Skocz do zawartości

Sportowe dopasowanie podwozia - jak twardo?


Adak

Rekomendowane odpowiedzi

Od jakiegoś czasu szukam E53, ale ze słabymi efektami - być może dlatego że odrzuciłem te egzemplarze które mają sportowe dostosowanie podwozia.

 

Pytanie czy słusznie? Czy ono naprawdę jest tak twarde? Jeździłem E53 ale tylko ze zwykłymi nastawami (w obu przypadkach mówimy o wersji bez pneumatyki), podobało się, nawet osoby siedzące z tyłu były zadowolone. Czy sportowe po dziurach (a jest tych u nas sporo...) wytrzęsie plomby?

 

Wiem że takie wrażenia są mocno subiektywne, ale liczę na Waszą pomoc :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam na Mazurach, :cry2: wiesz jakie są u nas drogi? :mad2: I nie narzekam! A nawet cenię sobie jazdę po zakrętach. W tamtym roku zaliczyłem wycieczkę do Wiednia w 4 osoby i nikt nie narzekał. Nie wiem jak zachowują się ze zwykłym zawieszeniem. W moim sport jest dość twardo ale warto gdyż się prowadzi lepiej niż niejedno pseudo sportowe auto! A miałem Mazdę 6 3.0 iii nie dawała tyle radości z jazdy. Choć nigdy nie byłem zwolennikiem BMW, to teraz jak to mówią-banan na buzi! :cool2: Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ja natomiast bardzo nie lubilem sportowego zawieszenia i tych podskokow auta z nim zwiazanego, dlatego tez, ostatnio wymienilem caly zawias na komfort. Nie jest to tanie ale warto. Zmienialem przod sprezyny+amortyzatory oraz tyl poduszki nivo+amortyzatory. Teraz to jest jazda. Sama przyjemnosc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Ja w sportowym zawiasie nie widze nic zlego, na felgach 20 z 4,8 is i oponach runflat jest twardo ale bez hardcor-u, mniej komfortu bylo w poprzednim e39 na m-technikowym zawiasie i feldze 18 z runflatami...;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jeździłem E53 bez sportowego zawieszenia, ale jakoś na moje nie narzekam, mam do tego 20 felgi.

Czy trzęsie ? Na "policjantach" tak, na dziurach też, ale to raczej normalne.

Osobiście polecam, na trasach jazda to coś pięknego. Auto po prostu sunie po drodze, zakręty nie wyrzucają z fotela itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Usiadz sobie z tylu, wykonaj 500km droge to zobaczysz jak jest super :D Z przodu jest, powiedzmy ok, ale z tylu to meczarnia. Moja zona nie dawala spokoju, doszlo do tego, ze albo cos z tym zrobie albo sprzedajemy auto. Wymienilem na komfort i jest lepiej. Nie ze dobrze, lepiej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaleza jak i gdzie jezdzisz...na polna droge i wiejskie sciezki nafaszerowane dziurami moze faktycznie sport pakiet nie jest najlepszy w codziennym uzytkowaniu nie dostrzegam dramatycznych roznic dobry znajomy ma x5 bez sport pakietu na feldze 19 cali i naprawde kolosalnych roznic nie ma, chocia roznice czuc, jednak przy ostrej jezdzie w zakretach nie dorownuje mi kroku juz naprawde zauwazalnie;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Jak dla mnie sportowe zawieszenie jest super,ale na 19 calowych felgach, opony 285 tył, samochód trzyma się jak przyklejony drogi a prowadzenie to sama radośc. Po wymianie na 20' 275/315 zrobiło się za twardo, na równej drodze owszem jest spoko, ale na nieco dziurawej trudno nawet muzyki z płyty posłuchać bo przeskakuje w zmieniarce
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja też bym chętnie wymienił na komfort, ale mam nivo przód i tył. Teraz zamówiłem prawą str. poduszek bo pękły,ale podobno coś nie pasuje jak bym chciał przerobić.

Ogólnie zawieszenie porażka. Tylko gładkie drogi.

teren i wertepy - żołądek się opuszcza!

Najlepiej jakby było regulowane, tak jak w q7.

Niestety nie było co wybrać, tzn równie zywotnego auta.

Dla ciekawych -miałem omege fl, to było w sam raz jak dla mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.