Skocz do zawartości

Jaki silnik do e90?


suchatowka

Rekomendowane odpowiedzi

Widzę, że Ty już trochę czasu śmigasz tym 258KM, więc trochę o tym silniku wiesz.

Czytałem kiedyś temat o tych silnikach, ale już dobrze nie pamiętam szczegółów. Należało by odszukać osoby na forum, które miały lub mają 3.0i 258KM i ich zapytać o ten silnik, ale z tego co pamiętam, to ma on trochę wad konstrukcyjnych. Ten 3.0i 272KM jest już poprawiony.

BMW E36 1991 Limuzyna 325i 2005↔2007

BMW E46 2002 Touring 320d Lift 2007↔2010

BMW E91 2006 330d 2010↔2018

BMW E81 2007 118d 2015→

BMW F31 2014 325d 2018→

icon1.png

F31-C-HRj_qqhnpsx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

He, akurat ja jestem tą osobą na forum która taki silnik posiada i trochę się tego naczytałem :wink:. Czytałem temat i było w nim napisane że silniki n52 2.5 mają wadliwe tłoki Ks a n52 3.0 mają Mahle więc są ok. Tylko wada głowicy dotyczy obu silników ale w latach od 2006 do chyba 2009 roku która objawia się po około 200tyś. większym zużyciem oleju.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

 

Przymierzam się do zakupu nowego autka i mój wybór padł na e92. Nie jeździłem wcześniej BMW i nie jestem znawcą tej marki, dlatego tym bardziej zależy mi na Waszej opinii. Przeglądając ostatnio ogłoszenia natknąłem się między innymi na taką ofertę: http://otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-335i-306km-coupe-skora-navi-ksenon-piekny-stan-alu-18-manual-ID6y7JH1.html#1698770656

Co sądzicie o tym samochodzie? W ogłoszeniu nie ma chociażby numeru VIN więc wiem, że niewiele będzie można powiedzieć ale może jednak komuś rzuci się w oko coś na co warto zwrócić uwagę. Do Tarnowa mam dobre 200km więc nie chcę jechać w ciemno, choć na zdjęciach auto wygląda nieźle. Macie może jakieś sugestie o co warto zapytać sprzedawcę zanim udam się na oględziny (na pewno numer VIN to podstawa)? Nie pytam tutaj już nawet konkretnie o powyższe ogłoszenie ale ogólnie na co zwracać szczególną uwagę przy zakupie e92.

 

Gdyby komuś rzuciło się w oko jakieś fajne ogłoszenie również będę wdzięczny za podesłanie mi go. Nie mam szczególnych wymagań oprócz tego aby była to wersja 325i lub 330i (ewentualnie 335i).

Myślicie że w ogóle da się wyrwać coś sensownego w dobrym stanie do 60tys?

 

Z góry dziękuję za pomoc.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

 

Przymierzam się do zakupu nowego autka i mój wybór padł na e92. Nie jeździłem wcześniej BMW i nie jestem znawcą tej marki, dlatego tym bardziej zależy mi na Waszej opinii. Przeglądając ostatnio ogłoszenia natknąłem się między innymi na taką ofertę: http://otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-335i-306km-coupe-skora-navi-ksenon-piekny-stan-alu-18-manual-ID6y7JH1.html#1698770656

Co sądzicie o tym samochodzie? W ogłoszeniu nie ma chociażby numeru VIN więc wiem, że niewiele będzie można powiedzieć ale może jednak komuś rzuci się w oko coś na co warto zwrócić uwagę. Do Tarnowa mam dobre 200km więc nie chcę jechać w ciemno, choć na zdjęciach auto wygląda nieźle. Macie może jakieś sugestie o co warto zapytać sprzedawcę zanim udam się na oględziny (na pewno numer VIN to podstawa)? Nie pytam tutaj już nawet konkretnie o powyższe ogłoszenie ale ogólnie na co zwracać szczególną uwagę przy zakupie e92.

 

Gdyby komuś rzuciło się w oko jakieś fajne ogłoszenie również będę wdzięczny za podesłanie mi go. Nie mam szczególnych wymagań oprócz tego aby była to wersja 325i lub 330i (ewentualnie 335i).

Myślicie że w ogóle da się wyrwać coś sensownego w dobrym stanie do 60tys?

 

Z góry dziękuję za pomoc.

 

Pozdrawiam

 

O ile dobrze kojarze, to ta e92 335i z linku, ma około 300 000 km przebiegu ;) na 99% ją sprawdzaliśmy, ale żebym potwierdził na 100 % to byś musiał mieć vin.

Do 60 335i sobie raczej odpuść, 330i, 325i powinieneś znaleść bez większego kłopotu :)

Strona internetowa : http://www.moto-check.pl

Kontakt : biuro@moto-check.pl

Tel : 511-105-106, 506-105-106

Na hasło "BMW KLUB" - 15% zniżki, na każdą usługę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój kolega z DE ma taki silnik w E61 530i A. Kiedyś miał jakieś stuki na zimnym silniku (chyba bardziej z głowicy), ale ustąpiły po rozgrzaniu, a ostatnio gotowała mu się woda - nie wiem jak rozwiązał ten problem bo nie rozmawiałem z nim ostatnio. Gdy się dowiem, to napiszę.

Spalanie w jeździe po małym miasteczku + autostrada: miał ok 13.5 L/100km. W trasie można na pewno zmieścić się w 9L.

BMW E36 1991 Limuzyna 325i 2005↔2007

BMW E46 2002 Touring 320d Lift 2007↔2010

BMW E91 2006 330d 2010↔2018

BMW E81 2007 118d 2015→

BMW F31 2014 325d 2018→

icon1.png

F31-C-HRj_qqhnpsx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompę wody miał sprawdzoną i była OK. Kolega jest mechanikiem w warsztacie samochodowym w DE. Jak pisałem - nie znam szczegółów usterki i jej naprawy (na razie). Nie twierdzę też że awaria jest wynikiem błędów konstrukcyjnych.

BMW E36 1991 Limuzyna 325i 2005↔2007

BMW E46 2002 Touring 320d Lift 2007↔2010

BMW E91 2006 330d 2010↔2018

BMW E81 2007 118d 2015→

BMW F31 2014 325d 2018→

icon1.png

F31-C-HRj_qqhnpsx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam jestem tu nowy i chciałbym zasięgnąć opinii doświadczonych forumowiczów. Przymierzam się do kupna nowego auta i przyznam że wpadła mi w oko e90. Budżet to 30 000. Znajdę w takiej cenie coś wg wartego uwagi, czy lepiej dać sobie spokój z tym modelem i kupić coś mniej ryzykownego? Na naszych portalach aukcyjnych jest tego sporo z tego co się naczytałem w necie każdy mówi że mają natrzaskane potężne przebiegi albo to ulepy. Szukać oglądać czy dać sobie spokój?

 

I tak jeszcze z ciekawości znalazlem coś takiego

http://allegro.pl/bmw-seria-3-e90-2-0-150km-nowe-lpg-i5504702037.html

Jaki stan? Czy to wg będzie jeździć czy trzeba pchać? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce cię zrażać, ale za 30tys nie kupisz niczego dobrego.

 

Wpierw zastanów się czy stać cię na serwis.

Tarcze hamulcowe przód plus klocki OEM to chyba coś koło 1000zł

Przeloty są duże.

Poszukaj na forum info o gazie czy 2.0 dobrze je znoszą. (Ja mam benzynę ale bez gazu nie powiem)

 

150 KM w tym aucie to mało... ja mam 218 i jest akurat. A chce mieć więcej :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyczytałem że silnik 2.0 150km dobrze znosi gaz

 

http://www.auto-swiat.pl/lpg/10-silnikow-idealnych-do-lpg/xmwcc

 

koszty części takich jak klocki amortyzatory mnie nie przerażają bardziej boję się trafić na zajechany egzemplarz do którego co chwilę będzie trzeba coś wkładać...

 

Powiedzcie mi coś o aucie z mojego poprzedniego postu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce cię zrażać, ale za 30tys nie kupisz niczego dobrego.

 

Wpierw zastanów się czy stać cię na serwis.

Tarcze hamulcowe przód plus klocki OEM to chyba coś koło 1000zł

Przeloty są duże.

Poszukaj na forum info o gazie czy 2.0 dobrze je znoszą. (Ja mam benzynę ale bez gazu nie powiem)

 

150 KM w tym aucie to mało... ja mam 218 i jest akurat. A chce mieć więcej :twisted:

 

Ale on nie chce niczego dobrego...

Widzisz ze wkleil link 320.

Za 30tys.zl mozna spokojnie kupic cos takiego!

A ze trzeba pojezdzic poszukac to norma...

 

A ci co pisza ze sie nie da to pisza glupoty!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważasz że przy 150km w benzynie będziesz czerpał przyjemność z jazdy? W dieslu chociaż masz trochę nm a tutaj?

Zależy co kto oczekuje od swojego auta :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie jeżdżą autami co mają 60KM i nie narzekają. Do miasta 150KM w zupelnosci wystarczy, 9s do setki to nie jest wcale zły wynik. Zresztą po mieś ie się jezdzi 50-70max. W trasie moze brakować momentu i bedzie trzeba redukować do wyorzedzenia ale też nie będzie źle.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masa własna w moim egzemplarzu wynosi 1635kg nie wiem o ile mniej jest w 2.0.

Nie jeździłem sam 2.0 benzyna w 3 ale w Hondzie Accord z 2007 2.0 gdzie masa własna jest mniejsza niż w golfie bo z tego co pamiętam mniej niż 1300kg samochód do 120 przyspieszał a potem kupa.

 

kupowanie low costa po to by było BMW dla mnie mija się z celem, ale jak ktoś chce to może kupować jego sprawa ja daje swoją "SUBIEKTYWNĄ" opinię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.