Skocz do zawartości

Infinity, Nankang czy używki ?


davson

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chcę kupić do swojego auta opony 225/45/R16. I waham się miedzy tymi dwiema firmami. Którą oponę polecilibyście bardziej ? Czy może lepiej kupić jakieś używki lepszej firmy? Bo mam do dyspozycji 1000zł na 4 kapcie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem taki dylemat. Palnowałem wydać ok 1200 zł na Chinole w rozmiarach 225/45/17 i 255/40/17 ...Wydałem okazyjnie na komplet Pirelli i Michelin 450 zł :cool2: Bieżnik w obu przypadkach blisko 7 mm. Jedyny problem - oponki mają ponad 5 lat :nienie: ale wolę starszą gumę, która straciła już dużo ze swoich pierwotnych parametrów niż Chinole, które tych parametrów nie mają od samego początku :norty:

http://s10.postimg.org/3yu3kileh/Edytowane_zdj_cia.jpg


Lamere - 525tdsA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

Zdecydowanie lepiej nowe niż używane opony - chyba, że mamy super pewne źródło. Ludzie różnie przechowywują opony, a to na mrozie, a to na balkonach, a to przy rozpuszczalnikach, a guma traci wtedy sporo na osiągach.... Cóż.. budżet jest mały. Co do marek to też zależy od konkretnych modeli. Zapraszamy pod link opony letnie opony letnie. Trzeba obserwować ceny, może się coś trafi okazyjnego. Na dane modele opon można założyć alert cenowy na naszej stronie i będzie przychodziła informacja o zmianach przez dany wyznaczony okres.

 

Pozdrowienia :)

Rezulteo

Wszystkie opony do BMW i najnowsze informacje ze świata opon na http://www.rezulteo-opony.pl


Śledź nas na: Facebooku oraz na Twitterze https://twitter.com/rezulteo_opony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chcę kupić do swojego auta opony 225/45/R16. I waham się miedzy tymi dwiema firmami. Którą oponę polecilibyście bardziej ? Czy może lepiej kupić jakieś używki lepszej firmy? Bo mam do dyspozycji 1000zł na 4 kapcie.

 

Nie walnąłeś się w rozmiarze?? Nie powinno być R17?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

jakbyś dalej szukał mam 4 NOWE 225/45 r17 Aeolus AU01 Steering Ace, rok produkcji końcówka 2013, więc igła. Etykieta odnośnie trzymania na mokrym i spalania bardzo dobra (sprawdz w necie)

za 1000 zł oddam .

 

na oponeo są za 276 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupilem kiedys nowe Nankangi . Przelatalem naprawde sporo km. Anglia - Polska, Polska -Anglia. Wogole sie nie zdzieraly. Jak bylo sucho " fajne opony " Ale jak nie daj boże troche popadało, latalem niekontrolowanymi bokami. :duh: Wiec chyba lepiej kupic firmowa uzywke niz cos takiego chyba ze bedziesz jezdzil w kraju gdzie nie pada :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Nankangi 225/35/19 + 245/30/19

Duuużo czytałem zanim je kupiłem. Wyglądają świetnie, delikatny naciąg opony w moim przypadku (8,5J + 9,5J).

Zrobiłem narazie 1000km ;) ale mogę powiedzieć, że w zupełności mnie zadowalają - cichsze niż poprzednie letnie Hankooki Ventus Sport K104, cichsze niż zimowe Pirelli i Dunlopy. Może dlatego, że guma nowa.

Jeśli chodzi o trzymanie - naczytałem się że tragedia itp itd, podchodziłem jak do jeża, ale naprawdę dobra guma za fajną kasę i wytestowałem ją przy temp. 0-5C bo takie temp mamy teraz na podkarpaciu, w deszczu i w deszczu ze śniegiem.

jestem zadowolony.

 

Powiem jednak tak - w przypadku opon w rozmiarze 15, 16, 17" ceny opon są akceptowalne i warto dołożyć 100/200/300zł do jakiś naprawdę porządnych gum nóweczek.

W przypadku rozmiaru 18" czy 19" różnica na komplecie opon między Nankang a Pirelli wynosi 3000zł więc dla mnie decyzja była prosta :)

 

 

I jeszcze dorzuce swoje 3 grosze co do wypowiedzi kolegi Lamere: lepsze nowe świeże chinole, niż stare wyruchane markowe gumy, które powinny dawno być na śmietniku.

Nie zapominajmy, że firmy typu Nexen, Nankang mają potrzebne certyfikaty i z powodzeniem są używane przez miliony użytkowników, nie wspominając o Azji, gdzie dla nich Dębica/Uniroyal/Federal to jest jakiś ulung z kosmosu, a Nankang/Nexen ich rodzima produkcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem jednak tak - w przypadku opon w rozmiarze 15, 16, 17" ceny opon są akceptowalne i warto dołożyć 100/200/300zł do jakiś naprawdę porządnych gum nóweczek.

W przypadku rozmiaru 18" czy 19" różnica na komplecie opon między Nankang a Pirelli wynosi 3000zł więc dla mnie decyzja była prosta :)

A ja powiem tak: jak Ci się zachciewa lansu na 19 calach to zachowuj się jak dorosły facet i nie pieprz później, że opony drogie. Ja jak widzę samochód na wielkim kole i najtańszym chińskim badziewiu, to widzę kolesia w dresie, który za wszelką cenę chce się pokazać mimo, że go na to nie stać. Kup 1-2 cale mniejsze felgi i porządne opony i nie udawaj kogoś, kim nie jesteś!

 

A do autora tematu - kup używane opony w dobrym stanie porządnej marki. Ale niestare i nie z internetu - poszukaj sprzedawcy w okolicy, podjedź do niego i obejrzyj te opony, szczególnie od wewnątrz, czy nie były naprawiane. Niech ci je zamontuje na felgi i wyważy. Wtedy tak. Inaczej dołóż trochę i kup porządne nowe.

 

A jak już musisz tanie opony z daleka, to Nankang, albo Nexen, nigdy Infinity!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

YatzeK: to miłe, że mnie kompletnie nie znasz, nie wiesz o mnie nic ani o moich zarobkach, ale jesteś pierwszy do oceniania - gratuluję :D Zrób sobie i nam przysługę i odepnij kabel od internetu ;)

Napisałbym dużo dosadniej, bo się gotuję jak czytam takie ignoranckie wypowiedzi, ale mama mnie wychowała inaczej.

 

P.S. Nexeny też miałem na poprzednim aucie w rozmiarze 18" (na które wg. YatzeK'a mnie również nie było stać) i Nexeny też mogę polecić - sprawowały się bardzo dobrze.

 

.......a ja tymczasem założę swój ortalion i wsiądę do swojego BE EM WUUUUUU .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

YatzeK: to miłe, że mnie kompletnie nie znasz, nie wiesz o mnie nic ani o moich zarobkach, ale jesteś pierwszy do oceniania - gratuluję :D Zrób sobie i nam przysługę i odepnij kabel od internetu ;)

Napisałbym dużo dosadniej, bo się gotuję jak czytam takie ignoranckie wypowiedzi, ale mama mnie wychowała inaczej.

Ciebie nie znam, fakt. Natomiast przez parę lat pracy w tej branży widziałem niestety mnóstwo klientów dokładnie takich, jak opisałem - wielkie koła, mocny i ciężki samochód, ale opony jak najtańsze, bo "przecież nie wydam 3 tysiące na same opony!!!" Niestety więcej było klientów właśnie takich, niż rozsądnie kupujących opony przynajmniej ze średniej półki, nie mówię już, ze koniecznie premium...

 

To raz. A dwa, czytaj uważnie i do końca to co napisałem - Nankang i Nexen jeszcze z całej chińszczyzny wydają się najbardziej warte uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle końcówkę doczytałem, za to zwracam honor. Ty też jednak nie doczytałeś dokładnie, bo wcześniej również pisałem, że w przypadku rozmiarów mniejszych (15,16,17) lepiej dołożyć te kilka stów do naprawdę porządnych gum, a nie kupować tanie zmęczone używki czy chińskie oponki.

 

Przy 18 i 19 kwestia dołożenia do topowej firmy to nie kilka stów, a kilka czasem tysięcy więc tutaj oszczędności mogą być uzasadnione.

 

A zaoszczędzone 3000zł to piękne wakacje dla dwóch osób ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy 18 i 19 kwestia dołożenia do topowej firmy to nie kilka stów, a kilka czasem tysięcy więc tutaj oszczędności mogą być uzasadnione.

A zaoszczędzone 3000zł to piękne wakacje dla dwóch osób ;)

Teoretycznie tak. Ale i ryzyko, że jak popłyniesz przy hamowaniu na mokrym w samochód przed Tobą / drzewo/ ludzi, to oszczędności szlag trafi i sobie problemów narobisz. A niezależnie od tego, jak pozytywnie by do chińskich opon nie podchodzić, na mokrym są gorsze od nawet średniej półki, niekoniecznie od markowych. DUŻO gorsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy,

 

Tak to prawda Dunlop to marka z najwyższej półki. Zapraszamy na naszą stronę rezulteo opony w celu sprawdzenia najbardziej okazyjnych cen. Także przypominamy, że jesteśmy już na facebooku i można nas śledzić : https://www.facebook.com/pages/Rezulteo-opony/1383832091875443?fref=ts

 

Rezulteo :D

Wszystkie opony do BMW i najnowsze informacje ze świata opon na http://www.rezulteo-opony.pl


Śledź nas na: Facebooku oraz na Twitterze https://twitter.com/rezulteo_opony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.