Skocz do zawartości

Tuning silnika X3 2.0d

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Dodatkowo masa robi swoje.

Ostatnio okazjonalnie jechałem Xem w 5 osób. OMG! normalnie ledwo sie kulał. Nie byłem przyzwyczajony, bo zawsze standard w domuto 2 dorosłych plus "młodociany 4 latek" a tu poczułem jednak jak mu ciężej było.

  • Odpowiedzi 119
  • Wyświetleń 22,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze
...gdyby to bylo V8 lub R6 odczucie dodatkowej masy/osiagi sa mniejsze - wiem bo widze przy silnikach dla 2.0d vs 3.0d przy pelnym obciazeniu auta ( nie ma tak drastycznego pogorszenia osiagow dla R6 ).
Opublikowano

No fizyka :D

Powiem Ci że nie oponowałbym gdybym miał w F25 V8 nawet prze chwile :nienie:

Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze

przykladowy wykres X3 2.0d przed liftem

http://imageshack.com/a/img132/5748/xz14.jpg

Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze
nie jedzilem ale wlasciciel mowi ze jest roznica ale nie ogromna ...
Opublikowano
  • Moderatorzy

Niespełna 50 nM i 20KM (ale lepszy rydz niż nic) - pewnie czuć, zapewne najlepiej przy przyspieszaniu powyżej 120 KM/h.

 

Pytanie czy warto BOXować dla "takiej mocy"?

Będziesz Miał Wydatki

 

 

Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze
... cena za box 1500zl - a czy warto?- ja nie polecam boxow, choc panowie jest cos teraz dostepne na rynku poza boxami??!
Opublikowano
  • Moderatorzy

Ja zrobiłem przegląd rynku, aczkolwiek niezupełny i nie znalazłem nic poza różnej maści boxami.

 

Było wprawdzie parę stron gdzie tunerzy się chwalili chipowaniem X3, ale okazywało się, że chodzi o E83, a nie F25.

 

Wszyscy rozmówcy jednogłośnie mówili, że jest jakieś zabezpieczenie przed chipowaniem, nad którym ponoć WSZYSCY pracują (i jak się zarzekają rozpracują wkrótce :mrgreen:)... to już niestety słyszałem, jakieś 8-9 m-cy temu...

 

Wygląda na to, że do odważnych - box należy :lol:

Będziesz Miał Wydatki

 

 

Opublikowano
W sobotę lub poniedziałek zakładam box'a :twisted: dam znać jak efekty :D

 

Opublikowano
koniecznie z załączoną fotą z wykresem z hamownii... :D
Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze
...a jakiej firmy box zdecydowales sie? i ile? ja zakladam sportowy wydech i jesli uda sie to zrobie normalny chip lub box - planuje na 210KM 440Nm ale to w X1 silnik 184KM ON

Edytowane przez maja22

Opublikowano
Nazwę zdradzę po założeniu (muszę pogadać czy mogę zdradzać). Koszt to niecałe 1500zł, deklarowany przyrost ok. +25km i +40nm, ale to się okaże (silnik 20d 184km). Podobno w X3 siedzi stary sterownik, do którego można wgrać program, ale tuner na swoją odpowiedzialność nie chce się pobawić.

 

Opublikowano
a skąd są te informacje o starym sterowniku w X3 F25, możesz podać zródło?
Opublikowano
Właśnie od tunera, ale tak jak powiedziałem, sam nie ma pewności i nie chce się za to brać (o ile dobrze zrozumiałem).

 

Opublikowano
  • Moderatorzy

Bajki... jakby to była prawda, to już by programowali wszyscy. Na razie WSZYSCY jak jeden maż pozjadali zęby na tym układzie.

 

@Pter: Jak Twój dostawca BOXa taki dobry, to czemu nie chce robić programu? Box łatwo sprzedać, program jest trudniej zrobić...pomysl logicznie.

Będziesz Miał Wydatki

 

 

Opublikowano

Jak podjechałem to od razu powiedzieli, że tylko box, później rozmawialiśmy czy w ogóle będzie możliwe programowanie. Bardzo możliwe, że źle coś zrozumiałem i teraz mieszam. Dopytam i zdam relację.

 

Programowalnego 2-kanałowego box'a zakładać będę w Tc-Performance w Łodzi. Pomiar i strojenie na hamowni drogowej.

 

Opublikowano

W Stanach znalazłem jeszcze Sprint Booster ,opinie w sieci raczej ok :?:

http://www.sprintbooster.com

Opublikowano

I kolejny "njus" odnośnie dostepności programów. Na stornie rica.nl jest informacja, że jest dostępny program do 2,0 d do F25. Podają, że nie można wprawdzie samodzielnie tego softu wgrać (sprzedają też takie moduły to umożliwiające), ale po skontaktowaniu się z lokalnym dealerem sa w stanie temat załatwić. Miałem okazję "zaprzyjaźnić się" z Rica przy poprzednim samochodzie i byłem zadowolony. Zresztą na forum pewnej marki na literkę V (co to Chińczycy przejęli) jest sporo dobrego na ich temat.

Idąc za radą skontaktowałem się z lokalnym dealerem Rica. I dowiedziałem się, że.... jest box.

Piszę, bo może ktoś przypadkowo jak ja się niezdrowo podnieci i wyda 50 gorszy na telefon. Niepotrzebnie.

PS. W środę montaż box-a hartge. Troche trwało to zamawianie, ale póki co obsługa miła. Dam znać jak wrażenia.

Opublikowano
Ja jutro zakładam box'a. Z braku czasu strojenie będzie wieczorem, więc postaram się do środy, do południa wrzucić wykres.

 

Opublikowano
  • Autor
Panowie z utęsknieniem czekam na finał. Następny pewnie będę ja :)
Opublikowano

Jak obiecałem wrzucam wykres. Wyszło +19Hp i 57Nm.

 

10009953_817954664900931_492437670_o.jpg

 

Jak widać Box zakładany w TC Performance w Łodzi.

 

Opublikowano
wyszło jak wyszło ale :cool2: za mod'a...
Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze
... na jakim biegu byly robione pomiary na hamowni? Jaki rodzaj hamowni ( inercyjna or obciazeniowa or drogowa ) byl uzyty do badania autka?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.