Skocz do zawartości

Jaki silnik do e90?


suchatowka

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 15,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Mam jedno spostrzeżenie... Coraz więcej użytkowników BMW pisząc o codzienności życia z autem z Bawari poniekąd odradza zakup BMW osobom które nigdy nie miały BMW...

 

Sam zakupiłem obecna sztukę pod wpływem eufori :D po przeczytaniu kilku wpisów z choćby tego tematu niekoniecznie dzisiaj bym miał swoje E90 :P

 

Czy nasze auta są aż tak złe, a my jesteśmy w nie zapatrzeni?

 

Wiadomo, istnieją Toyoty Yaris i Priusy. I kilka innych tego typu produkcji.

Natomiast jak ktoś się decyduje na zakup BMW powinien być świadom kosztów utrzymania.

To marka premium a nie segment B

 

Jestem ciekawy czy za 4-5 lat właściciele E9x będą tak dbać o auta jak zacna część forumowiczów obecnie to robi.

 

Ja mam taki stosunek ze auto klasy premium to rownerz premium jak chodzi o awaryjnosc a tak jak sam wiesz nie jest. Duzo ludzi utrzymuje BMW na najtanszych zamiennikach i niedopelnia wymagan serwisowych (DPF/katy do wymiany, olej zmieniany zbyt rzadko, jazda na usterce bo niby nie jest tak powazna itd...). Jak widze ze ktos sie zastanawia czy wydac 160 zl czy 220 zl na wymiane oleju bo dla niego jest to powazna roznica to znaczy ze nie dysponuje srodkami do utrzymania BMW seri E9X.

 

Dam ci przyklad istnieje cos takiego jak czujnik jakosci powietrza w twoim BMW, sluzy on do monitorowania jakosci powietrza zewnetrzenego i do zamykania obiegu klimatyzacji jezeli np jest ono niewlasciwe. W 90%, w E9x ten czujnik nie dziala bo trzeba go wymieniac srednio co 100 tys km a kosztuje jakies 300 zl ale to wlasnie ten typ ugogodnien czyni samochod premium no... premium. Tak samo jest czujnik zaporowania szyb ktory sam ustawia klime jak trzeba jezeli odkryje zaporowanie szyby przedniej. On tez pada co 100 tys km i kosztuje 400 zl i np dowiedzialem sie dzisiaj w BMW auto FUS ze poprzedni wlasciciel jak padl mu czujnik przy 140 tys km a nie byl juz na gwarancji to nie wymienil tego czujnika.

 

I generalnie to jest standard wielu osob dlatego ja osobiscie radze ludzia sie zastanowic zanim kupia BMW bo to nie jest tan samochod w utrzymaniu tak jak powin0 byc utrzymane BMW

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś w ogóle rozważa na poważnie zakup BMW z jakimkolwiek silnikiem i jakikolwiek model mu się podoba to znaczy ,że zwyczajnie widzi w tym aucie coś więcej niż kolejne auto. Wtedy kasa wydana na serwis przychodzi chyba łatwiej. Minuty się nie zastanawiałbym , czy 50 zł wydać więcej np. na olej lepszy.Pewnie , że jak padnie coś poważniejszego ( odpukać) , to może wtedy zaboleć , ale chyba też trzeba brać to pod uwagę. Każdy silnik cierpi na jakieś bolączki i to nie tylko BMW , natomiast bardziej wystrzegałbym się chyba silników TSI , TFSI innych marek ...wystarczy poczytać i pogadać ze znajomymi lub dobrymi mechanikami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak stoi to nawet się nie fatyguj, w tym okresie ładne auto nie stoi dłużej jak kilka dni, chyba że cena zawyżona to inna sprawa, tu cena jest dobra

 

Totalna bzdura nie mając żadnego logicznego podparcia. To, że auto stoi jakiś czas to nie znaczy, że nie jest warte zakupu. Może sprzedający jest NORMALNY i nie ma zamiaru opuszczać po 4-5 tyś zł, jak to teraz ludzie mają czelność targować?

 

 

Jedź, obejżyj, zweryfikuj i kup jak tego warta. Na forum za dużo się JUŻ niestety nie dowiesz, bo od kilku tygodni większość "ocen" pojazdu wygląfa tu mniej więcej tak :

"Za droga", "Za tania", "Na pewno przekręcona", "Na pewno bita"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może stoi długo, bo ona tak na 100% nie wyjechała z fabryki. Mpakiet dokładamy, układ wydechowy wymieniony, lampy tył jakieś chinczyki, hmm przebieg do porzadnej weryfikacji :wink: to tak na szybko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Moj ojciec ( bo ja w sumie mlody po 18) zamierza kupic BMW e90. Jest bardzo ostrozny co do zakuppu samochodu bo w sumie nie robi tego czesto. Nie jezdzi duzo bo około 10 tys rocznie i raczej nie na trasach. Szukamy sztuki do 60tys zł, po lifcie, polskiego 320d lub 320i bez bezposredniego, poniewaz przeczytalem duzo opini o tych nowych silnikach czy to w audi, vw, czy bmw o ich przesadnej awaryjnosci. Trudno znalesc 320i bez bezposredniego po lifcie bo wychodzil w sumie tylko okolo 2 lata.

I mam kilka pytan. Czy polskie sztuki zakupione w polskich salonach tez bywają tak cofane jak sprowadzane z niemiec? Ponieważ znalazlem takie autko http://otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-bmw-320d-xdrive-185-km-m-pakiet-auto-z-polski-ID6ydi97.html#68b696686f i nie wiem czy warto po samym ogloszeniu zaczac sie bardziej interesowac.

 

Prosilbym o pomoc. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vin ogarnij, przebieg raczej nie realny ale może :D ... kierownica wydaje się być obszyta ponownie, gałka zmiany biegów jakiś chiński shit. Silnik owszem 3 l ale jest to oznaczenie 325d. Brak zdjęć środka, nie zaznaczony bezwypadek - starszne szpary dzrzwi-próg i zderzak-błotnik...

 

Co to jest to to nie wiem ... -Asystent ruszania pod górkę ( nie pozwala stoczyć się do tylu podczas ruszania ) :mrgreen:

http://i.imgur.com/TJRt6Lp.jpg?1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W środku wg mnie wymieniona jest tapicerka (przynajmniej foteli przednich) bo widać ewidentnie skórę a powinna być szmata + alcantara.

Powinien mieć shadow line a prawa strona jest matowa, może taka fota....

Jeżeli wszystko w nim było by tip top to do ceny + 10 tys pln

 

Vehicle Identification Number WBAVU71000KC14024

Type VU71

Model 325d Ul - EUR

Development Code E91

Chassis TOUR

Steering LL

Doors 5

Engine M57/T2

Displacement 3.00

Power 145

Drivetrain HECK

Transmission MECH

Color Le-mans-blau Metallic - 381

Upholstery Stoff Blue Shadow/alcant./anthrazit - ANAT

Production Plant MUNICH

Production Date 2007-09-03

 

Standard Equipment

321 Exterior Parts In Body Color Exterieurumfaenge In Wagenfarbe

520 Foglights Nebelscheinwerfer

548 Speedometer With Kilometer Reading Kilometertacho

851 Language Version German Sprachversion Deutsch

 

Options

1CA Selection Cop Relevant Vehicles Selektion Cop Relevanter Fahrzeuge

1CB Co2 Content Co2 Umfang

1CD Brake Energy Regeneration Brake Energy Regeneration

2MF M L.-a. W. Star Spoke 193 M/mix.t. M Lm Raeder Sternsp. 193 M Mischb.

320 Model Designation, Deletion Modellschriftzug Entfall

337 M Sport Package M Sportpaket

4AE Armrest Front Retractable Armauflage Vorne Verschiebbar

4MG Int. Trim Fin. Alu Glacier Silver Interieurleisten Alu Glaciersilber

423 Floor Mats, Velour Fussmatten In Velours

428 Warning Triangle Warndreieck

431 Interior Rr Vw Mirror W Aut Anti-d Innenspiegel,automatisch Abblendend

441 Smokers Package Raucherpaket

481 Sport Seats F Driver/front Passenger Sportsitze Fuer Fahrer/beifahrer

494 Seat Heating F Driver/front Passenger Sitzheizung Fuer Fahrer/beifahrer

502 Headlight Washer System Scheinwerfer-waschanlage

507 Park Distance Control (pdc) Park Distance Control (pdc)

521 Rain Sensor Regensensor

522 Xenon Light Xenon-licht

534 Automatic Air Conditioning Klimaautomatik

544 Cruise Control With Braking Function Geschwindigkeitsregel. Mit Bremsf.

563 Lights Package Lichtpaket

6FL Usb-/audio Interface Usb-audio-schnittstelle

663 Radio Bmw Professional Radio Bmw Professional

676 Hifi Loudspeaker System Hifi Lautsprechersystem

7RS Comfort Package Comfort Paket

704 M Sport Suspension M Sportfahrwerk

710 M Leather Steering Wheel M Lederlenkrad

715 M Aerodynamics Package M Aerodynamikpaket

760 Individual High-gloss Satin Chrome Individual Hochglanz Shadow Line

761 Individual Sun Protection Glazing Individual Sonnenschutzverglasung

775 Individual Roof-lining Anthracite Individual Dachhimmel Anthrazit

8SC Country Spec. Release Of Teleservice Laenderspez. Teleservicefreisch.

8SP Cop Control Cop Steuerung

801 Germany Version Deutschland-ausfuehrung

863 Europe/dealer Directory Service Kontakt-flyer Europa

879 German / On-board Documentation Deutsch / Bordliteratur

 

http://bimmer.work/image.php?vin=kc14024&view=ex

http://bimmer.work/image.php?vin=kc14024&view=in

http://i.imgur.com/TJRt6Lp.jpg?1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanko byłem oglądać E90 2.0 150 km benzyna z 2005 r i przy dodaniu gazu na biegu jałowym gałka zmiany biegów odchyla się w kierunku kierowcy czy to normalne ??

 

dodaję VIN WBAVA71000KR37670

 

 

Odpowie ktoś pilne... ??

 

Miałem dwa takie egzemplarze i nic takiego nie występowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanko byłem oglądać E90 2.0 150 km benzyna z 2005 r i przy dodaniu gazu na biegu jałowym gałka zmiany biegów odchyla się w kierunku kierowcy czy to normalne ??

 

dodaję VIN WBAVA71000KR37670

 

 

Odpowie ktoś pilne... ??

 

Dla mnie też dosyć dziwne takie odchylanie gałki , nie mam tak i chyba w żadnym aucie to nie jest normalne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś dziwnie wielka ta szpara między maską a lewą lampą :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na bezwypadkowe z Radomia radze uwazac, kupowalem, a raczej chcialem tam kupic a4b7 jakis czas temu i to co widzialem na zdjeciach nijak sie mialo do tego co tam zastalem :mrgreen:

 

Panowie szukam e90 sedana, 2006 r z 2.0d 163.. w jakich pieniadzach jest sens jechac cos ogladac ? ceny sa bardzo rozbiezne... od 22 do 40 w zasadzie :mad2:

 

Czy da sie kupic e90 z navi z 2006r za 27 tys ? (27 na samo auto)

 

 

http://otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-2-0-163-km-automat-navi-ksenon-stan-idealny-ID6yltIX.html czy warto sie nia zainteresowac ? mam 400 km :duh:

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.