Skocz do zawartości

Błędy VALVETRONIC, VANOS E90 320i 2005r


musiagrz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Od jakiegoś czasu pojawiają mi się błędy (spis błędów z datami poniżej). Szukałem opisów błędów i poniżej je zamieściłem. Silnik ma ograniczoną moc, czasami na wolnych obrotach kopci. W tamtym tygodniu wymienił mi kolega oringi (nr 2 i 3) uszczelniające na Elektrozaworach bo był wyciek oleju ( element nr 1 http://realoem.com/bmw/showparts.do?model=VA71&mospid=48481&btnr=11_3296&hg=11&fg=15 )(przy okazji został on wyczyszczony). Czytałem na forum, że jak pojawiają się takie same błędy co u mnie to do wymiany jest serwomotor. Proszę o pomoc. Bo nie wiem co robić. Czy mam coś do wymiany, adaptacją valvetronica w DISie ( tak jak kolega: viewtopic.php?f=48&t=200796)? Mam program INPA, ale potrafię tylko zczytać błędy :) . Może ktoś z okolicy Puław miałby ochotę zerknąć osobiście na mój samochód :) (odwdzięczę się)?

 

1 luty:

2EBE 04

29F5 82

2A67 88

2A6B C2

 

23 luty:

2A67 88

2A83 28

 

24 luty:

2A67 C8

 

28 luty:

2A67 88

2A83 08

2A6B C2

 

1 marzec:

2A83 48

 

12 marzec:

2A83 08

2A67 88

2A6B C2

po skasowaniu błędów i ponownym sprawdzeniu:

2A59 44

 

14 marzec:

2A83 08

29F5 82

 

15 marzec:

2A83 08

2EBE 04

29F5 C2

po skasowaniu błędów i ponownym sprawdzeniu:

2A59 44

2A5B 44

 

 

 

2EBE - BSD from Generator Missing

29F5 catalytic converter conversion 2

2A67 VALVETRONIC Wewnętrzny błąd

2A6B VALVETRONIC moc Serwomotor Ograniczenie

2A83 Wlot VANOS 1

2A59 - VVT Leading Sensor or Valvetronic Eccentric Shaft Sensor

2A5B VALVETRONIC Eccentric Czujnik wału 1

Edytowane przez musiagrz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Po podłączeniu pod DISa pojawił się błąd:

2A83 i 2A67.

 

Więc trzeba do dobrego mechanika jechać i coś wymienić. Tylko co?

Elektrozawory, siłownik, czujnik wałka mimośrodowego.

Różnie ludzie piszą na temat tych błędów.

 

Dodam, że po zakupie samochodu od razu zmieniłem olej (zalałem BMW LL-04 5w30) i gdzieś po dwóch miesiącach od wymiany pojawiły się błędy. Może kupiłem jakąś podróbkę??

Może zmienić jeszcze raz olej, wyczyścić jeszcze raz elektrozawory??

 

A jaki olej byście polecili:

1. Motul 8100 X-clean+ 5W30 - 5L czy

2. SynPower™Xtreme MST C3 Motor Oil SAE 5W-40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mi wywalilo blad 2a67 valvetronic activation. Zadnego innego bledu. Przeczytalem na chyba innym forum, ze czasem nie oznacza to bledu motoru vvt, a sa po prostu zapchane wtryski. Takze dolalem do pelnego baku paliwa preparat wynn's injector cleaner, skasowalem blad i wszystko jest ok. Ani nie pokazuje bledu przez polaczenie obd2, ani nie wywala nic na desce. Nie jestem pewien czy problem zostal rozwiazany calkowicie, czy jedynie uspiony.

Dodam jeszcze, ze wczesniej bylo widoczne lekkie kopcenie z rury wydechowej, a po tej operacji nie ma kompletnie zadnego kopcenia nawet na zimnym silniku.

 

Chcialbym jednak przeprowadzic komputerowa adaptacje valvetronica, z tym, ze jestem kompletnie zielony jesli idzie o inpe i kodowanie. Moze ktos z kolegow/kolezanek moglby mi polecic dobrego mechanika w UK? Chcialbym rowniez zaktualizowac soft do samochodu, jesli to mozliwe.

Raz BMW, zawsze BMW.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.