Skocz do zawartości

Wymiana szyby czolowej, BMW E90


icrew

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze jedno pytanie.

Szybe mam juz wymieniona i sensor deszczu dziala ale po wymianie kolo sensora mam takie cos jakby powietrze sie tam dostalo.

Czy da rade jakos to usunac zeby bylo cale ladnie czarne?

 

http://s6.ifotos.pl/img/IMG0002JP_erpasre.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Montaż tego sensora to porażka, o dziwo jak wymieniałem szybę rok temu to w ofercie były już szyby z fabrycznie wklejonymi soczewkami od sensorów. Sprawdź też czy działa czujnik zaparowania szyby - często jest uszkodzony w trakcie wymiany i klima później głupieje (zamontowany jest pod wspólną osłoną z czujnikiem deszczu i światła).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto jest producentem tej szyby?

Ten żel jest wklejony słabo -że się tak wyrażę.


http://emoty.blox.pl/resource/4_1_107v.gif

" Producenci dopuszczają zużycie 1 litra oleju na 1000 km. To tak, jakby uznać, że człowiek mający 38,5 st C jest zdrowy."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pojęcia nie mam czy da się to poprawić. potestuj -zobacz czy czujnik deszczu i zmierzchu działa jak należy. jak będzie bieda to reklamuj.

najtańsza szyba saint-gobain z fabrycznie wklejonym czujnikiem to 530zł (intercars). wiem, że to już po herbacie, ale może innym się przyda.


http://emoty.blox.pl/resource/4_1_107v.gif

" Producenci dopuszczają zużycie 1 litra oleju na 1000 km. To tak, jakby uznać, że człowiek mający 38,5 st C jest zdrowy."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik deszczu dziala, a jak sprawdzic czujnik zaparowania szyby i zmierzchu?

Czy ciezko jest zdjac ten plastik kolo lusterka aby sprobowac jakos docisnac ten sensor... moze jakos da rade pozbyc sie tego powietrza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czujnik zmierzchu możesz sprawdzić w prosty sposób. Ale musisz mieć automatyczne światła mijania. Ustawiasz przełącznik świateł w lewo w pozycję "A" i przykryj czymś (nawet dłonią) sensor i zobacz czy włączą się światła mijania.

Co do sensora zaparowania -trzeba by jakoś go zaparować :D. Powiem Ci, że nie wiem jak działa to ustrojstwo. Ja w każdym razie nie kupowałem nowego -przełożyliśmy stary i nie zauważam jakiejś zmienionej pracy klimatyzacji.

 

A obudowę pod lusterkiem zdejmuje się dość prosto. Składa się ona z dwóch kawałków połączonych na zatrzaski. Wystarczy je rozpiąć rozkładając obudowę na boki (pionowe łączenie po środku). poszukaj jakiegoś filmiku w necie.


http://emoty.blox.pl/resource/4_1_107v.gif

" Producenci dopuszczają zużycie 1 litra oleju na 1000 km. To tak, jakby uznać, że człowiek mający 38,5 st C jest zdrowy."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze sie jakos pozbyc tego powietrza z pod sensora bo to drazni...

 

da się to naprawić

trzeba zdemontować (odkleić) płytkę sensora deszczu/zmierzchu następnie ją oczyścić i ponownie przykleić z nowym żelem

przyklejenie musi lub przynajmniej powinno się odbyć z dodatkowym aktywatorem do sensorów deszczu (preparat ten eliminuje praktycznie do zera powstawanie pęcherzyków powietrza a klejenie odbywa się na "mokro")

warsztat który montuje szybę powinien sobie z czymś takim poradzić pod warunkiem, że ma odpowiednią płytkę do sensora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie Wy nie posiadacie AC że wymieniacie szyby sami ?

Przy ubezpieczeniu w Allianz mam opcję ubezpieczenia szyb.

W tamtym tygodniu dostałem kamieniem, zrobił się odprysk , podjechałem do ASO, zrobili wycenę, zgłosiłem szkodę i jestem umówiony na czwartek na wymianę.

Szyba oryginał, czujnik do wymiany i dodatkowo sporo rzeczy w sumie na 3300 brutto.

Auto zastępcze na czas wymiany.

Zniżek oczywiście nie tracę z AC.Dwie szyby w roku mogę wymienić.

 

A jesteś pewny, że to nie idzie z Twojego AC? Też mam ubezpieczenie w Allianz + ubezpieczenie szyb. Niestety to dodatkowe ubezpieczenie jest realizowane przez NORD GLASS. Lepiej to sprawdź, żeby nie było zdziwka. Powiem Ci, że zadzwoniłem w tej sprawie do centrali Allianz -odpowiedź: ewentualną szkodę likwiduje nord-glass, a ten nie używa innych szyb jak tylko swoje. Lepiej się dowiedz. Swoją drogą daj znać jak się sprawy rozwiną -być może Allianz różnie traktuje swoich klientów.

 

Zgodnie z waszymi radami potwierdziłem obietnice ASO wymiany szyby czołowej z Ubezpieczenia Szyb.

Dostałem pismo z Allinz podpisane przez likwidatora iż zniżek nie tracę, szkoda jest z klauzuli Auto Szyba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Jedz do firmy , ktora "usuwa " takie rzeczy, np car glas : http://www.car-glass.pl/en/.

Nie jest to droga usluga, o ile oczywiscie da sie to usunac.

Zbyt duzych i dlugich pekniec po prostu nie ma sensu, bo i tak szyba bedzie pekac dalej.

 

Aha, najwaznjejsze :!: nie warto z tym czekac do z odprysku moze zrobic sie pekniecie, a potem juz tylko wymiana na nowa szybe :cry2:

 

Btw. Ja wymienialem szybe z ubezpieczenia - z tego co wiem to sensor da sie przelozyc. :cool2:

 

Potwierdzam, tez byłem ze swoim autem w car glass, z tego co się orientuję to rzeczywiście wszystko zależy od skali uszkodzenia, jeśli odpryski są zbyt blisko siebie, to jedynym rozwiązaniem jest wymiana szyby. a jak są to uszkodzenia punktowe to naprawią i po krzyku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.