Skocz do zawartości

Szum koło alternatora problem czy norma ?? Bmw e39

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Nie robiłem nigdy klimy.Wprawdzie koło kręci się cały czas ale podejrzewam że jest jakieś sprzęgło które się załącza w chwili włączenia klimy.Tak czy inaczej trzeba wyjąć cały kompresor i w razie czego wymienić łożyska podobnie jak to się robi w alternatorze.Jak koła nie da się wymienić bez rozebrania kompresora,a podejrzewam że tak jest, to nie podejmował bym się sam tej roboty.

Zobacz jeszcze czy szum tak samo występuje na włączonej i wyłączonej klimie.

  • Odpowiedzi 57
  • Wyświetleń 8,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowano
kiedyś się pytałem o wymianę samego łożyska to mi napisali, że trzeba wywalić wszystko z układu i wyjąć sprężarkę.
Opublikowano
kiedyś się pytałem o wymianę samego łożyska to mi napisali, że trzeba wywalić wszystko z układu i wyjąć sprężarkę.

 

To akurat łatwo się domyśleć,ale chodzi o to że szajba może być na stożku albo jakimś klinie i można by ją samą wymienić.Zresztą wymiana samego koła raczej nic nie da bo wina jest w łożysku, a żeby je wymienić na pewno trzeba wyjąc sprężarkę i ją rozebrać :cry: ,o ile rozebranie altka nie sprawia większego problemu to ze sprężarka jest całkiem inaczej,uważam że to powinien zrobić ktoś kto zajmuje się klimatyzacją.

Opublikowano
Też tak uważam bo trzeba rurki porządnie zabezpieczyć i potem podobno jakoś oni się pozbywają wilgoci z układu po tym jak klima jest rozebrana.
Opublikowano
Dokładnie tak,wiem o co chodzi ale nie wiem jak to zrobić.
Opublikowano

Wydaje mi się, że oni to robią tym urządzeniem do napełniania klimy.

Jeszcze nigdy nic nie robiłem przy klimie dlatego nie mam pojęcia co i jak w takim przypadku robią, ale raczej samemu nie da się rady nic podziałać.

  • 1 rok później...
Opublikowano
Witam odswieze temat,mam pytanie z racji ze nie mam autka w domu a mam do wymiany alternator i nie jestem pewien jaki rozmiar klucza jest srub trzymajacych alternator.Wiem ze ta od grubgo przewodu jest na pewno na 13.Ale co do tych srub to nie jestem pewien.pozd.
Opublikowano
  • Członkowie klubu

Od 2.30 masz pokazane.

ec2Wze6.jpg

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.