki, częste odpalanie. Czy ten siłnik to dobry wybór na takie rzeczy?

Rozkodowałem podstawowe info co się zgadza..

 

Dzieki za każdą radę..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę martwi mnie gałka od skrzyni biegów (nie origo - dziwna pozycja?)

a nie pomyślałeś że mógł zostawić na biegu ? gałki oryginalne w bmw bardzo szybko się wycierają szybko + 200tyś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę martwi mnie gałka od skrzyni biegów (nie origo - dziwna pozycja?)

a nie pomyślałeś że mógł zostawić na biegu ? gałki oryginalne w bmw bardzo szybko się wycierają szybko + 200tyś

 

Pomyślałem, ale gdzieś tu widziałem jak ludzie opisywali w E90 i E87 taki problem że gałka odchylała się do kierowcy na jałowym biegu.. ale nie wiem ile i czy w ogóle coś takiego występowało..

 

Dzięki ci za info..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyślałem, ale gdzieś tu widziałem jak ludzie opisywali w E90 i E87 taki problem że gałka odchylała się do kierowcy na jałowym biegu.. ale nie wiem ile i czy w ogóle coś takiego występowało..

 

bo to prawda... ale na zdjęciu tego nie zobaczysz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.