Skocz do zawartości

Wybity amortyzator?


MichałK

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

To mój pierwszy temat, a zarazem wypowiedź także proszę o wyrozumiałość ;)

 

W okolicach października 2013 dokonywałem wymiany wszystkich 4 amortyzatorów w aucie ( tył mi się rozsypał, a z przodu już było kiepsko). Kupiłem amorki Sachs, wymieniłem razem z osłonami odbojami etc. Ogólnie wszystko kosztowało koło 1900 zł. Chciałem wszystko porządnie zrobić, a tymczasem dzisiaj zauważyłem pewną rzecz:

amortyzator1.jpg

amortyzator2.jpg

 

Jechałem dzisiaj na działkę po gruntowej drodze i nagle usłyszałem jak coś "stuknęło" i później takie odgłosy jakby coś mi w bagażniku luzem latało. W sumie amortyzator trzyma, nic nie wycieka.. jak wracałem to jadąc po równej nawierzchni nie było żadnych odgłosów..

 

Mam papiery na "rok gwarancji na montaż" z warsztatu w którym robiłem, więc w poniedziałek się do nich wybieram. Orientacyjnie chcę zapytać czy ktoś się orientuje co się mogło stać?

Po dziurach specjalnie nie jeżdżę.. wręcz przeciwnie.. starannie wszystko wymijam także moja jazda to często slalom. Czy błąd leży w montażu czy tez trafił się wadliwy amortyzator?

 

Załączam jeszcze zdjęcie jak to wygląda od spodu:

amortyzator3.jpg

 

Pozdrawiam i proszę o pomoc ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyżby gniazdo wpadło do środka ?

Dokładnie tak, amortyzator raczej w porządku, poleciała poduszka amortyzatora.

Chyba że nieprawidłowo skręcono amortyzator i pominięto tależyk nr. 6 na rysunku.

http://www.bmwstore.pl/pl/katalog/diagram/33_0841-kolumna-mcphaersona-tylna-elementy-dod/i47665/kL/sN/r2004/m06

 

Koszt nowej poduszki niewielki + nowa uszczelka.

 

Od siebie mogę polecić Meyle HD, zawieszenie mam obniżone -35/-20, amortyzatory Sasch Advantage, jeżdżę po różnych drogach czasem, po dziurach i od 4 lat poduszki są na swoim miejscu.



Potrzebujesz klucza do blokowania wału korbowego M47 / M47N... mam taki! NOWA CENA 120zł!


Amsoil AFL + Archoil AR9200

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mi wygląda że poduszki amortyzatora były wymieniane

sądzę tak po śladach w nadkolu

mimo to stawiam na poduszkę amortyzatora, część za 25zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo wszystkim za odpowiedzi!

 

W sumie MrTuner1986 najbardziej mnie naprowadził, dzięki.

Czyżby gniazdo wpadło do środka ?

Dokładnie tak, amortyzator raczej w porządku, poleciała poduszka amortyzatora.

Chyba że nieprawidłowo skręcono amortyzator i pominięto tależyk nr. 6 na rysunku.

http://www.bmwstore.pl/pl/katalog/diagram/33_0841-kolumna-mcphaersona-tylna-elementy-dod/i47665/kL/sN/r2004/m06

 

Koszt nowej poduszki niewielki + nowa uszczelka.

 

Od siebie mogę polecić Meyle HD, zawieszenie mam obniżone -35/-20, amortyzatory Sasch Advantage, jeżdżę po różnych drogach czasem, po dziurach i od 4 lat poduszki są na swoim miejscu.

 

W poniedziałek wiozę samochód do warsztatu to już mniej więcej będę wiedział w czym rzecz.

 

@Ranger - wymieniałem wszystko jak się dało, bo wszędzie było próchno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.