Skocz do zawartości

F34: BMW 3 GT - opinie i uwagi


_holek

Rekomendowane odpowiedzi

Jak rozwiązali problem brudzenia szyb przy opuszczaniu i podnoszeniu?

 

Chyba nie ma innego sposobu jak regularnie czyscic powierzchnie uszczelki i w miare mozliwosci unikac opuszczania mokrych szyb.

2009-2013 E46 330iA; 2013-2014 E91 318dA; 2014-2016 F34 320dA; 2016-2019 F34 330xdA; 2018-2020 G30 540xiA

2020-2023 F98 X4M; 2022-2026 G08 iX3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dziś o 16:00 odebrałem auto z serwisu po montażu Performance Power Kit na 340 PS i 450 Nm.

 

Nawet jesli GT jezdzi sie bardziej dostojnie, to takie parametry robia z tego auta rajdowke.

Dokonales jedynego slusznego wyboru, gratuluje auta!

2009-2013 E46 330iA; 2013-2014 E91 318dA; 2014-2016 F34 320dA; 2016-2019 F34 330xdA; 2018-2020 G30 540xiA

2020-2023 F98 X4M; 2022-2026 G08 iX3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam użytkowników bawarskiej marki ! Moje 3GT także pochodzi pochodzi z programu BMW PS - nabyłem je w grudniu 2016, rocznik 2015, 320d xd, typowy przebieg 19 000 km. W specyfikacji auta była cała litania za ponad 70 kzł (m.in. M pakiet, dostęp komfortowy, navi prof, sportowa automatyczna skrzynia, sportowe fotele, sport.kierownica, harman-kardon itd.) a lusterka składane ręcznie :duh: :( ! . Warto zwrócić uwagę przy zakupie auta z takiego programu czy faktycznie nie jest uszkodzone i czy wszystkie wymienione w specyfikacji elementy wyposażenia są obecne !!! U mnie nie było trójkąta, instrukcji po polsku, ponadto zapewne z racji użytkowania przez pracownika BMW w wyposażeniu zrezygnowano z usługi Service Inclusive, która jak wiadomo w nowych autach jest za darmo ( 5 lat/100000km). Samochód bezwypadkowy w rzeczywistości miał malowany fragment zderzaka przedniego co wyszło gdy oddałem go do profesjonalnego zabezpieczenia lakieru powłoką kwarcową. Określenie bezwypadkowy jak widać nie oznacza nieuszkodzony np. w skutek niewłaściwego parkowania na stocku, transportu itp.- pracownik salonu tłumaczył później, że o takich drobnych rzeczach nie wspominają w umowie bo to drobiazgi :shock:

Co do preferencji RWD, AWD- wybrałem x-drive; z tylnym napędem nie wjechałbym tej zimy do domu (działka na stoku, sprawdzone).Klekot diesla mi nie przeszkadza (to już mój drugi ) i przy rocznych przebiegach 30-35 kkm ten silnik wydawał się sensownym wyborem. Łańcuchem rozrządu będę się martwił jak przyjdzie na to czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy i gratulacje ;-) no ja też mam b. bogate wyposażenie są 4 grzane kanapy, navi prof, adaptacyjne swiatla, asystenty, automat, hak elektryczny, grzana sportowa kiera, headup, multifunkcja, tempomat z hamulcem.... katalog 65000 EUR

 

a lusterka łamię przed myjnią rękoma :P :P

 

ale tak to jest jak się bierze second hand niestety nie da się znaleźć ideału ale to było najbliżej (musiałem mieć jasny środek co ograniczyło auta z niemiec do 10-15% w ilości, reszta czarna).

 

Rozumiem, że to dopiero świeży nabytek teraz tak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autem jeżdżę już 3 miesiąc ale można by rzec nabytek świeży. Pierwszy raz mam do czynienia z niemiecką marką (nie licząc krótkotrwałego epizodu z Oplem), ostanie 9 lat to przygoda z Hondami (2 benzyny, jeden diesel- wszystkie niezwykle udane). Przed zakupem 3GT jeździłem Accordem kombi (180 KM) i szukałem czegoś co pozwoli na zapakowanie 5-osobowej rodziny, będzie miało nie mniejszy bagażnik od Tourera i silnik o zbliżonej mocy, no i może napęd AWD. Wybór oscylował więc między Mazdą 6, Subaru Outback a czymś ze stajni BMW. Mazda ładna (może nawet za ładna) i dość ostatnio popularna, niestety tylko z FWD (podobnie jak Honda), Subaru ma poważny problem z wałem korbowym w dieslach czego doświadczył niedawno kolega w pracy :( Natomiast moich dwóch znajomych (z resztą fanów marki Subaru) kupiło ostatnio 3-ki (sedan i kombi) i dość zachwalali swoje samochody a jeden nawet przejawiał objawy chorobliwego zafascynowania co wydało mi się dość podejrzane. Oglądnąłem w salonie te autka ale okazały się za małe na moje potrzeby. I wtedy mój wzrok przykuło Gran Tourismo - na pierwszy rzut oka mieszane uczucia estetyczne ale duże zaciekawienie... no i poszło. Kanapa z tyłu jest mistrzowska (oczywiście nie mówię o komforcie, tylko o przestrzeni :D ) Komfort jazdy przyzwoity, spalanie też. Skrzynia mogłaby być manualna ale w tej konfiguracji jest sportowy automat i już. To co najbardziej mnie irytowało to system SS, wyłączający silnik co chwilę- najbardziej uprzykrzające przed manewrami skrętu i opuszczania skrzyżowania. Ponieważ często zapominałem o jego dezaktywacji, po wizycie u specjalisty zmieniłem jego funkcjonowanie- teraz działa tylko gdy się go włączy przyciskiem (normalnie pozostaje zdezaktywowany). Na razie to tyle spostrzeżeń z krótkiego użytkowania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam użytkowników bawarskiej marki ! Moje 3GT także pochodzi pochodzi z programu BMW PS - nabyłem je w grudniu 2016, rocznik 2015, 320d xd, typowy przebieg 19 000 km. W specyfikacji auta była cała litania za ponad 70 kzł (m.in. M pakiet, dostęp komfortowy, navi prof, sportowa automatyczna skrzynia, sportowe fotele, sport.kierownica, harman-kardon itd.) a lusterka składane ręcznie :duh: :( ! . Warto zwrócić uwagę przy zakupie auta z takiego programu czy faktycznie nie jest uszkodzone i czy wszystkie wymienione w specyfikacji elementy wyposażenia są obecne !!! U mnie nie było trójkąta, instrukcji po polsku, ponadto zapewne z racji użytkowania przez pracownika BMW w wyposażeniu zrezygnowano z usługi Service Inclusive, która jak wiadomo w nowych autach jest za darmo ( 5 lat/100000km). Samochód bezwypadkowy w rzeczywistości miał malowany fragment zderzaka przedniego co wyszło gdy oddałem go do profesjonalnego zabezpieczenia lakieru powłoką kwarcową. Określenie bezwypadkowy jak widać nie oznacza nieuszkodzony np. w skutek niewłaściwego parkowania na stocku, transportu itp.- pracownik salonu tłumaczył później, że o takich drobnych rzeczach nie wspominają w umowie bo to drobiazgi :shock:

Co do preferencji RWD, AWD- wybrałem x-drive; z tylnym napędem nie wjechałbym tej zimy do domu (działka na stoku, sprawdzone).Klekot diesla mi nie przeszkadza (to już mój drugi ) i przy rocznych przebiegach 30-35 kkm ten silnik wydawał się sensownym wyborem. Łańcuchem rozrządu będę się martwił jak przyjdzie na to czas.

 

Gratulacje!

pozdrawiam

qba_m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów :handshake:

To mój pierwszy post

Czekam na swoje 3GT- ma być podobno jeszcze w tym tygodniu.

To moje drugie BMW- pierwsze (F31 LCI) odjechało spod domu chociaż wcale tego nie chciałem :zlosc:

 

Tym razem wybór padł na 3GT z silnikiem benzynowym.

Zobaczymy.

Na pocieszenie nie odmówiłem sobie prawie niczego.

Prawie to z przyzwoitości :8)

Zrezygnowałem z komfortowego dostępu- nie wiem czy dzięki temu systemowi auto zostało skradzione ale myślę że nie było bez związku- mimo zadowolenia z tej opcji wiele złego się nasłuchałem na policji i w ubezpieczalni.

Informacje z internetu tylko postawiły kropkę w tym temacie.

 

Poza tym to chyba jest wszystko co było we wszystko- mającym poprzedniku i więcej.

-330i xD + sportowy ZF

- kolor- szary mineralny- chyba nie spotkałem się z takim 3GT na tym forum

- M-pakiet + shadow line + przyciemniane szyby + 19"

- adaptacyjne zawieszenie i sportowe hamulce

- HK + head-up + navi prof + kamera

- panorama + swiatła adapt. led

- są i pomniejsze dodatki jak podgrzewane fotele, ostrzeżenie o zmianie pasa ruchu, składane lusterka czy ogrzewanie kierwnicy i inne...

 

Zobaczymy- czekam na info od dealera kiedy odbiór przebierając nóżkami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak- LCI

Właśnie dostałem info że auto dziś w Klaeszczowie- skład centralny BMW.

Teraz transport do dealera.

Załatwiam już leasing.

Wszystko trochę trwa.

Liczę że jednak uda się do końca tygodnia odebrać :-P

 

Ubezpieczyciel wypłacił ubezpieczenie po 4 tygodniach (PZU).

Policja właśnie zamknęła dochodzenie (po ponad 2 miesiącach- zadzwonili że niestety nie udało im się znaleźć auta i żebym podjechał podpisać jakieś papiery)

A pewnie tak się starali...

 

Wogóle afera była z BMW PL bo po kradzieży zwróciłem się do dealera i BMW PL o udostępnienie nr karty sim i imei urządzenia Intelligent Emergency Calling.

Policja zwróciła się o to samo- chcili ustalic położenie auta.

Ale.....BMW odmóiwło udostępnienia danych.

Uwierzcie że zabolało- poczułem wtedy po której stronie stoi producent.

Niesmak pozostał i pewnie pozostanie

Edytowane przez mihoo888
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A galeria będzie

Na pewno

Obiecuję

 

Zamówiłem też czarne nerki- ale nie z M-perfomance tylko w auto-dynamics- takie z podwójnym użebrowaniem jak w M3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezle nabiera predkosci, przy czym dzwiek silnika nie jest nachalny, co na pewno docenisz wozac male dziecko

2009-2013 E46 330iA; 2013-2014 E91 318dA; 2014-2016 F34 320dA; 2016-2019 F34 330xdA; 2018-2020 G30 540xiA

2020-2023 F98 X4M; 2022-2026 G08 iX3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Chcę wrócić na chwilę do tematu hałasu we wnętrzu. Jest to kwestia szalenie subiektywna, ale może ktoś mi podpowie.

Mam zamiar przesiąść się na 3GT z X3. W X3, silnik 2,0d a więc podstawowy (który zresztą rozleciał się, ale to inna historia), czułem wyraźny dyskomfort przy prędkościach powyżej 140-150 km/h, głównie za sprawą wiatru. Przyczyną były w mojej opinii dość pionowa szyba przednia i potężne lusterka boczne. Czy 3GT można jakoś porównać pod tym względem. Opinia na temat hałasu pochodzącego od silnika też mnie oczywiście interesuje, ale zakładam że kupię tym razem duży silnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ostatnio zauważam szum pochodzący z okolic słupka B przy prędkościach powyżej 120. Nie wiem tylko czy to kwestia uszczelki czy po prostu się przyzwyczaiłem do ciszy po przesiadce i teraz bardziej zauważam zmiany.

Oprócz tego i szumu opon w aucie jest cicho.

 

Send with Tapatalk...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Glowne zrodla halasu to bezramkowe szyby, szum z okolic nadkola i dach panoramiczny. Czterocylindrowy diesel w BMW do najcichszych nie nalezy, przy wiekszym silniku jest duzo lepiej.

2009-2013 E46 330iA; 2013-2014 E91 318dA; 2014-2016 F34 320dA; 2016-2019 F34 330xdA; 2018-2020 G30 540xiA

2020-2023 F98 X4M; 2022-2026 G08 iX3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie byly w poprzedniej, prawdopodobnie z zawieszenia, odglos jakby luznej polki w bagazniku. Pojawial sie jedynie przy niskich temperaturach. W obecnym nie ma zadnych odglosow.

2009-2013 E46 330iA; 2013-2014 E91 318dA; 2014-2016 F34 320dA; 2016-2019 F34 330xdA; 2018-2020 G30 540xiA

2020-2023 F98 X4M; 2022-2026 G08 iX3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.