Skocz do zawartości

Tuning silnika X3 2.0d


osy4

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 119
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze
...gdyby to bylo V8 lub R6 odczucie dodatkowej masy/osiagi sa mniejsze - wiem bo widze przy silnikach dla 2.0d vs 3.0d przy pelnym obciazeniu auta ( nie ma tak drastycznego pogorszenia osiagow dla R6 ).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Niespełna 50 nM i 20KM (ale lepszy rydz niż nic) - pewnie czuć, zapewne najlepiej przy przyspieszaniu powyżej 120 KM/h.

 

Pytanie czy warto BOXować dla "takiej mocy"?

Będziesz Miał Wydatki


http://www.motostat.pl/user_images/40716/icon1.png

BavarianVIN: WODZIKZ68FST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
... cena za box 1500zl - a czy warto?- ja nie polecam boxow, choc panowie jest cos teraz dostepne na rynku poza boxami??!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ja zrobiłem przegląd rynku, aczkolwiek niezupełny i nie znalazłem nic poza różnej maści boxami.

 

Było wprawdzie parę stron gdzie tunerzy się chwalili chipowaniem X3, ale okazywało się, że chodzi o E83, a nie F25.

 

Wszyscy rozmówcy jednogłośnie mówili, że jest jakieś zabezpieczenie przed chipowaniem, nad którym ponoć WSZYSCY pracują (i jak się zarzekają rozpracują wkrótce :mrgreen:)... to już niestety słyszałem, jakieś 8-9 m-cy temu...

 

Wygląda na to, że do odważnych - box należy :lol:

Będziesz Miał Wydatki


http://www.motostat.pl/user_images/40716/icon1.png

BavarianVIN: WODZIKZ68FST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
...a jakiej firmy box zdecydowales sie? i ile? ja zakladam sportowy wydech i jesli uda sie to zrobie normalny chip lub box - planuje na 210KM 440Nm ale to w X1 silnik 184KM ON Edytowane przez maja22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nazwę zdradzę po założeniu (muszę pogadać czy mogę zdradzać). Koszt to niecałe 1500zł, deklarowany przyrost ok. +25km i +40nm, ale to się okaże (silnik 20d 184km). Podobno w X3 siedzi stary sterownik, do którego można wgrać program, ale tuner na swoją odpowiedzialność nie chce się pobawić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Bajki... jakby to była prawda, to już by programowali wszyscy. Na razie WSZYSCY jak jeden maż pozjadali zęby na tym układzie.

 

@Pter: Jak Twój dostawca BOXa taki dobry, to czemu nie chce robić programu? Box łatwo sprzedać, program jest trudniej zrobić...pomysl logicznie.

Będziesz Miał Wydatki


http://www.motostat.pl/user_images/40716/icon1.png

BavarianVIN: WODZIKZ68FST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak podjechałem to od razu powiedzieli, że tylko box, później rozmawialiśmy czy w ogóle będzie możliwe programowanie. Bardzo możliwe, że źle coś zrozumiałem i teraz mieszam. Dopytam i zdam relację.

 

Programowalnego 2-kanałowego box'a zakładać będę w Tc-Performance w Łodzi. Pomiar i strojenie na hamowni drogowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I kolejny "njus" odnośnie dostepności programów. Na stornie rica.nl jest informacja, że jest dostępny program do 2,0 d do F25. Podają, że nie można wprawdzie samodzielnie tego softu wgrać (sprzedają też takie moduły to umożliwiające), ale po skontaktowaniu się z lokalnym dealerem sa w stanie temat załatwić. Miałem okazję "zaprzyjaźnić się" z Rica przy poprzednim samochodzie i byłem zadowolony. Zresztą na forum pewnej marki na literkę V (co to Chińczycy przejęli) jest sporo dobrego na ich temat.

Idąc za radą skontaktowałem się z lokalnym dealerem Rica. I dowiedziałem się, że.... jest box.

Piszę, bo może ktoś przypadkowo jak ja się niezdrowo podnieci i wyda 50 gorszy na telefon. Niepotrzebnie.

PS. W środę montaż box-a hartge. Troche trwało to zamawianie, ale póki co obsługa miła. Dam znać jak wrażenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
... na jakim biegu byly robione pomiary na hamowni? Jaki rodzaj hamowni ( inercyjna or obciazeniowa or drogowa ) byl uzyty do badania autka?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.