Skocz do zawartości

E36 318isBrak Mocy w M42b18,falowanie obrotów przy zapłonie


piter2455

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem posiadaczem BMW E36 coupe z silnikiem 1.8 Is jest to mój pierwszy samochód i mam go zaledwie 7 miesięcy. Zaczęło mi się coś dziać z silnikiem, a w zasadzie, przy odpalaniu, obroty mi faluja przez 2, 3 s i potem się normują , zauważyłem również dziwne cykanie silnika...

 

https://www.youtube.com/watch?v=RDPcggHqAiw&feature=youtu.be (nagrałem dla ułatwienia sprawy)

 

Ogólnie samochód powinien posiadać 140 KM, niestety nie posiada tyle, ma spory spadek mocy..nie wiem ile dokładnie, ale czuje w czasie jazdy i przy wyprzedzaniu, że jej brakuje.

Ze swoją prośbą kieruje się do was i głównie do mechaników co może być do roboty z silnikiem i żeby samochód odzyskał swoje 140 KM. Nie chce jechać od razu do mechanika bo boje się, że mnie może naciągnąć, jestem młodym chłopakiem, fanem marki i jest to mój pierwszy post. Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzisz :D dobrze zrobiłeś, że szukasz pomocy na forum :D ja pojechałem do mechanika jak kupiłem samochód i "okazało sie ze to kompletny wrak jesli chodzi o mechanike"... wydałem jakies 4k na pierdoły :) ale spoko nie znam sie :D potem poznałem chlopaka ktory tez jest mechanikiem i okazało sie ze w 1k bym sie na luzie zmiescil :D a wracając do tematu to sprawdz przepływomierz czy jest sprawny i zobacz czy nigdzie ci lewego powietrza nie lapie na tej gumie . powodem falowania obrotów może tez byc silnik krokowy ale nie wiem czy on ma wpływ na spadek mocy, moze filtr paliwa trzeba zmienic, powietrza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co rozmawiałem ze znajomymi mechanikami, mówili mi, że moze to być napinacz rozrządu, ewentualnie cały rozrząd ja się nie znam, a te cykanie to podobno szklanki do wymiany...słyszałem również, że brak mocy może być przez przepustnice która się blokuje...jestem zmieszany, a nie chce bez powodu wydawać pieniędzy :|
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzisz :D dobrze zrobiłeś, że szukasz pomocy na forum :D ja pojechałem do mechanika jak kupiłem samochód i "okazało sie ze to kompletny wrak jesli chodzi o mechanike"... wydałem jakies 4k na pierdoły :) ale spoko nie znam sie :D potem poznałem chlopaka ktory tez jest mechanikiem i okazało sie ze w 1k bym sie na luzie zmiescil :D a wracając do tematu to sprawdz przepływomierz czy jest sprawny i zobacz czy nigdzie ci lewego powietrza nie lapie na tej gumie . powodem falowania obrotów może tez byc silnik krokowy ale nie wiem czy on ma wpływ na spadek mocy, moze filtr paliwa trzeba zmienic, powietrza.

 

Filtr powietrza zmieniłem na stożkowy(jest nowy, ma pare dni) i zabezpieczyłem osłonką przed ciepłym powietrzem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakby łańcuszek był luźny to po zdjęciu nogi z gazu by dźwięk się nasilał, a przepustnice możesz sam obejrzeć czy się rusza. W m42b18 jest takie coś jak krótka i długa droga przepływu powietrza ale na ten temat ci nic nie powiem bo się tym nie zajmowałem w IS-ie .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Na początku polecał bym sprawdzić wszystkie wężyki podciśnienia (jak stare to pewno stwardniałe i popękane), wężyki od silniczka krokowego, szeroka rura do przepustnicy. Jeśli gdzieś zasysa powietrze to nigdy nie będzie chodzić równo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co rozmawiałem ze znajomymi mechanikami, mówili mi, że moze to być napinacz rozrządu, ewentualnie cały rozrząd ja się nie znam, a te cykanie to podobno szklanki do wymiany...słyszałem również, że brak mocy może być przez przepustnice która się blokuje...jestem zmieszany, a nie chce bez powodu wydawać pieniędzy :|

Co do cykania to też tak miałem w ISie, problem rozwiązałem wymieniając olej na Motul X-CESS 5W40 poprzedni właściciel jeździł na jakimś Mobilu 10W40. Teraz hydropopychacze słyszę tylko przy odpaleniu góra 1-2 sek.

 

Co do braku mocy to być może przepływka, krótka i długa droga przepływu powietrza czyli zawór DISA, sonda, lewe powietrze jak koledzy już wcześniej napisali, dobrze było by podłączyć auto pod kompa

 

Co do falowania obrotów to czasami w zimie też mam ten problem, w lecie nie zdarza się wcale, rozwiązanie proste wystarczy odpiąć akumulator na pół godzinki i problem znika na jakiś czas.



Potrzebujesz klucza do blokowania wału korbowego M47 / M47N... mam taki! NOWA CENA 120zł!


Amsoil AFL + Archoil AR9200

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co rozmawiałem ze znajomymi mechanikami, mówili mi, że moze to być napinacz rozrządu, ewentualnie cały rozrząd ja się nie znam, a te cykanie to podobno szklanki do wymiany...słyszałem również, że brak mocy może być przez przepustnice która się blokuje...jestem zmieszany, a nie chce bez powodu wydawać pieniędzy :|

Co do cykania to też tak miałem w ISie, problem rozwiązałem wymieniając olej na Motul X-CESS 5W40 poprzedni właściciel jeździł na jakimś Mobilu 10W40. Teraz hydropopychacze słyszę tylko przy odpaleniu góra 1-2 sek.

 

Co do braku mocy to być może przepływka, krótka i długa droga przepływu powietrza czyli zawór DISA, sonda, lewe powietrze jak koledzy już wcześniej napisali, dobrze było by podłączyć auto pod kompa

 

Co do falowania obrotów to czasami w zimie też mam ten problem, w lecie nie zdarza się wcale, rozwiązanie proste wystarczy odpiąć akumulator na pół godzinki i problem znika na jakiś czas.

 

falowanie obrotów nie znika, akumulator odłączam na noc od tylu miesięcy, a co do tego przepływomierzu i innych twoich rad to sprawdzę na pewno, dzięki :) a również przy nagrzanym silniku jak na przykład parkuję i wcisnę sprzęgło to również obroty potrafią się zachwiać i za chwile jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.