Skocz do zawartości

Tuning silnika X3 2.0d


osy4

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 119
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 1 miesiąc temu...

No i jestem po pierwszym przeglądzie po montażu box-a. Przed - na tzw. wszelki wypadek - zdemontowałem box-a (tj. zdemontował znajomy mechanik). Okazuje się, że jest to szalenie proste i potrzebny jest tylko śrubokręt (do odkręcenia śruby trzymającej kabelek masy). Reszta na tzw. wcisk :8) . Muszę przy okazji przyznać, że sam box był zamontowany bardzo starannie. Wszystkie kabelki schludnie powiązane. Wtyczek jest kilka: poza zasilaniem i do komputera jest oddzielna do każdego wtryskiwacza. Generalnie demontaż box-a to jakieś 10 minut przy bardzo ślamazarnym zabieraniu się za temat...

Spotkała mnie przy tym niemiła przygoda: ów znajomy mechanik, być może zmylony tym, jak łatwo idzie, zapomniał był na koniec podłączyć jednego czujnika uprzednio rozłączonego. Po zamontowaniu plastikowej osłony z gory nic nie widać i niby wszystko gra. Tyle, że po włączeniu silnika po parunastu sekundach "check engine". No i zabawa w kasowanie kodów błędów.

W każdym razie udąło się.

Przegląd się odbył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem ze w ASO nic nie zauwazyli czyli byli przekonani ze wszytko jest po staremu. Kasowales bledy bo uwazasz ze mogliby sie zorientowac ze cos kombinowales z boxem. Przeciez mogles je odlaczyc bez powodu ....... tu gwarancji czy rejkojmi nie tracisz.

Ja jestem juz praktycznie zdecydowany tylko dopiero po pierwszym przegladzie. Jeszcze kolo 10tys km.

Jak ja to wytrzymam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym kasowaniem to dokładnie tak, jak mówisz. Nie chciałem, żeby ktoś drążył temat,

Jeżeli czekasz na pierwszy przegląd, żeby założyc box a później mieć spokój przez 30 tys km, to obawiam się, że tak to nie zadziała. Chyba, że źle interpretuję Twój post. Przecież computer będzie Cię wysyłał na serwis co paręnaście tyś. km. A to klocki, a to wymiana jakiegos płynu. Niestety u mnie po 20 tys od nowości musiałem wymienić klocki z tyłu (wiem, to dość dziwne), później po 25 był przegląd okresowy, by po kolejnych 15 wymieniać tarcze i klocki z przodu. Interwały pomiędzy wizytami w serwisie są zatem dość częste i - co tu dużo gadać - upierdliwe. Chyba, że ktoś ma serwis po drugiej stronie ulicy. Oczywiście w ramach marki "premium" jest też i usługa premium - czyli umyślny z serwisu. Ale przecież lepiej byłoby dać tą stówkę na sierociniec czy na WOŚP.

Jak chodzi o meritum, to wyjścia są nastepujące:

- nauczyć się demontowac box i liczyć na to, że się nic nie ukręci poważnego (bo wtedy na pewno będzie śledztwo i "gwarancje zabiorom"...)

- zamontowac box, nie przejmować się i liczyć na to, że serwis nie będzie marudził oraz nie skasuje gwarancji (póki się coś nie ukręci) - co można wzmocnić argumentem w postaci single malt, czy co tam mamy pod ręką....

- uzbroić sie w cierpliwość i czekać na upływ gwarancji (łącznie z pakietem serwisowym to jednak wystawia cierpliwość zainteresowanego na niezłą próbę... ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Ja dzis sprawdzilem i bez boxa przy 160 rownej jazdy pokazuje komputer 10, wiec pewnie "pije" okolo 9,5l

A ile jest to duzo powyzej 150?

 

ok, trochę to trwało, ale sprawdziłem. Przy 160km/h spalanie chwilowe jest na poziomie 8-9l, przy 180km/h ok. 11-12l.

 

ps. kaganiec założony na 210km/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.