Skocz do zawartości

M50B20 Vanos.Czujnik wałka rozrządu z M52.


piotroski05

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczy. Jestem Piotrek a pochodzę z woj. lubelskiego. Nigdzie nie moge znaleźć odpowiedzi na pytanie czy czujnik wałka roz. z silnika m52 będzie działać w silniku m50 z vanosem? Pytam dlatego że czujnik w moim aucie jest zepsuty - izolacja na całych przewodach popękała i nic juz z niego nie będzie. Nigdzie też nie mogę kupić takiego samego - są tylko m52 albo używki które pewnie sie zaraz wysypią. Z czujnikiem wału miałem to samo ale zamiennik ERA jest dostępny taki sam jak orginał (metalowy) i na tym tylko czujniku auto odpala, obroty nie falują ale nie jeżdżę puki nie mam obu czujników. Ktoś wie czy ten od wałka podejdzie od m52? Przepraszam że sie tak rozpisałem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodzę się z tym do końca. Osprzęt bosha jest ale w wersji bez vanosa. Natomiast z vanosem jest już osprzęt siemens, tylko że czujniki wału i wałka w m50 są metalowe i mają elastyczną wtyczkę pod kątem 90',a m52 te czujniki są plastikowe i wtyczka jest prosta. Bez vanosa są czujniki boscha i jeszcze jedna różnica - siemens z vanosem ma czujniki fazowe a te boscha są indukcyjne. Wszędzie na allegro wszyscy piszą że czujniki do m52 i do m50 te same. Kupiłem czujnik wału do m52 ten plastikowy - auto nie odpalało - na metalowym smiga. Może z tym od wałka jest inaczej, może pasuje. Dlatego pytam może ktoś wie dokładniej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ja mam auto na Siemensie M50 Vanos, a mam teraz czujnik z plastikową końcówką i wyskakuje mi błąd to wina tego czujnika, mimo że jest on nowy?

 

Oryginalnie metalowy siedział, który jeszcze leży gdzieś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
temat do zamknięcia. Kupiłem czujnik do M52 z pojedynczym vanosem firmy era w intercarsie. Auto zap... wszystko jest ok. Według parametrów technicznych te dwa czujniki w M50 i M52 są identyczne mają po 13 ohm a czujniki wału sięróżnią M50 13ohm M52 1400ohm gdyby ktoś kiedyś szukał tak jak ja. Dzięki wam za podpowiedzi i pozdrawiam. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
temat do zamknięcia. Kupiłem czujnik do M52 z pojedynczym vanosem firmy era w intercarsie. Auto zap... wszystko jest ok. Według parametrów technicznych te dwa czujniki w M50 i M52 są identyczne mają po 13 ohm a czujniki wału sięróżnią M50 13ohm M52 1400ohm gdyby ktoś kiedyś szukał tak jak ja. Dzięki wam za podpowiedzi i pozdrawiam. :)

 

i co czujnik nadal działa ??

było e32 735 automat e34 524td automat, e36 320i , e36 323i perełka ;( automat, e38 740 i automat , e32 735 automat , e39 528i automat :) ,obecnie e39 520 i e39 523i e65 730d individual
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.