Skocz do zawartości

e39 525i dziwne stuki w przednim zawieszeniu - film


dario704

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Od jakiegoś czasu mam denerwujący problem w swoim aucie. Gdy jadę powoli po nierównościach, słychać stukanie w przednim zawieszeniu.

Doszedłem, że to po stronie prawej. Ale mechanik posprawdzał wszystko co mógł i stwierdził, że nie ma tam żadnych luzów.

Co najciekawsze, gdy jadę po nierównościach z delikatnie wciśniętym hamulcem, stukanie ustaje. Czy ktoś miał podobny przypadek?

Co to może być? Załączam film , może komuś pomoże rozszyfrować stukanie. Rozebrałem hamulec po stronie prawej,

nie znalazłem nic szczególnego na klockach ani zacisku.

 

http://youtu.be/fsI5md7cBfc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ja miałem identyczne objawy i niestety to był magiel. Dodatkowo przy odkręcaniu magla szarpałem za wahacze i okazało się, że prawy górny wahacz miał lekkie luzy i to w dziwnym miejscu bo nie na gumie lub sworzniu tylko na tym metalowym uchu trzymającym tulejkę. W sumie to winny mógł być u mnie głównie ten wahacz bo wcześniej poszedłem prawą stroną po zaj...stych dziurach ale spece od magli orzekli, że też ma luzy więc trafił na regenerację.

 

Na zaprzyjaźnionej stacji diagnostycznej szarpaliśmy auto chyba z 15minut i tego luzu na wahaczu nie odkryliśmy, dopiero na kanale ręcznie gdy potrząsałem piastą to zaczęło być delikatnie słychać.

 

Dario, jeśli nie miałeś żadnych przygód typu wylecenie z drogi na pole :) to obstawiam na 99% maglownicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stacji diagnostycznej byłem, oglądał diagnosta i sprawdzał tym szarpakiem.

Stwierdził zużycie gum drążka stabilizatora i jakiś minimalny luz na sworzniu

(nie pamiętam którym). Czy wymiana tych gum - szczególnie prawej - jest mocno

kłopotliwa ? Bo jedna z nich jest jakoś zabudowana , zasłonięta jakimiś osłonami.

 

Czy w przypadku magla przy energicznym ruszaniu lewa-prawa nie powinno stukać?

Bo u mnie cisza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz luzy na sworzniu to wymień przecież od tego może ci pukać. Stabilizator musiałby być wybity do zera żeby takie dźwięki wydawał. Do wymiany wahacza czy stabilizatorów po prostu musisz zdjąć kilka osłon, nic skomplikowanego tam nie ma. No u mnie stukał magiel jak szarpałem kierownicą lewa prawa. Po naprawie zero stuków ale teraz już delikatnie wydaje mi sie że stuka ale podczas jazdy nic nie słychać także nie wiem czy to jest wyznacznik w 100%
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie od dupy strony tylko nie chciałbym na darmo wymieniać.

Tarcze były już granicznie zużyte więc poszły na pierwszy ogień

a ten luz na wachaczu jest dosłownie minimalny i ledwo wyczuwalny.

Poza tym chciałbym zasięgnąć różnych opinii :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz trochę pojeździć autem to i tak wymienisz ten wahacz najpóźniej na jesieni bo i tak ci się wybije skoro już ma lekki luz. Także wymień ten wahacz, daj znać czy coś sie zmieniło i ciułaj na magiel w międzyczasie :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie od dupy strony tylko nie chciałbym na darmo wymieniać.

Tarcze były już granicznie zużyte więc poszły na pierwszy ogień

a ten luz na wachaczu jest dosłownie minimalny i ledwo wyczuwalny.

Poza tym chciałbym zasięgnąć różnych opinii :-)

Skoro jest luz to znaczy że za chwilę będzie duży luz. Wymieniaj od razu. No i pamiętaj, że luz, który wydaje się minimalny może mieć bardzo duży wpływ na zachowanie auta, rozpędzone 1,5 tony masy to jednak sporo większa siła niż breszka, chyba że Ci to hardkorowy koksu sprawdzał hehe

Foak Polisz Góvvnerment End Loł :]

Średnie spalanie w cyklu mieszanym: 10,1L Pb/11,8L LPG / 100 km


Moje autko: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=151&t=245534

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.