Skocz do zawartości

Tuning silnika X3 2.0d

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Od 160 km/h?? Prowokacja :lol:

Na serio, nie miałem okazji. W odczuciach różnica jest odczuwalna, jak już pisałem, od 80 km w górę. Prędkości maksymalnej nie znam i chyba nie poznam... Sorka.

  • Odpowiedzi 119
  • Wyświetleń 22,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowano
Ja na autostradzie pod Berlinem :wink: rozpędziłem się, w zasadzie bez większej zadyszki, do 210kmh. Dalej nie testowałem i zauważyłem, że powyżej 150kmh drastycznie wzrasta spalanie.

 

Opublikowano
  • Autor

Ja dzis sprawdzilem i bez boxa przy 160 rownej jazdy pokazuje komputer 10, wiec pewnie "pije" okolo 9,5l

A ile jest to duzo powyzej 150?

Opublikowano
ok, nie jestem pewien tego spalania chwilowego. Generalnie nie jest to coś co mnie jakoś bardzo interesuje, jak będę miał okazję to sprawdzę dokładnie, ale może nie nastąpić zbyt szybko :)

 

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

No i jestem po pierwszym przeglądzie po montażu box-a. Przed - na tzw. wszelki wypadek - zdemontowałem box-a (tj. zdemontował znajomy mechanik). Okazuje się, że jest to szalenie proste i potrzebny jest tylko śrubokręt (do odkręcenia śruby trzymającej kabelek masy). Reszta na tzw. wcisk :8) . Muszę przy okazji przyznać, że sam box był zamontowany bardzo starannie. Wszystkie kabelki schludnie powiązane. Wtyczek jest kilka: poza zasilaniem i do komputera jest oddzielna do każdego wtryskiwacza. Generalnie demontaż box-a to jakieś 10 minut przy bardzo ślamazarnym zabieraniu się za temat...

Spotkała mnie przy tym niemiła przygoda: ów znajomy mechanik, być może zmylony tym, jak łatwo idzie, zapomniał był na koniec podłączyć jednego czujnika uprzednio rozłączonego. Po zamontowaniu plastikowej osłony z gory nic nie widać i niby wszystko gra. Tyle, że po włączeniu silnika po parunastu sekundach "check engine". No i zabawa w kasowanie kodów błędów.

W każdym razie udąło się.

Przegląd się odbył.

Opublikowano
  • Autor

Rozumiem ze w ASO nic nie zauwazyli czyli byli przekonani ze wszytko jest po staremu. Kasowales bledy bo uwazasz ze mogliby sie zorientowac ze cos kombinowales z boxem. Przeciez mogles je odlaczyc bez powodu ....... tu gwarancji czy rejkojmi nie tracisz.

Ja jestem juz praktycznie zdecydowany tylko dopiero po pierwszym przegladzie. Jeszcze kolo 10tys km.

Jak ja to wytrzymam :)

Opublikowano

Z tym kasowaniem to dokładnie tak, jak mówisz. Nie chciałem, żeby ktoś drążył temat,

Jeżeli czekasz na pierwszy przegląd, żeby założyc box a później mieć spokój przez 30 tys km, to obawiam się, że tak to nie zadziała. Chyba, że źle interpretuję Twój post. Przecież computer będzie Cię wysyłał na serwis co paręnaście tyś. km. A to klocki, a to wymiana jakiegos płynu. Niestety u mnie po 20 tys od nowości musiałem wymienić klocki z tyłu (wiem, to dość dziwne), później po 25 był przegląd okresowy, by po kolejnych 15 wymieniać tarcze i klocki z przodu. Interwały pomiędzy wizytami w serwisie są zatem dość częste i - co tu dużo gadać - upierdliwe. Chyba, że ktoś ma serwis po drugiej stronie ulicy. Oczywiście w ramach marki "premium" jest też i usługa premium - czyli umyślny z serwisu. Ale przecież lepiej byłoby dać tą stówkę na sierociniec czy na WOŚP.

Jak chodzi o meritum, to wyjścia są nastepujące:

- nauczyć się demontowac box i liczyć na to, że się nic nie ukręci poważnego (bo wtedy na pewno będzie śledztwo i "gwarancje zabiorom"...)

- zamontowac box, nie przejmować się i liczyć na to, że serwis nie będzie marudził oraz nie skasuje gwarancji (póki się coś nie ukręci) - co można wzmocnić argumentem w postaci single malt, czy co tam mamy pod ręką....

- uzbroić sie w cierpliwość i czekać na upływ gwarancji (łącznie z pakietem serwisowym to jednak wystawia cierpliwość zainteresowanego na niezłą próbę... ).

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano
Ja dzis sprawdzilem i bez boxa przy 160 rownej jazdy pokazuje komputer 10, wiec pewnie "pije" okolo 9,5l

A ile jest to duzo powyzej 150?

 

ok, trochę to trwało, ale sprawdziłem. Przy 160km/h spalanie chwilowe jest na poziomie 8-9l, przy 180km/h ok. 11-12l.

 

ps. kaganiec założony na 210km/h.

 

Opublikowano
ps. kaganiec założony na 210km/h.

 

witaj w klubie...

  • 5 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano
Juz po nowej mapie, teraz mam 225 kucy i 460 Nm. Teraz pozostał mi tylko power box v-tech w bagażniku do sprzedania
Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze

niam niam - gdyby nie ten dzwiek bylo by idealnie -fajne masz wyniki, roznice czuc na pewno

 

Napisz gdzie byl robiony chip

Opublikowano
Teraz po A4 już mogę normalnie śmigać z przyjemnością. Robiłem we wrocławiu ecu projekt
Opublikowano
Jak wrażenia w porównaniu z box'em? Sam mam od vtech'a i zastanawiam się nad zrobieniem mapy.

 

Opublikowano
Dla mnie bomba ciągnie pieknie
Opublikowano
  • Autor

Pieknie pieknie:)

Jaki jest koszt mapowania?

Ciekawy jestem czy przy serwisie jak wszystko jest ok to moga sie zorientowac ze zostalo zmieniony program?

Bo wtedy juz po gwarancji :(

Opublikowano
Teraz po A4 już mogę normalnie śmigać z przyjemnością. Robiłem we wrocławiu ecu projekt
i

 

Mirek ci robił program ?

Jak wyszła seria ?

Opublikowano
Tak Mirek. seria słabo 178 km i 380 Nm
Opublikowano

Czyli standard tego silnika. U mnie było tyle samo.

 

Wysłane z mojego Passport

Opublikowano
To i tak niezła seria, potrafi wypluć 170 KM :evil:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.